Skocz do zawartości

kto zbudowal ksiezyc.. :)


Rekomendowane odpowiedzi

Z calym szacunkiem, ale nie kreca mnie takie historie... :unsure:

 

No, ale pomijając całą resztę bzdur, o Księżycu co serca ma jak dzwon, to przyznasz, że fakt, że Księżyc i Słońce mają identyczne rozmiary kątowe, co daje nam możliwość obserwowania pięknych zaćmień, to zbieg okoliczności, który trudno wyjaśnić w jakiś racjonalny sposób.

Jak tylko rozwinie sie na szeroką skalę turystyka kosmiczna, będziemy mieli tu tłumy kosmicznych astrofanów (jak to zresztą opisała Connie Willis w opowiadaniu "Zaćmienie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej nie umiecie sie bawić...

 

zainterowalo mnie pare cytatów z tego artykulu np.

Doktor Sean C. Solomon, profesor geofizyki w MIT, dyrektor wydziału magnetyzmu ziemskiego ...powiedzial: „Eksperymenty z orbiterami księżycowymi znacznie zwiększyły naszą wiedzę na temat pola grawitacyjnego Księżyca (...) i wskazują na przerażającą możliwość, że Księżyc jest pusty w środku".

 

np dlaczego tak powiedział ? czy to już sie wyjasniło? itd itp..Uwazam to za ciekawostke.

 

albo

Doniesienia z NASA tak przedstawiły reakcję uczonych na Ziemi, gdy Saturn V uderzył w powierzchnię Księżyca: „Księżyc zadźwięczał jak dzwon". A to ciekawe...przynajmniej dla mnie.

 

lub

 

"Efekt „dźwięczenia" skłonił wielu ludzi do podjęcia spekulacji, które trwały całe lata, że Księżyc jest pusty w środku. Już w 1962 roku doktor Gordon McDonald, czołowy uczony NASA, opublikował w „Astronautics Magazine" artykuł, w którym stwierdził, że analiza ruchu Księżyca wskazuje, że Księżyc jest pusty w środku".

 

Wdł mnie to ciekawe motywy z historii exploracji Księżyca..zreszta chętnie bym przeczytał tę książke bo ponoc jest tam znacznie wiecej danych naukowych i zależności. a ten artykul jest troche zbyt "nawiedzony"

i w ogóle chyba nieźle z innej perspektywy pokazuje jak księżyc miał wpływ na życie na Ziemii.

Czy ktoś z Was W OGÓLE czytał te książke ? Można o tym ciekawie porozmawiac a Wy tak zaraz..nie wiem..czuje sie jakbym kogos wrecz obraził tym linkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale pomijając całą resztę bzdur, o Księżycu co serca ma jak dzwon, to przyznasz, że fakt, że Księżyc i Słońce mają identyczne rozmiary kątowe, co daje nam możliwość obserwowania pięknych zaćmień, to zbieg okoliczności, który trudno wyjaśnić w jakiś racjonalny sposób.

Jak tylko rozwinie sie na szeroką skalę turystyka kosmiczna, będziemy mieli tu tłumy kosmicznych astrofanów (jak to zresztą opisała Connie Willis w opowiadaniu "Zaćmienie")

 

 

 

Drogi Mariuszu,

 

Ta sytuacja nie potrwa dlugo... :szczerbaty: za "kilka" ladnych lat Ksiezyc (ktory caly czas sie od nas oddala), bedzie mial mniejsza srednice katowa niz Sloneczko i wtedy nici z zacmien calkowitych :P

 

 

 

pozdrawiam Ori

 

 

 

Ps: z drugiej strony dzieki temu doba sie wydluza, moze kiedys sie wyspie... :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jej nie umiecie sie bawić...

 

zainterowalo mnie pare cytatów z tego artykulu np.

Doktor Sean C. Solomon, profesor geofizyki w MIT, dyrektor wydziału magnetyzmu ziemskiego ...powiedzial: „Eksperymenty z orbiterami księżycowymi znacznie zwiększyły naszą wiedzę na temat pola grawitacyjnego Księżyca (...) i wskazują na przerażającą możliwość, że Księżyc jest pusty w środku".

 

np dlaczego tak powiedział ? czy to już sie wyjasniło? itd itp..Uwazam to za ciekawostke.

 

albo

Doniesienia z NASA tak przedstawiły reakcję uczonych na Ziemi, gdy Saturn V uderzył w powierzchnię Księżyca: „Księżyc zadźwięczał jak dzwon". A to ciekawe...przynajmniej dla mnie.

 

lub

 

"Efekt „dźwięczenia" skłonił wielu ludzi do podjęcia spekulacji, które trwały całe lata, że Księżyc jest pusty w środku. Już w 1962 roku doktor Gordon McDonald, czołowy uczony NASA, opublikował w „Astronautics Magazine" artykuł, w którym stwierdził, że analiza ruchu Księżyca wskazuje, że Księżyc jest pusty w środku".

