Skocz do zawartości

Opozycja Marsa 2007


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Poniższe zdjęcie to pojedyncza klatka 1/200sek ISO1600 liniowy RAW. Nastrzelałem tej nocy 3GB zdjęć i może 5 nadawało się do Registaxa...niestety przy tej ilości materiału szczegóły Marsa ulegały degradacji.

Dla porównania dodałem obraz ze Stellarium.

 

Pozdrawiam

MARS_15_12_2007_jpg.jpg

Mars_15grudnia_Stellarium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O godzinie 23:30 w Warszawie przez chmurki udało mi sie złapać Marsa , o dziwo w wizualu było lepiej widać , coś jak Księżyc gołym okiem tylko mniejszy i mniej wyraźny ale fajnie było widać , szkoda że pogoda padła , sprzę przygotowany więc może jeszcze zapoluję tej nocy :D

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars:

 

Nostrus:

60/700

okular 4mm. + 4x w aparacie.

= projekcja okularowa 500klatek

Było 3500klatek ale to jest 500 pierwszych. Może lepiej by wyszło gdybym wybrał np. 200 najlepszych ze wszystkiego??

Nic nie wyszło :huh: Ale widać troszkę ciemniejsze u dołu.

 

a430733368f7468em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars:

 

Nostrus:

60/700

okular 4mm. + 4x w aparacie.

= projekcja okularowa 500klatek

Było 3500klatek ale to jest 500 pierwszych. Może lepiej by wyszło gdybym wybrał np. 200 najlepszych ze wszystkiego??

Nic nie wyszło :huh: Ale widać troszkę ciemniejsze u dołu.

 

a430733368f7468em.jpg

 

Ja gdy kliknałem w miniaturkę widziałem jakąś autostradę i coś o OC... (reklama) <_< Nie chciało mi się już tego wyłączać, więc fotki nie widziałem. Serwis fotosik, jest tak samo profesjonalny jak jego nazwa (kojarzy mi sie ze znanym www.pudelek.pl).

 

Zdjęcia można przecież wrzucać na np. www.imageshack.us i dawać bezpośredni link do fotki..bez reklam :) A jeszcze prostszym rozwiązaniem jest zwyczajne dołączenie do postu miniaturki forumowej.

 

 

Michal_B fotka po prostu wymiata!!

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Ciechanowie od kilkunastu dni zachmurwienie pełne. :deszcz: Tak liczylem na prezent od Św.Mikołaja w postaci jednej bodaj niewielkiej przerwy w tej okropnej mgle aby polukać na zakrycie Marsa. I pomimo tego że starałem sie być grzeczny przez cały rok i mało natarczywy w rządaniach, nie zostałem ujęty w rozdzielniku prezentów - :Cry: buuuuu. Co tu mówić Mikołaj zawalił - ale dam mu szansę na rechabilitację - drobiazg w postaci CG5 GT załatwi sprawę i poprawi moją nadwątloną opinię o nim. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z soboty na niedzielę w Poznaniu dziura w chmurach się zrobiła. Nie miałem okazji w tym roku na Marsa przez teleskop popatrzeć, o foto nie wspomnę. Wykorzystując chwilowe rozchmurzenie napatrzyłem się do bólu i na foto czasu starczyło.

Mewlon 210/2450 , Barlow X3, Toucam 740 ; 23.12.2007

 

Pozdrawiam

 

 

marsmax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.