Skocz do zawartości

NGC7000


Tom-cio

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza moja przymiarka do astrofoto przez Ha.

ST-2kXM+Nikkor 180ED przymknięty do F4 na EQ-6 bez guidowania. Ostrość na oko.

Niestety tylko 5x300”, ale za to przy pełni księżyca(!) i przez lekki cirrus. Kolor zapodany w PSie.

070503_Ameryka_5x300Ha.jpg

Pięknie, pięknie :-)

No i nie chwaliłeś się że masz taki ładny obiektyw. :-))

 

Pozdrawiam Piotr G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy zajmowałem się astrofoto na kliszy to odcień tej mgławicy był nieco inny na każdym materiale i balansował w okolicy barwy czewono pomarańczowej która wyglądała zbyt ciepło i mdło. Zawsze starałem się przesunąć hue w kierunku chłodniejszego odcienia karminu który wygląda bardziej dostojnie i lepiej pasuje do takich tematów, ale to tylko moje subiektywne odczucie i Tomka chyba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
uważam, że lepiej pokazywać takie zdjęcia w B&W

 

Też tak sądzę, zdjęcie ma wtedy pewien ,,wizualny'' urok.

 

Kadr ładny ale te plantacje buraków w ameryce są odrobine przesadzone. :Boink:

 

 

Deteilní pohled na Severní Ameriku, NGC 7000

 

 

 

Více zde: http://www.astronom.cz/deavi/ngc_7000.htm

 

8x10 minut, 800 ASA

Subraw, Registar, Photoshop

 

Cbán u Unesova, Czech Republik

 

Witamy brata z Czech. Szkoda tylko że nic nie rozumiem oprócz ,,Ameriku'' i ,,NGC 7000''.

Widzę że tam też mają się czym popisać :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, zdjęcie ma wtedy pewien ,,wizualny'' urok.

 

Kadr ładny ale te plantacje buraków w ameryce są odrobine przesadzone. :Boink:

Witamy brata z Czech. Szkoda tylko że nic nie rozumiem oprócz ,,Ameriku'' i ,,NGC 7000''.

Widzę że tam też mają się czym popisać :Salut:

 

Ahoj,

 

oznaceni Severni Amerika a NGC 7000 je preci stejny, NGC je preci katalogove cislo a nazev Severni Amerika dostala mlhovina podle tvaru, ktery pripominá. :D

 

David

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj,

 

oznaceni Severni Amerika a NGC 7000 je preci stejny, NGC je preci katalogove cislo a nazev Severni Amerika dostala mlhovina podle tvaru, ktery pripominá. :D

 

David

hyhy...

widać nasz południowy kolega też niewiele zrozumiał z tego, co napisał Grodlife :P

do deavi:

Grodlife napisał, że rozumie tylko, co znaczy ,,Ameriku'' i ,,NGC 7000''... i nic więcej... :)

No to teraz moja łamana angielszczyzna :P :

Mayby in English:

Grodlife wrote, that he understand only 2 things you wrote: ,,Ameriku'' and ,,NGC 7000''... and nothing else from your text... :)

 

pozdrawiam i mam nadzieję, że coś komuś rozjaśniłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.