Skocz do zawartości

Zamykamy Astro-Forum.org


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety - mam dosyć złe wieści, które uderzą głównie w osoby "leniwe". Od dzisiaj (około 22:00), do odwołania, aby korzystać z naszego forum trzeba będzie się zalogować (wcześniej zarejestrować).

 

Sytuacja ta wymuszona jest rosnącym obciążeniem serwera (już przekroczyliśmy limit) i nasz krakowski provider chce wystawić ładną fakturkę.

 

Szukam innych rozwiązań, więc nie panikujmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie tytuł - zboczenie zawodowe ;) Ale to nie przypadek. Warto, żeby każdy wiedział, co się dzieje.

 

Wszystko jest pod kontrolą. Chcemy trochę "wystudzić" maszynę, a każdy miesiąc rozgrzewa nasz reaktor. Ostatni miesiąc to 52 tys unikalnych czytelników i ponad 140 tys wizyt.

 

Nie sądzę, żeby każdy z tych 50-ciu tysięcy ludzi wchodził tu, bo go interesuje astronomia. Myślę, że chwila czasu na zalogowanie nie jest katastrofą i każdy to zrozumie. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że jest to jakaś uciążliwość, ale nie zapominajmy, że w dobrej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie. Poprostu wszyscy musza sobie załozyć nowe konto na forum(od nowa sie zarejestrowac). dobze rozumiem? Jak tak to nie ma sprawy ja tam moge jeszcze raz wypełnić dane i sie zalogowac to sa 2 minuty dosłownie.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy osoby niezarejestrowane nie będą mogły wogóle czytać forum ???

 

No po to ta akcja, żeby nie czytały. A dlaczego - odpowiedź wyżej.

 

nie. Poprostu wszyscy musza sobie załozyć nowe konto na forum(od nowa sie zarejestrowac). dobze rozumiem? Jak tak to nie ma sprawy ja tam moge jeszcze raz wypełnić dane i sie zalogowac to sa 2 minuty dosłownie.

 

pozdrawiam!

 

Nieee... konto muszą założyć Ci, co nie mają. Chodzi tylko o to, że nie będzie można przeglądać forum bez zalogowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dużą częścią ruchu na forum jest ruch osób niezarejestrowanych.. ?

 

...

 

110 użytkowników przegląda forum w tym 73 niezarejestrowanych... czyli chyba duża część:D

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie pomysl zamkniecia forum nie podoba.

Polityka izolacjonizmu z regoly oznacza takze koniec rozwoju.

Wiekszosc ludzi przymusowa rejestracja napewno odstraszy.

Z reszta wielu zakladajacych konta to tacy co troche sobie forum poczytali i im sie spodobalo.

 

Moze trzeba pomyslec o drastycznych srodkach?

Platne linki, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle, że osoby postronne (czyt. niezarejestrowane) nie będą mogly czerpać wiedzy z forum.

 

Może być też tak, że będą się rejestrowały z ciekawości i w ten sposób narośnie sporo "martwych" użytkowników co tylko raz lub kilka razy zajrzeli na forum i sobie poszli hen hen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie pomysl zamkniecia forum nie podoba.

Polityka izolacjonizmu z regoly oznacza takze koniec rozwoju.

Wiekszosc ludzi przymusowa rejestracja napewno odstraszy.

Z reszta wielu zakladajacych konta to tacy co troche sobie forum poczytali i im sie spodobalo.

 

Moze trzeba pomyslec o drastycznych srodkach?

Platne linki, etc.

 

 

Dokladnie. 50% mniej ludzi na forum, a tym samym mniej pytan i odpowiedzi

A tak ladnie ten statek pywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. 50% mniej ludzi na forum, a tym samym mniej pytan i odpowiedzi

A tak ladnie ten statek pywal

 

Jak się nie zarejestrujesz, to przecież i tak nie otrzymasz odpowiedzi na pytanie, bo i tak go nie zadasz.

 

Panowie, to nie jest wątek do dyskusji, czy to jest dobrze czy źle. Każdy o tym wie, że to nie jest dobry pomysł i tak nie będzie.

