Skocz do zawartości

17P/Holmes


fiorina01

Rekomendowane odpowiedzi

Jum,

bardzo fajne klimatyczne zdjęcia. Niestety nie można w pełni docenić ich uroku ponieważ są straszliwie skompresowane! Może dasz jeszcze raz?

 

Dziś wieczorem wracając z Jeleniej Góry urzeczony pięknem krajobrazu…i tego zatrzymałem samochód w lesie na autostradzie A4 gdzieś za Wrocławiem i zrobiłem ekstremalną sesję astrofoto.

Wszystko przy pomocy canona 40D ustawionego na 4 sekundy i ISO 1600. Obiektyw ze stabilizacją obrazu trzymany w ręce opartej o drzwi w środku auta. Ustawiony zoom na 17mm. Nie wysiadałem z auta. Bardzo blisko mnie przejeżdżały ciężarówki. Chciałem równocześnie naświetlić kometę i światła ciężarówki. Niestety natychmiast gdy przejeżdżał tir powiew wiatru rzucał całym autem. Dlatego fota jest ruszona- wszystkie gwiazdy są podwójne. Gdy jechały małe auta zdjęcia wychodziły ok. Jasna kula po prawej to oczywiście Księżyc. Na końcu umieściłem zdjęcie o które mi chodziło. Na zdjęciu z tirem widać kometę. Wyraźnie dopiero po podciągnięciu w PS, dlatego umieściłem prostokąt z obrobionym fragmentem.

Pozdrawiam serdecznie

Tiamat

PS Zastanawiałem się dlaczego wyszły na czwartym zdjęciu zarysy jakiegoś auta, skoro wszystkie jechały szybko. To jest moje auto odbijające się w przejeżdżającym. Trochę zakręcone zdjęcie :)

edit_showIMG_1726mini_ready.jpg

edit_showIMG_1709mini_ready.jpg

edit_showIMG_1712mini_ready.jpg

edit_showIMG_1798_mini_ready.jpg

IMG_1789_editpl_mini_ready.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzeczony pięknem krajobrazu…i tego zatrzymałem samochód w lesie na autostradzie A4 gdzieś za Wrocławiem

 

Tiamat,

uściślając .... w okolicach Dąbrówki Niemodlińskiej, przy zjeździe z A4 na Opole. Następnym razem zapraszam na kawę :Beer:

 

Zdjęcia mocno klimatyczne :notworthy::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc od wybuchu, a otoczka komety w zasadzie rośnie jednostajnie. Jeśli nie zajdzie nic co może zakłócić ten proces (np. kolejny wybuch) to po upływie kolejnego miesiąca będzie mozna zobaczyć ją tylko na zdjęciach, podobnie jak nieco jasniejsze centrum.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję!

To Ty mieszkasz niedaleko od tego miejsca? :) Ładna okolica. Fajne laski. Tzn chodzi mi o takie małe iglaste obszary leśne.

Dziekuję za zaproszenie!

Gdyby mnie rozjechała jakas ciężarówka tam, to może byś mnie rozpoznał ze zdjęcia w awatarze.

Chociaż zazwyczaj rzadko jeżdżę w tym hełmie:)

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minął miesiąc od wybuchu, a otoczka komety w zasadzie rośnie jednostajnie. Jeśli nie zajdzie nic co może zakłócić ten proces (np. kolejny wybuch) to po upływie kolejnego miesiąca będzie mozna zobaczyć ją tylko na zdjęciach, podobnie jak nieco jasniejsze centrum.

 

Swoją drogą ciekawe jak długo będzie się dało "wyciskać" bardzo długimi ekspozycjami ślady po niej na zdjęciach. Taki wewnątrzukładowy chwilowy Simeis 147 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze. To jest, co prawda, miś na miarę moich skromnych możliwości, ale jednak.

 

Pierwsze zdjęcie to 4x90s i 3x45 s na 400 ISO, kompaktem Olympus 5060 na piggybacku na montażu azymutalnym - z 18 listopada. Drugie 6x60 s na 400 ISO przy pełni 22 listopada. Konfiguracja jak wyżej.

 

Pzdr,

karpies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze. To jest, co prawda, miś na miarę moich skromnych możliwości, ale jednak.

 

Pierwsze zdjęcie to 4x90s i 3x45 s na 400 ISO, kompaktem Olympus 5060 na piggybacku na montażu azymutalnym - z 18 listopada. Drugie 6x60 s na 400 ISO przy pełni 22 listopada. Konfiguracja jak wyżej.

 

Pzdr,

karpies

 

 

To może dorzucę te zdjątka jednak ;-)

 

th_hokmes10114x90s3x45scscalvl-bresize.jpg

 

th_holmes6x60smcsccrplvl-bresize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmury za oknem, ale może pojutrze będzie lepiej...

To może przedstawię moją próbę z 22 XI 2007.

17PHolmes_20071122_f50_UVB.m.jpg

PS: jestem tu nowy i nie wiem czy fotkę dobrze wprowadziłem do postu...

------------------------

Obiektyw Pancolar 50/1.8 z przesłoną 2.0, 82x15sek., SC1+UV/IRCut, EQ2,. (Pierwsze próby w astrofoto - dlatego zdjęcie z okna.... :burza::unsure:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego zdjęcia w zasadzie nie powinienem pokazywać, gorsze już wyjść chyba nie mogło :). Pojechane totalnie w DEC (montaż wcale nieustawiony bo z balkonu na szybko), ostrość kiepska. Miałem kilka minut zanim kometa zaszła za balkon wyżej. Większego rozmiaru pokazać się nie da. Ale kometa nadal jest piękna i ogromna :blink:

 

holmes_bida.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda niestety nie rozpieszcza. Wczoraj była jednak ok. godzinna luka w chmurach. Zrobiłem 13 klatek po 30 sekund. Czasy naświetlania krótkie, bo niestety nie miałem czasu na dokładne ustawienie platformy na biegun, a także nie mam porządnego wężyka spustowego. To jedna z moich pierwszych fotek, dlatego jestem z niej bardzo zadowolony :banan:

Holmes.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje wypociny z wczorajszego wieczoru, z miasta, bo nie chciało mi się nigdzie wyjeżdżać. W sumie 27 minut materiału - Canon 300d modyfikowany, Jupiter37A 135/4 - czyli chyba ten sam, którym robił Jurek :)

 

Pozdrawiam

 

Holmes_5_12_2007_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.