Skocz do zawartości

17P/Holmes


fiorina01

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo że wszyscy mamy już trochę dosyć tej kometki to jednak wczoraj w Jeziorach miałem zamiar zapolować na jej piękny ogonek... Pogoda taka se i co gorsze ogonek odłączył się i słabnie... To chyba moje pożegnalne zdjątko tej kometki, chyba że znów zaskoczy nas czymś niezwykłym...

 

29x150s ISO800 FSQ+350Dmodified+NJP

 

Nie marudź, piękna jest :)

Zdjęcie pierwsza klasa Maciej, ale przyznaj, że wizual to wizual!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wszyscy maja jej dosyć, nie wszyscy, zwłaszcza komeciarze. Jest wyjątkowa, wiem co mówię bo widziałem juz wiele komet, ale o takim wyglądzie dopiero pierwszy raz. Punkt widzenia astrofotografa da się zrozumieć, (pogoń za deesami) ale dla mnie to wyjątkowe zjawisko i nie tylko dla mnie. Nie znudzi mi się tak szybko, nawet przez miesiąc i dłużej, jeśli będzie nadal aktywna. Kometa Hale-Bopp owszem, ta dała popalić przez 12 miesięcy non-stop. Przy okazji emde gratuluję cudownej fotki. :Beer:

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wiedziony ułudą wystawiłem się spod chaty koło 23:00 i zdążyłem zrobić 7x120s po czym niebo zasnuło się w 100% i było po zabawie...

 

FSQ + 350Dm + NJP

 

Kometka urosła sporo i straciła na jasności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ze względu na dużą mgłę, która była wczoraj zdjęcie jest nieudane. Miałem go nawet nie pokazywać. Ale widzę dziś rano, że dołożyli je jako bonus na dole do dzisiejszej galerii w Spaceweather.com, więc wrzucam je i tu. Jedyny jego urok to przepalony po 30 sekundach Mirfak <_< NABG robi swoje. LRGB, wszystko po 30 sekund w BIN2. Na naświetlanie w BINx1 ze względu na niestabilną pogodę nie było czasu.

TOA z reduktorem plus ST-10.

Pozdrawiam z Krakowa

Tiamat

Holmes_TOA_2_final_mini_AF.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ze względu na dużą mgłę, która była wczoraj zdjęcie jest nieudane. Miałem go nawet nie pokazywać. Ale widzę dziś rano, że dołożyli je jako bonus na dole do dzisiejszej galerii w Spaceweather.com, więc wrzucam je i tu. Jedyny jego urok to przepalony po 30 sekundach Mirfak <_< NABG robi swoje. LRGB, wszystko po 30 sekund w BIN2. Na naświetlanie w BINx1 ze względu na niestabilną pogodę nie było czasu.

TOA z reduktorem plus ST-10.

Pozdrawiam z Krakowa

Tiamat

 

No właśnie. Nawet jak zdarzy się pokaźna dziura w chmurach to i tak niebo jest zamglone. Tym bardziej gratuluję, że udało się zrobić coś do...powieszenia :Beer:

To co tutaj wcześniej zaprezentowałem też było robione w dziurach w chmurach i.... też wcześniej powiesili powiesili, tyle że w S&T:

http://www.skyandtelescope.com/community/g...mp;archive=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś było widać nad Wrocławiem. Księżyc dość mocno zaświetlał niebo do tego jeszcze, przejrzystość taka sobie (mgła i małe chmurki) no ale wyszedłem ze swoim mocno amatorskim sprzętem focić kometę.

 

To co na obrazku to wynik:

3x40s + 6x20s, kompakt FZ7, zoom x6, ISO400, f3,2 (tak podawał aparat - może ktoś wie jak oni to liczą bo coś mi się nie chce wierzyć), mini koziołek z prowadzeniem ręcznym - IRIS LRGB z TIFFów.

Pomniejszone 0.85 i konwersja z BMP (dzięki grzybu za instruktaż do ImageMagic).

 

Przez lornetkę to ledwo co było kometę widać.

kometa_20_11_07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla kompletu w dziale astrofotorafii. Kometka z 20.11.2007 ok 2 AM. Warunki miejskie, przez lekką mgłę i z okresowym dymkiem z własnego kominka :)

 

SW 150/750, 10x60s, Canon 350D, ISO800, MPCC, Iris

 

post-3882-1195551942_thumb.jpg

 

Bardzo ładna fotka, mógłbyś tylko zdjąć to winietowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Szkło to obiektyw 50mm Nikkor.

Kamera STL 11k.

5x 1800 sekund bez prowadzenia. H-alfa

Czarna plama to wynik refleksów/gradientów od silnego światła od Księżyca zbliżajacego się do pełni.

W marcu 2008 kometa zblizy się do mgławicy Kalifornia. Ciekawe jak wtedy będzie wyglądała.

Pozdrawiam

Tiamat

PS

Przepraszam, że opis po angielsku.

Holmes_50mm_Halfa_edit_ready_15full_copy.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobudka była o 3 w nocy, wyjazd o 3:30. O 4:00 Księżyc już zniknął na zachodzie a kometa Holms "czekała" w Perseuszu. Leszek rozkładał graty, ja zaś kręciłem się po okolicy z Canonem na statywie, pstrykając to i owo. To było wyjątkowe półtorej godziny pod gwiazdami i ....jeszcze udało się zdążyć do roboty! <_<

60k.jpg

Perseusz.jpg

Zach_d_Oriona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.