Skocz do zawartości

piękne niebo nawet na pochmurne noce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oglądając telewizję wpadłem na następujący pomysł:

-przy najblizszym malowaniu mojego pokoju chiałbym pomalowac sufit na ciemny granat a na nim gwiazdki i pokryc je fluorem. (WIEM ZE POŹNIEJ SIE TEGO JUZ NIE DA ZMIENIC I GRANAT BĘDZIE OSTATECZNYM KOLOREM TEGO SUFITU)

 

- poźniej pomyslałem po co gwiazdki jak moge miec mape:) zn. nie chce miec całego nieba na suficie ylko moj ulobiony gwiazdozbiór ORION chciałbym zeby załapał sie tez syriusz.:) Ale co najwazniejsze i najtrudniejsze chiałbym zachowac proporcje. Dlatego zakładam ten watek. Wymiary pokoju podam wieczorem.

 

Ale najpierw chciałbym sie zapoznac z waszymi opiniami:)

 

 

pozdrawiam

tomek :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty mojego sąsiada nie znasz. po dwóch głębszych nawet MonaLise namajule:)

 

EDIT:

 

Zanim przyjdzie do mnie malarz chciałbym sam narysowac okręgi które oznaczac będą gwiazdki. A później on tylko naniesie kolorek:) to chyba nie będzie takie trudne:)

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit ma wymiary 4x4 i chciałbym na nim naniesć taki kawałem nieba:

(prosze o sugestie co do wielkosci [jesli ktos mondry powie ze lepiej wziąsc większy obszar to wezme to pod uwage])

Edit:+jak zwykle moj inernet jest zbyt wolny i zrzutu nie dodam. Ale chciałbym miec w rogu syriusza gdzies na srodku albo przed srodkiem Oriona i zeby sie jeszcze plejady załapały:)

 

 

PROSZRE O USUNĘciE OSTATNIEGO PUStu(powstał przez przypadek)

oto ten obszar:

http://astrofoto.bloog.pl/foto,4659668,gal,319285,. -niewiele tu widac ale to co najwazniejsze to jest

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oglądając telewizję wpadłem na następujący pomysł:

-przy najblizszym malowaniu mojego pokoju chiałbym pomalowac sufit na ciemny granat a na nim gwiazdki i pokryc je fluorem. (WIEM ZE POŹNIEJ SIE TEGO JUZ NIE DA ZMIENIC I GRANAT BĘDZIE OSTATECZNYM KOLOREM TEGO SUFITU)

 

- poźniej pomyslałem po co gwiazdki jak moge miec mape:) zn. nie chce miec całego nieba na suficie ylko moj ulobiony gwiazdozbiór ORION chciałbym zeby załapał sie tez syriusz.:) Ale co najwazniejsze i najtrudniejsze chiałbym zachowac proporcje. Dlatego zakładam ten watek. Wymiary pokoju podam wieczorem.

 

Ale najpierw chciałbym sie zapoznac z waszymi opiniami:)

pozdrawiam

tomek :Salut:

 

Ciekawy pomysł sam myślałem o takim u siebie dla mojej Mai ,ale ja chiciałem umieścić M45 z wiadomych względów.

ps.

Podaj mi wymiary sufitu (pokoju) zrobię Ci rysunek wykonawczy z wymiarami Oriona od krawędzi ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupiłem w Vedze pigment fluoroscencyjny, który zmieszałem z bezbarwnym klejem szkolnym i zrobiłem z niego farbę.

 

Cyt. "W tym celu należy wziąć starą mapę nieba (lub jej kserokopię), nakleić na brystol i w miejscach, gdzie znajdują się gwiazdy, ponakłuwać grubą igłą otworki (o średnicy ok. 1 mm). Nie musimy nakłuwać wszystkich gwiazd, a jedynie te, które chcemy "przenieść" na sufit. Tak spreparowaną mapę układamy (w ciemnym pokoju) na podpórkach, ok. 15-30 cm nad podłogą, a pod nią umieszczamy małą żarówkę (od latarki kieszonkowej) połączoną z baterią. Światło żarówki, po przejściu przez otworki w mapie, utworzy na suficie rozmyte plamki symbolizujące gwiazdy. Odległość między mapą a żarówką należy tak dobrać, aby na suficie uzyskać odpowiednią dla siebie skalę odwzorowania sfery niebieskiej."

