Skocz do zawartości

Zamykamy Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś widziałem system punktów , bodajże na elektrodzie.

Masz punkty - ściągasz załączniki ,nie masz - kupujesz lub wymieniasz się z innymi ,coś w rodzaju pozytywnych komentarzy.

Ciekawe czy dało by to się zaimplementować w ten system forum.

I pytanie zasadnie czy przyjęli by go użytkownicy co jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, to na pewno jest to dobry moment, na takie dyskusje. Od razu zaznaczę, że osobiście nie zgadzam się na żadne formy zamknięcia forum, czy jego ograniczania. Z chęcią podejmę każdy pomysł, który służy ulepszeniu Astro-Forum.org.

 

Cóż, zdaję sobie sprawę, że pisząc te słowa otwieram puszkę Padnory i przyklejam sobie co ciała tarczę strzelniczą ale...

 

Czas poszukać sponsora, albo spróbować sprzedawać cegiełki-darowizny (albo np. koszulki) na rzecz utrzymania forum.

Edytowane przez Pepin Krootki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
[...]

Czas poszukać sponsora, albo spróbować sprzedawać cegiełki-darowizny (albo np. koszulki) na rzecz utrzymania forum.

 

Adam - jak widzisz, nie tylko ja podobnie myślę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może po smsku każdy wyśle?nie wiem czy tak można,ale jakby się dało ....no ale to już ostateczność.

sms'ki nie są najlepszym pomysłem, gdyż spora część z takich wpłat trafia do kieszeni operatorów...

 

nieco lepszym pomysłem są dobrowolne wpłaty użytkowników na konto (prawie zerowe koszty).. przerabiałem to już na pewnym forum i zdało to egzamin... każdy darczyńca został wymieniony na specjalnej liści i otrzymał ikonkę 'vip'a' - wszyscy byli zadowoleni...

niestety jest to również rozwiązanie na pewien okres czasu - problemy wracają, gdy znów trzeba opłacić providera... :/

 

najbardziej logicznym rozwiązaniem jest jednorazowa opłata dla każdej rejesrującej się osoby - daje stałe i równomierne źródło kasy na utrzymanie...

niestety jednocześnie bardzo zniechęca nowych do rejestracji i w naszych realiach - raczej nie przejdzie :mellow:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a może wpłacenie 1% od podatku, byłoby jakimś rozwiązaniem...

 

Trzeba by zarejestrować forum jako Organizację Pożytku Publicznego. Teoretycznie może i wykonalne (nie jestem prawnikiem), ale wymaga mnóstwa papirusowej roboty (konieczność zachowania przejrzystości finansowej i upubliczniania informacji). Mimo wszystko pomyślałbym o sponsorze - jakimś neutralnym i nie związanym z branżą. Np. nie mam nic przeciwko temu, że oglądając wyścig kolarski widzę w pewnych miejscach logo pewnego czeskiego producenta samochodów. Podobnie nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby widział jeden baner u góry strony forum - rzecz w zachowaniu proporcji i dobrego smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem system punktów , bodajże na elektrodzie.

Masz punkty - ściągasz załączniki ,nie masz - kupujesz lub wymieniasz się z innymi ,coś w rodzaju pozytywnych komentarzy.

Ciekawe czy dało by to się zaimplementować w ten system forum.

I pytanie zasadnie czy przyjęli by go użytkownicy co jest najważniejsze.

Darku, elektroda to co innego, tam się zasysa schematy, serwisówki itp dlatego taki sys punktów zdaje egzamin a tu? kto będzie zasysał i co?

Ja myślę zeby forum utrzymać w ciągłym rozwoju to musi być stały dochód.

Cegiełki są doraźnym rozwiązaniem.

Jak Wy sobie to wyobrażacie? zbliża się termin Faktury i co? admin pisze: ej chłopcy i dziewczęta kupować cegły.....? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, chyba nie ma co ameryki odkrywać. Trzeba się "przelecieć" po większych forach i zobaczyć, jak inni sobie z tym poradzili. Pomailuje z adminami for, zobaczymy, jak oni przechodzili takie transformacje. Może jakieś wartościowe informacje otrzymam, co by nie popełniać znanych błędów.

 

Żadnych zbiórek robić nie będziemy, bo to "podejrzane" i chyba nawet nielegalne. Trzeba to bardziej cywilizowanie zrobić - jeżeli już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, chyba nie ma co ameryki odkrywać. Trzeba się "przelecieć" po większych forach i zobaczyć, jak inni sobie z tym poradzili. Pomailuje z adminami for, zobaczymy, jak oni przechodzili takie tranformacje. Może jakieś wartościowe informacje otrzymam, co by nie popełniać znanych błędów.

 

Żadnych zbiórek robić nie będziemy, bo to "podejrzane" i chyba nawet nielegalne. Trzeba to bardziej cywilizowanie zrobić - jeżeli już.

 

No z tego co widzę to większość dużych for ma po prostu sponsora (wspominana elektroda też). Są też takie gdzie sponsora nie zauważyłem ale za to transfer danych jest tak badziewny, że podejrzewam chałupnictwo :-).

 

No właściwie z tą zbiórką to trza by było chyba prawnika zapytać bo czym się różni właściwie kupienie np.informacji od kupienia koszulek czy kubków? Moim zdaniem niczym - ale ja oczywiście prawnikiem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nooo... jestem pod wrażeniem. 290 354 zarejestrowanych użytkowników. Czyli ruch muszą mieć na poziomie... min. 2 mln unikalnych userów. Koszt utrzymania czegoś takiego to kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie (min. 20 tys.).