 

Wdł mnie to ciekawe motywy z historii exploracji Księżyca..zreszta chętnie bym przeczytał tę książke bo ponoc jest tam znacznie wiecej danych naukowych i zależności. a ten artykul jest troche zbyt "nawiedzony"

i w ogóle chyba nieźle z innej perspektywy pokazuje jak księżyc miał wpływ na życie na Ziemii.

Czy ktoś z Was W OGÓLE czytał te książke ? Można o tym ciekawie porozmawiac a Wy tak zaraz..nie wiem..czuje sie jakbym kogos wrecz obraził tym linkiem..

 

 

 

Spoko luz :)

 

To dzwieczenie o ile wystapilo, moglo byc spowodowane wieloma racjonalnymi powodami, np. jadro Ksiezyca moglo rezonowac akurat w takiej czestotliwosci.

 

Poza tym nie wyobrazam sobie planety pustej w srodku, ktora pod wplywem zderzen (a bylo ich troche patrzac na kratery) z innymi cialami, nie zapadla sie...

 

mozna tak w nieskonczonosc... :Beer:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z pewnoscia jest tam wiecej danych "naukowych".

 

A tak swoja droga, to chcialbym posluchac tego dzwonienia po uderzeniu sondy, ktore roznosilo sie w ksiezycowej atmosferze :szczerbaty:

 

A co do slonca i ksiezyca - to ich srednice katowe sie roznia o kilka procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety te "rewelacje" to bełkot, a epatowanie sie tytułami naukowymi jakiś nawiedzonych uczonych z innej branży [są tacy] jest dość charakterystyczne dla takich dziełek. Rozwalił mnie ten tekst -argument [buchaha!] o "wbudowanym" w Księżyc rozmiarze yarda [ang. jednostka długości]. Przypomniala mi sie skądinąd b. fajna i poważna książka "Chufu czyli o gigantomanii u dawnych" -traktuje o różnych niezwykłych budowlach starożytnosci, od piramid oczywiście zaczynając. Parę smakowitych rozdziałów jest o XIX-wiecznej fascynacji piramidami wśród Europejczyków. Tworzono również takie teorie i legendy, np. fanatyczni obrońcy miar i wag angielskich [wraże żabojady chciały podstępnie rozpowszechnić system metryczny na świecie -oczywiscie w celu pognębienia brytyjskiego Imperium!] twierdzili,że w piramidzie zakodowany jest "święty" wzorzec cala. Angażowali sie w te idiotyzmy całkiem poważni ludzie, w tym uczeni. Jednego z nich złapano na tym, jak w którejś z komór piramidy przypiłowywał ów "wzorzec" do słusznych rozmiarów.

Ta historia z yardem na Księżycu to już popłuczyny, jak 10-ty sequel dreszczowca...

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tym większy fuks, że akurat teraz nam się ten czas zaćmień trafił, droga Ori...

 

 

 

Obysmy sie w przyszlym roku gdzies pod chinskim niebem zacmionym spotkali... :Beer: tego Tobie i sobie zycze. Sprawdzimy jak to jest z tym Ksiezycem na prawde, bo jak jest pusty w srodku to bedzie lekko przeswitywal ;):ha::ha::ha:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiezyc nie jest pusty, tylko w środku sa skarby ;P dlatego niedlugo sie tam wybieram bo brak mi gotówki na okularki ;)) ewentualnie mozna poczekac na uderzenie duzego meteorytu w glebe ksiezyca i deszcz.. złota na naszym niebie ;)

 

apropos pustego ksiezyca temat odkad sie interesuje astronomia ciagnie sie od dawna, dzis to juz zabytek niemniej ciekawi mnie to.

 

Co do "naukowych" teorii mysle ze ci faceci maja akuratne wykształcenie , daja swiatu swoje nazwiska. Więć sadze ze książka nie może byc stekiem od A do Z bzdur dla naiwnych dzieciątek ale myslę ze podaje wiele ciekawych opinii i zależności , np ten prostacki o średnicy kątowej ...niby kazdy o tym wie..ale uświadomienie sobie znaczenia tego dla naszych obserwacji zaćmien , dla zycia na Ziemii to jest nastepne WOW ! w naszym pieknym kosmosie.

IMHO podejsc trzeba do tego wszytkiego z otwartym umysłem. Tak jak czytając Danikena ;) wiadomo ze dopracowal swoja teorię na swój sposob , ale nie sposob zaprzeczyć ze zwrócił uwagę na wiele niewytłumaczonych spraw i po prostu niesamowitych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby z każdej historii jakaś nauka płynęła to mam takie pytanie. Księżyc jest pusty w środku. Jak zachowa się kulka umieszczona w jego wnętrzu (ale nie w środku kuli). Czy wypadkowa sił spowoduje że będzie poruszała się ku środkowi masy? Myślę że to nie jest trudny problem - coś w stylu olimpijskiego zadania z fizyki na etapie szkolnym (?) ale ponieważ jestem biologiem i fizykę miałem dawno - tak na szybko bez przypomnienia sobie kursu z liceum nie umiem go rozwiązać. Jeśli ktoś zechciałby sie podzielić rozwiązaniem tego zagadnienia na forum będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciało o masie m w takiej pustej kuli nie będzie działać żadna siła wypadkowa.

