Skocz do zawartości

Prośba


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym poprosić użytkowników tego teleskopu:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...361288509aa7863

 

o podanie jego średnicy zewnętrznej (tam gdzie jest obiektyw) w celu dorobienia do niego takiej (aluminiowej oprawy foli Baadera:

 

http://img67.imageshack.us/img67/2861/oprawkawu1.jpg

 

Jeżeli ktoś by chciał proszę podać średnicę swojego teleskopu to mogę zrobić na życzenie dla każdego telepa..

 

To jest prototyp, docelowo zamierzam robić na 3 śrubki mocujące zakończone gumkami wciskanymi w śrubki.. ta oprawa widoczna na zdjęciu jest na leciutki wcisk do mojego teleskopu, dla kogoś ciężko wykonać na wcisk bo mniemam , że nie każdy potrafi zmierzyć średnicę zewnętrzną telepa do 0,1mm dlatego tak jak "mówię" śrubki mocujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pod poszczególne średnice podam jak najszybciej będzie możliwe... tutaj publicznie, więc proszę nie pytać na priv :rolleyes: na priv sprawy techniczne itp..

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za poszczególne średnice (za samo wykonanie na obrabiarce) wyglądają tak:

 

"Fi":

do 50mm -50zł

ponad 50mm za każdy milimetr 1zł

 

teraz ceny materiału, z uwagi na to że rur tak mocno grubościennych nie mogłem znaleźć więc pozostaje tylko z wałka, podaję wzór na obliczenie kosztu:

 

Pr2*h*2,7

Obliczyć ze wzoru ciężar wałka.

 

gdzie:

h=długość wałka

2,7 to gęstość aluminium w cm3

 

na wykonanie oprawy potrzebuję długo na 50mm wałek (mowa o średnicach ponad 100mm) w przypadku mniejszych o 30mm dłuższy)

 

istnieje możliwość "poniżenia" ceny gdy zamówienie będzie np 300mm, 250 150, 100 itd wtedy z jednego wała wyjściowego fi 300 mam możliwość "wykrojenia" mniejszych..

 

Cenia aluminium waha się w granicach 17zł\kg do 22zł, ostatnio pytałem ile by kosztowało 50mm wałka "fi" 250 cena wynosi ok 160zł

oprawy na szukacze, telepy ,co się da:P do fi" 300mm

 

pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za matariał wychodzi troszkę drogo więc można zrobić tak: jakaś osoba zamawia oprawę o średnicy 230mm i inna osoba np 150. to wtedy cena jest o wiele tańsza... bo wtedy cena za materiał jest podzielona na dwie osoby a nawet na 3... Oczywiście najwięcej płaci osoba zamawiająca ta największą średnice..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład dla wałka o średnicy "fi" 150mm i długości :"L" 50m

 

 

 

Pr2*50*2,7

 

Gdzie Pr2 to wzór na pole podstawy koła czyli liczba" Pi" pomnożona przez promień wałka 150mm i podniesiona do "kwadratu"

2,7 to stała gęstość czyli ciężar właściwy aluminium wyrażana w g/cm3

 

rozwiązanie:

 

waga wałka = 2384437,5

 

 

czyli ~ 2,4kg*18zł= 43,2zł

 

Cena materiału za taki wałek z dobrego gatunku aluminium wynosi 43,2zł+VAT= 65,63zł

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie 2385,65g? Anyway, super pomysł! Tego mi brakowało. Ale czy te metalowe dociski nie uszkodzą, albo co gorsza - nie porwą folii? Folia głupstwo ale oczu trochę szkoda - dlatego pytam.

 

P.S. A czy te gustowne serwetki są gratis czy w opcji za dopłatą? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem nie 2385,65g? Anyway, super pomysł! Tego mi brakowało. Ale czy te metalowe dociski nie uszkodzą, albo co gorsza - nie porwą folii? Folia głupstwo ale oczu trochę szkoda - dlatego pytam.