 

Oni nie mają sponsora (jednego głównego), tylko czerpią przychody ze sprzedaży powierzchni reklamowej. Sponsoringi też są, ale jako forma reklamy. Takie medium dla branżowej firmy może być kwestią życia lub śmierci :) Można tylko pogratulować takiego molocha.

 

PS. Sprawdziłem, Elektroda to około 100 tys. unikalnych userów dziennie. WOW. Koszty mogą być naprawdę astronomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to astro hobby wiąże się z posiadaniem dość drogiego sprzętu można by pomyśleć, aby coś z tego wyciągnąć, bo to dobre miejsce dla sprzedawców astro zabawek i czemu mają mieć tu reklamę za darmo niech zrzucą na utrzymanie tego miejsca w zamian za banerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że bez reklamy się już nie obędzie, Forum jest już na tyle rozwinięte i popularne że reklamodawców nie powinno zabraknąć. Wiele for oferuje swoim userom różne gadżety co też może być sporym źródłem dochodu.

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za zarejestrowanie się na forum? NIE! To na pewno nie zda egzaminu tylko odstarszy 99,9% potencjalnych userów. Nie mam dużego doświadczenia ale na jednym forum komputerowym też był ten problem i teraz wisi już (i niestety) banerek niezbyt to lubie ale co robić? Nie wiem jakie są koszta transferu ale koszty kupna maszyny żeby postawić serwer nie są tak tragiczne chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche to dziwne z tym duzym ruchem . Moze teraz jak forum jest dostepne tylko dla zalogowanych uda sie dokladnie okreslic jakie daje obciazenie .

Dosc rzadko tu bywam i jak loguje sie to zawsze z 50 osob to goscie. Teraz tez mimo, ze nic nie ma dostepne. Licznik odwiedzin jak widze pokazuje stan z 30 minut. Kidys chyba z 5.

Moze okreslicie na czym tak duzy transfer jest. Moze forum zdjecia bedzie ladowalo z darmowych serverow, u siebie majac ich kopie i w razie likwidacji zdjecia to przekieruje na to z forum ?

Po ilosci uzytkownikow nie widze az tak duzo wiekszego ruchu jak z pol roku temu . W sumie ok 100 bo zapychalo sie . Ponoc 50 osob bez cache forum obslugiwalo i nie bylo takich problemow.

Chyba z rok temu tez padla propozycja wspolfinansowania forum i nie zostala podjeta przez wlasciciela . Podobnie jak teraz nie wiemy ile kosztuje jego utrzymanie. Z drugiej strony juz to mnie nie interesuje. Kilka lat bylem na tym forum i tak co pol roku jakas istotna zmiana byla . Moze z marketingowych smykalek ?

Moze zmienic umowe z dostawca uslugi na jakis zagraniczny server ? Uslugi w tej branzy tanieja mimo wzrostu ruchu . Nie wiem czy taka forma " oszczednosc " ruchu nie wplynie negatywnie na to forum.

Uzytkownicy moga nabawic sie poczucia winy za samo zagladanie tutaj. Nie wien czy to ma ich zjednoscyc.

Gdyby wlasciciel nie nie mal ciagotki marketingowej to nie bylo by ostatnich zdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbig zaczynasz pisać jak master yoda, mało tego, każde następne zdanie przeczy poprzedniemu, wychodzi jakiś niezrozumiały bełkot, czy mógłbyś pisać jaśniej? a najlepiej wcale?

masz jakąś dziwną przypadłość, że potrafisz zarżnąć każdy wątek

nie wiadomo nawet jak można na to logicznie odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze po zmianie silnika forum bylo duzo glosow o jego niepotrzebnej "wielkosci" .

ktos nawet szacowal, ze zagladniecie w temat skutkowalo transferem ok 100 kB "danych"

Moze w tym problem . Wszystkie fora, na ktorych pisze laduja mi sie w kilka sekund, to kilkanascie czy kilkadziesiat. Na pewno wielkokrotnie dluzej.

 

 

Co do belkotu i logicznosci odpowiedzi to sam przyznasz, ze to nielogiczne .

ps. belkot to twaja nielogiczna wypowiedz . Nie zycze sobie aby ktokolwiek moje posty tak okreslal . Troche kultury powinno cechowac takze ciebie.

Sadze, ze im ktos wyzej u wladzy tym wiecej z dworskiej etykiety powinien do podwladnych stosowac. Inaczej nie jest godny zajmowanego stanowiska.

sumas tak o tobie mysle.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze po zmianie silnika forum bylo duzo glosow o jego niepotrzebnej "wielkosci" .

ktos nawet szacowal, ze zagladniecie w temat skutkowalo transferem ok 100 kB "danych"

Moze w tym problem . Wszystkie fora, na ktorych pisze laduja mi sie w kilka sekund, to kilkanascie czy kilkadziesiat. Na pewno wielkokrotnie dluzej.

 

to jeszcze raz, może jeszcze raz: przeczytaj ten wątek od początku i dopiero wtedy zacznij wyciągać jakieś wnioski,

problem nie w wielkości transferu, tylko w ilości odsłon, czyli nie ilości pobieranych klibajtów, tylko ilości ich prób wywołań, to zasadnicza różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUz wczesniej pisalem, ze czasem uslugodawcy maja swoich do zwiekszania ilosci odslon.

Sam kiedys dawalem reklame w internecie i statystyki odslon byly powalajace . Pozniej wyszlo, ze to taka gra. Ile trzeba komputerow aby robic sztuczny ruch ? Moze to przypadkiem ten problem ?

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.