Narysuj sobie ciało umieszczone między wewnętrzną powierzchnią kuli a jej środkiem i zaznacz dowolny kąt bryłowy o wierzchołku tam gdzie masa.Symetrycznie do niego będzie drugi kąt bryłowy.Obydwa wycinają na powierzchni kuli różne fragmenty,a więc i masy,ale z kolei te masy są różnie oddalone od masy m.

Oczywiście poparte to jest dowodem matematycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powyżej napisał że jak saturn V uderzył w Księżyc to ten zadrżał, wiem że ekipa Apollo zostawiła

sejsmograf na Księżycu.

Czy ktoś wie gdzie w necie szukać wyników aktywności sejsmicznej na Księżycu?

ja przeszukałem wiele stron ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solar..wyniki czy raczej wnioski z tych badan sa szeroko dostepne, w szcz. w ksiazkach i opracowaniach anglojezycznych ( u nas w Polsce totalna bida jesli chodzi o te dziedzine nauki - właściwie chyba taka nauka jak astronomia nie istnieje sadzać po moich "nalotach" na nasze ksiegarnie naukowe )

 

np czesciowe wnioski na

 

sci.fgt.bme.hu/volgyesi/gravity/pphold.pdf - THE INNER STRUCTURE OF THE MOON w pdf ale nic nowego.

 

http://ntrs.nasa.gov/search.jsp?Ns=Harvest...mp;N=4294915140 - Seismic Data from Man-Made Impacts on the Moon niestety nie da ściągnięcia. chyba ze zaplacisz :P

 

Kopalnia wiedzy o ksiezycu jest http://www.lpi.usra.edu/lunar z której zawsze korzystam

stamtad także jest link do b. fajnej strony dot. apollo gdzie sa preleminary science report z kazdej wyprawy. full szczegółów i wyników badań do ściągniecie w pdf.

 

ale jesli chodzi o dane z przyrządów sejsmologicznych to fakt..trudno cos takiego znalezc.

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhh, próbowałem przeczytać ten artykuł - ale po paru akapitach zobaczyłem co jest grane i się poddalem...

Jakoś nie wchodzi mi taki pseudonaukowy bełkot i rewelacje rodem z filmów S-F kategorii B...

Mam nadzieję że Demiurgowie mi wybaczą, że jestem takim ignorantem :Boink:

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że zaćmienie jednak się uda i Księżyc nam prześwitywać nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że Demiurgowie mi wybaczą, że jestem takim ignorantem :Boink:

 

Przestań! Przecież...

Chcę tutaj uświadomić tym, co trzeba, że Oni uważnie patrzą nam na ręce i na nasze postępowanie.

 

Klapa, faktycznie niektóre rzeczy są dziwne, jak te rozmiary kątowe, ale to bajeczka... Przecież gdyby Księżyc miał tylko skorupę to nie wywoływałby takich pływów bo miałby o wiele mniejszą masę..

 

Popatrzcie na inne artykuły z tej stronki, np: 2012 - maksimum cyklu słonecznego

 

I od razu lecą teksty:

Rok 2012, magiczny czas końca świata według przepowiedni Majów i Egipcjan. Potwierdzenie tej teorii w książce "Proroctwo Oriona na rok 2012" i wielu innych przepowiedniach. Czy rzeczywiście ma coś wspólnego z prawdą.

 

Tak!

 

Amerykańscy naukowcy David Hathaway i jego kolega Robert Wilson zaprezentowali analizę nt. aktywności elektromagnetycznej najbliższej nam gwiazdy na spotkaniu American Geophysical Union w San Francisco. Oddziaływania Słońca na nasz glob są ogromne i mogą spowodować przebiegunowania, a w konsekwencji końca naszej cywilizacji...

 

Podziękujemy :Salut:

 

Albo:

co 12 tysięcy lat nasza gwiazda przeżywa stan hiperaktywności, co w katastrofalny sposób wpływa na naszą planetę. Słońce zaczyna bowiem emitować tak potężne promieniowanie elektromagnetyczne, że jądro Ziemi zaczyna pełnić funkcję cewki elektromagnetycznej, w efekcie czego dochodzi do zmiany ziemskich biegunów.

Czy ja o czymś nie wiem? :mellow:

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w sumie chamskie. Wciska sie ludziom taki kit i to w taki sposob ze sa sklonni w to uwierzyc <_<

 

"Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzi" :szczerbaty: Kto mądry ten wie czyje te słowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.