 

P.S. A czy te gustowne serwetki są gratis czy w opcji za dopłatą? :rolleyes:

 

 

To jest już wypraktykowane, zobacz na zdjęcia a rozwieją wątpliwości, na folie są naklejone nakładki z papieru.. oprawa jest pewna..

 

Co do wyliczeń masz rację powinienem podstawiać dane w cm a nie w mm :D

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak się lepiej przyjrzeć... Tylko nie zaczaiłem czy oferujesz kompletny produkt czy folię Baadera trzeba sobie samemu jakoś podczepić? Bo jeśli kompletny produkt to chyba trzeba jeszcze dodać cenę folii?

Edytowane przez Merak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jak się lepiej przyjrzeć... Tylko nie zaczaiłem czy oferujesz kompletny produkt czy folię Baadera trzeba sobie samemu jakoś podczepić? Bo jeśli kompletny produkt to chyba trzeba jeszcze dodać cenę folii?

 

 

folie to każdy sam sobie może kupić zaoszczędzi tym na przesyłce :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, świetna fachowa robota aż przyjemnie oko zawiesić, dobry z ciebie tokarz :notworthy:

 

 

Dziękuję serdecznie, chciał bym poprosić życzliwych posiadaczy rosyjskiej lornetki BPC Kronos 20x60 o podanie jej zewnętrznego wymiaru obudowy przy obiektywie :rolleyes: najlepiej zmierzyć suwmiarką dokładnie B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie, chciał bym poprosić życzliwych posiadaczy rosyjskiej lornetki BPC Kronos 20x60 o podanie jej zewnętrznego wymiaru obudowy przy obiektywie :rolleyes: najlepiej zmierzyć suwmiarką dokładnie B)

BPC ale nie kronos 20x60 ma 76 mm ,ale zmierzone linijką i ... dalmierzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, w związku z dużym zainteresowaniem a małym podarzem jestem zmuszony zmniejszyć cenę za wykonanie. Nowe ceny:

 

Dla przykładu:

 

Za oprawę do teleskopu 80ED gdzie średnica oprawy od wewnątrz wyniesie ok 117mm. cena końcowa razem z materiałem wychodzi:

 

 

130 zl z trzeba śrubkami mocującymi co 120st. zakończonych gumkami (na czole śrubki jest okrągła twarda gumka włożona na wcisk w mały otworek wywiercony w śrubce)

 

110 zl bez śrubek. (Oprawa na lekki wcisk albo z naddatkiem na jakiś cieniutki filc aby nie rysować powierzchni teleskopu)

 

Wszystko jest wykonane starannie i ma wygląd "sklepowego" .Nie jest to jakaś "chałupnicza" oprawa z otworami wykrojonymi nożem :D

 

ZAPRASZAM..

 

Jeszcze jedna ważna sprawa:Przy zamówieniu proszę podać średnice miejsca gdzie ma być zakładana oprawa, wskazane by było także zdjęcie i podać markę teleskopu i typ..

 

Wzor:

 

Teleskop skywatcher 80ED, średnica miejsca pod oprawę np 117,3mm (najlepiej zmierzyć suwmiarka w kilku miejscach, w tanich teleskopach może być powierzchnia "jajowata". Pokazać zdjęcie.

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj, zastanów sie nad wykonaniem uchwytu do laserka który ostatnio jest tak popularny, w Polsce jest niedostępny, a za granicą drogi, myślę że takie maleństwo nie było by dla ciebie problemem a nabywcy sami się znajdą, np. ja :Salut::Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję również za miłe słowo, chciałem powiedzieć, że w skład zestawu nie wchodzi zaślepka oprawy, która pierwotnie była, doszyłem do wniosku, że jest za ciężka powinna być z tworzywa sztucznego, jak komuś na niej zależy no to dorobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją oprawę zrobiłem z 3 kawałków kasetonów. Odpowiednio wszystko poodmierzałem tak, aby otwór wchodził na tubus, a między 2 a 3 kawałek nakleiłem na kartkę folię. Wszystko pięknie trzyma, nie mam zastrzeżen. Oczywiście w tej kartce też wyciąłem otwór :szczerbaty: . Polecam taki sposób, mnie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.