 

mapkę nieba zrobiłem dokładnie wg opisu i wyszło spoko :D

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyda Ci się taka wersja z liniami siatki. Grube linie co metr, cieńsze co 10 cm.

Orion.gif

Oczywiście jakbyś chciał jakąś inną mapę (inaczej skadrowaną na przykład) nałożyć na siatkę, przyślij a zrobię to w 5 minut.

PS. Autorem mapy jest Torsten Bronger. Tłumaczenia na język polski oraz innych modyfikacji na potrzeby polskiej Wikipedii dokonał Przemysław 'BlueShade' Idzkiewicz. Mapa pochodzi ze strony: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Pp3_pl_orion.jpg

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, teraz doceniam moje okna dachowe. Co dla mnie jest "normą" dla innych jest marzeniem. Ale wiecie, marzenia są po to by je spełniać!
Też tak mam i Oriona widzę leżąc w łóżku z lornetka w ręku. (pod warunkiem że śniegu nie napadało) Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka:dziekuje ale interesuje mnie troche większy obszar

Darek_B-dziekuje zaraz bede rozpakowywał.

 

Mysle ze powstanie to w ciągu miesiąca bo za 2tyg mam wesele brata i nic nie zrobie chyba ze rozrysuje to:)

 

 

pozdrawiam

tomek

 

EDIT:

-mam drugą wersje:

a)rezygnuje z plejad,

B) na sufit nanosze ole mapy 12 z ksiązki"niebo na weekend" :):) ze o tym wcześniej nie pomyslałem. (myslałęm ze plejady sa blizej :szczerbaty: ewentualnie zrobie ich ale wtedy to juz nie będzie mapa:)

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć powiesić swoja wlasna fotke pełni Ksiezyca w formacie 50x70, lub wiekszej nad kompem. Ona mnie hipnotyzuje od zawsze, mogę się na nia gapic i nigdy mi się nie nudzi. Muszę tyko zrobić więcej perfekcyjnych fotek do złożenia zarówno przez ED80, jak i przez SC10", bo stwierdzilem że w tym drugim z reduktorem ogniskowej 6,3, łysy mieści się w kadrze. Zastanawiam się tylko co lepiej wyjdzie, wydruk, czy odbitka. Z tym Orionem tez tak można.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe kurcze fajnie to wygląda. tez myslałem nad czyms takim tyle ze ja nie chce gwiazdke tylko kropki:)

 

 

pozdrawiam tomek

 

EDIT:NOWY post:(nie chce robic nowego)

rysuje plan. Jako 4mx4m przyjołem sobie kwadrat 19cmx19cm z tego co obliczyłem to skala wynosi:

4,75cm:1m

4,75cm:100cm

1cm:21,05

czyli jeden cm na mojim plane to 21,05cm w rzeczywistosci (na suficie) jesli gadam głupoty prosze mnie poprawic:)

dlaczego 19cm a nie 20? bo wysokoc mapki wynosi 19 początkowo chciałem 20 ale skoro ma byc skala to chce to zrobic jak najdokładniej:)

Edytowane przez mar121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć powiesić swoja wlasna fotke pełni Ksiezyca w formacie 50x70, lub wiekszej nad kompem. Ona mnie hipnotyzuje od zawsze, mogę się na nia gapic i nigdy mi się nie nudzi.

 

U mnie wiszą w całym domu podobne fotki, kto był pewnie wie o czym mówię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobry sposób aby rzutować obraz gwiazd na sufit i je namalować.

Widziałem jak w kościele freski malowali, użyli rzutnika takiego szkolnego do wyświetlania materiałów

edukacyjnych na tablicy, z tym że zdjeli lustro 90* i rzutnik dawał duży obraz na suficie.

Przezroczysta folia z namalowanym fragmentem fresku z arkusza A4 był wyświetlony na suficie

o wymiarach ok. 3m, a malarz zręcznie ciągnął pędzlem po odpowiednich liniach zachowując

kształt i kolor. Malowanie fresków na suficie kościoła 6x14m zajęło mu to z tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.