 

Ja wiem, że każda opcja dla każdego jest zła - tym bardziej, kiedy nie zna się "kulisów". Najprościej byłoby zrobić płatne forum, więc z dwojga złego chyba to chwilowe rozwiązanie nie jest takie tragiczne.

 

Na razie musimy zoptymalizować ruch na najbliższe 2-4 tyg. Co dalej - postanowimy. Są dwie opcje, albo zapłacimy dodatkowe koszty, albo zmienimy zupełnie prowidera.

 

Rozważymy też opcję utrzymania forum z "płatnych linków". W każdym bądź razie - proponuję nie rozwijać tego tematu, bo zaraz się okaże, że mamy jakąś tragedię - a to nie prawda. Po prostu musimy się naradzić, co robimy dalej i jak pokryjemy koszty.

 

Sytuacja była pilna, bo dzisiaj dostałem wiadomość z KEI, że albo przytnę obciążenie maszyny, albo jutro mam fakturę za powiększenie usługi. Stąd ta nagła reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie jak ktoś ma kłopot z rejestracją to, co do dopiero będzie jak przyjdzie mu w zimę tachać Syntę i mrozić d**** pół nocy by zobaczyć mgiełkę. :szczerbaty:

 

A tak na marginesie to w przeglądarkach jest opcja automatycznego logowania ja już nie pamiętam, kiedy się tu logowałem przeglądarka robi to za mnie w automacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie jak ktoś ma kłopot z rejestracją to, co do dopiero będzie jak przyjdzie mu w zimę tachać Syntę i mrozić d**** pół nocy by zobaczyć mgiełkę. :szczerbaty:

 

A tak na marginesie to w przeglądarkach jest opcja automatycznego logowania ja już nie pamiętam, kiedy się tu logowałem przeglądarka robi to za mnie w automacie...

Z Twoim logowaniem się nic nie zmieni.

Nie mogą czytać tylko "goście"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mimo blokady dla niezalogowanych nadal "obcy" na strone glowna beda zagladali i ilosc wejsc radykalnie nie zmniejszy sie? Slyszalem, ze dostawcy uslug czasem maja grupe ludzi do poprawy statystyk ogladalnosci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mimo blokady dla niezalogowanych nadal "obcy" na strone glowna beda zagladali i ilosc wejsc radykalnie nie zmniejszy sie? Slyszalem, ze dostawcy uslug czasem maja grupe ludzi do poprawy statystyk ogladalnosci .

 

Ale to nie transfer tym razem jest problemem - bo go wykupiliśmy z zapasem. Na główną mogą sobie wchodzić - to nie jest problem.

 

Chodzi o obciążenie wirtualnego serwera - generalnie o zasoby sprzętowe (pamięć, procesor, etc.). Granica w tym koncie jest 10% zasobów całej maszyny. My generujemy już ponad 20% i rośnie. Stąd, delikatnie mówiąc, ręka po kase od prowidera. Biznes jest biznes i nikogo nie obchodzi, że AF nie ma przychodów. Nawet negocjacje o rabacie każdy ma w d...

 

- "Płacz i płać"...

 

Generalnie następny szczebel oferty u tego prowidera to już jest koszt własnej maszyny (np. w systemie ratalny, czy leasingu) + łącze. Dlatego zupełnie się to nie opłaca. Może już czas przenieść się na własne "śmieci", niezależne od innych firm. Coś co dobrze się sprawdzało w początkach AF, dzisiaj już nie bardzo wystarcza. Dlatego chwilowo polaliśmy ogień wodą i zaczęliśmy z radnymi dyskusje na temat przyszłości.

 

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, to na pewno jest to dobry moment, na takie dyskusje. Od razu zaznaczę, że osobiście nie zgadzam się na żadne formy zamknięcia forum, czy jego ograniczania. Z chęcią podejmę każdy pomysł, który służy ulepszeniu Astro-Forum.org. Trzeba też pamiętać, że jeżeli forum ma być wieczne, to strategia dla niego musi być długoczasowa. Chwilowe, doraźne środki nie są rozwiązaniem. Dzisiaj problemu nie ma, ale przy stale rosnącej oglądalności wizja przyszłości, w takiej formie jak jest zarządzane teraz, jest trochę przerażająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.