Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2007


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślałem, aż do czasu kiedy nie kupiłem monitora na matrycy S-IPS. Teraz już wiem, że postęp może iść w dobrą stronę i tylko mi się wydawało, że moja stara 19" CRT była taka świetna ;)

Ale: cena S-IPS a cena crt :rolleyes:

Swoja droga do pracy graficznej na laptopie ja bym nie bral zwyklej matrycy tylko glare - tam juz kolorki sa ladne i naturalne a cena podobna :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i niepowinno sie takich zdjec wstawiac,ale trenuje,co tam.Brakuje mi seeingu,takiego z 6/10...mmmmm marzenia nic nie kosztuja....:)

Maciek3.JPG

Nie powinno się wstawiać, psujesz sobie renomę :szczerbaty: U mnie wczoraj tak wiało, że nie tylko gwiazdy "mrugały" ale i planety i latarnie. Seeing 1/10 a tubus chciał odlecieć. A dziś :burza: chmury. Zacznę chyba stare filmiki jescze raz obrabiać.

 

Czy to Twoje obserwatorium z kopułą działa czy jeszcze w budowie i robisz fotki ze statywu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

27 12 2007 godzina 2 w nocy tylko wizual ale widzialem duzo detalu na marsie w 90mm apo w miescie

ciemny pionowy pas pomiedzy prawa polowa a cwiartka tarczy widzianej w okularze oraz w gornej lewej cwiartce ciemna plamka [bez filtrow] powiekszenie 150 180 razy

pozdrawiam

adam

Edytowane przez APM ADAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniskowa okolo 7000mm.

Obraz Ksiezyca(w pelni) w ognisku 7m, mialby srednice ok 7cm,a wymiary matrycy mojej kamerki to 4.5mmx3,87mm ,a wiec w tej skali dluzszy bok kadru to 1/15 srednicy obrazu tarczy Ksiezyca.No a trzycentymetrowy Mars,zajmuje 1/8 dluzszego boku kadru mojej kamerki:) Jak skale obrazu oddac w X (razach)....?

Moze tak,ze jesli te 7 m ogniskowej w polaczeniu z kamerka,wykorzystuje zdolnosc rozdzielcza teleskopu C11 w 100%,to odpowiada to powiekszeniu 560x dla obserwacji wizualnych,przez okular teleskopu.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z dzisiaj.

 

KOMA34.jpg

 

Widać macie na północy przyzwoite warunki. W naszym regionie po siarczystym mrozie (do -18 C) i katastrofalnym seeingu, przyszła odwilż i zachmurzenie. Trudno robić cokolwiek kiedy zębatki w moncie zamarzają, ale zachmurzenie zamyka sprawę. :blink:

 

Jako reminiscencję mroźnego przełomu 2007/2008 załączam filmik "seeing balkonowy". <_<

 

Któregoś ranka udało mi się upolować Saturna, chociaż na wstawanie za wczesnie, a wytrzymać do ranka to też HC.

 

seeing 2/10

Sat_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Mars, ale chyba jeszcze nie do końca obrobiony? Mi po zastosowaniu kilku tricków wyszło takie coś:

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za grzebanie w Twoim Marsie ;)

Nie obrażę się, było po północy i robiłem "na szybko". Martwi mnie ten niebieski, ale jak go odejmuję, czapka polarna jest żółta. A malować pędzlem na biało NIE WOLNO ! :Boink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.