Skocz do zawartości

Porównanie


franz

Rekomendowane odpowiedzi

....

Niestety wszystko obrabiane na jpgach bo Iris jakieś bzdury wypluwa w tiffie i obraz jest paskudny.

...

Nie wiem, czy akurat w tym tkwi problem, ale Irisie odwzorowuje kolory w tiffie w przestren -32768 -> 32767 zamiast standardowo 0 -> 65535. Jest to opisane na stronie http://www.astrosurf.com/buil/iris/tutorial1/doc4_us.htm wraz ze sposobem korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy akurat w tym tkwi problem, ale Irisie odwzorowuje kolory w tiffie w przestren -32768 -> 32767 zamiast standardowo 0 -> 65535. Jest to opisane na stronie http://www.astrosurf.com/buil/iris/tutorial1/doc4_us.htm wraz ze sposobem korekty.

 

No fakt napisali małą pomoc do tego - dzięki :helo: .

Nawet zrobiłem pierwsze próby i teraz mogę sie bawić tifem a nie jpgiem. Problem bo Gimp mi spłaszcza do 8bitów i detale mogą ginąć przy dużym formacie <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt napisali małą pomoc do tego - dzięki :helo: .

Nawet zrobiłem pierwsze próby i teraz mogę sie bawić tifem a nie jpgiem. Problem bo Gimp mi spłaszcza do 8bitów i detale mogą ginąć przy dużym formacie <_<

Jeśli nie masz Photoshopa to użyj PixInSight - program dedykowany do obróbki astrofoto (można ściągnąć z sieci). 8Bitów jest BARDZO ograniczające, wywal tego Gimpa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam.... modyfikowana 350tka :D

 

Wczoraj pogoda dała się poznać od lepszej strony i podarowała 3godz okienko w niebie. Cudów co prawda nie było, bo u mnie zawsze wieje, więc robiłem trzęsącym się telepem ale test był ważniejszy niż jakość..

"strzelać" mogłem tylko z balkonu przy tym całym LP dookoła ale to LP tez było w tym tescie potrzebne.

 

Cel jaki sobie postawiłem to szybkie sprawdzenie możliwości modyfikowanego wraz z filtrem Hutecha IDAS Light Pollution Suppression (LPS)

 

Oto rezultat ( po prostu na wiosnę to będę rzygał M42 :letsdrink: )

 

10x240 + 10x13sek

 

 

m42200801314mv2gpir1112vx8.jpg

 

 

 

 

m42_20080131_4mv2gpir1112_s.jpg

 

Szerszy kadr można porównać do poprzednich http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=273800 robionych pod ciemnym niebem.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja nie wyklucza uzycia apartu do dziennych fotek.. Po prostu jedziesz na custom WB i tyle :) Gratuluje modyfikacji, teraz się zacznie :)

Sorry za off-topic, ale czy to się sprawdza w praktyce? Balans bieli ustala się raz, czy trzeba go na nowo ustawiać przy każdej zmianie oświetlenia? Oczywiście pytam tylko o fotografię dzienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off-topic, ale czy to się sprawdza w praktyce? Balans bieli ustala się raz, czy trzeba go na nowo ustawiać przy każdej zmianie oświetlenia? Oczywiście pytam tylko o fotografię dzienną.

 

Powinno się ustawiać osobno dla każdego oświetlenia. Ale robiąc foty na dworzu wystarczy chyba balans bieli ustawiony podczas słonecznego dnia... szczerze mówiąc nie mam jeszcze z tym doświadczenia. :rolleyes: Może ktoś inny się wypowie jak to jest w praktyce, sam chętnie sie dowiem :)

 

P.S. Mozna kupić też filtry przywracające balans bieli, wtedy chyba jedziemy na auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy sporo aplikacji ułatwiających workflow RAW, to w zasadzie nie powinno być problemu. Cykając w RAW nie dbamy o balans bieli, a w sofcie na komputerze robimy sobie profile balansowe i po problemie.

 

W JPG strzelanie modyfikowanym aparatem będzie jednak mniej lub bardziej upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się ustawiać osobno dla każdego oświetlenia. Ale robiąc foty na dworzu wystarczy chyba balans bieli ustawiony podczas słonecznego dnia... szczerze mówiąc nie mam jeszcze z tym doświadczenia. :rolleyes: Może ktoś inny się wypowie jak to jest w praktyce, sam chętnie sie dowiem :)

 

P.S. Mozna kupić też filtry przywracające balans bieli, wtedy chyba jedziemy na auto..

 

Tez się z chęcią dowiem. Apropo filtrow.

 

Jedyny powód dla którego zwlekałem z modyfikacja pól roku bylo to:

 

"AS EOS Korr" tutaj http://www.telescope-service.com/filters/s...EOS_Klemmhalter

 

Ale jak do nich napisałem czy kiedyś pojawi sie na prawdę nabrali wody w usta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.