Skocz do zawartości

Rozeta i NGC2239/NGC2244


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie to jakoś udowodnić że można ale zabrakło czystego nieba i wystarczyło na 5 x 7min.

Wynik dość zachęcający chodź, być może, niemodyfikowanym i bez h-alpha to po prostu marnowanie czasu ?

 

 

ngc2237rozeta123500100cbe3.jpg

 

 

Pojedyncza klatka (niewiele sie łapie...)

rozteta_single.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno za mało materiału, choć jak na 7 minut to mało się naświetliło, choć nie mnie oceniać.

Co do Twojej fotki to ośmieliłem się zrobić małą obróbkę tego jpg-a. :Boink:

Mam nadzieję że się nie gniewasz, ale jednak można coś jeszcze wyciągnąć bo materiał zrobiłeś naprawde niezły.

 

 

ngc2237rozeta123500100cbe3_02.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie to jakoś udowodnić że można ale zabrakło czystego nieba i wystarczyło na 5 x 7min.

Wynik dość zachęcający chodź, być może, niemodyfikowanym i bez h-alpha to po prostu marnowanie czasu ?

 

 

Modyfikacja dużo by pomogła, bez niej po prostu musisz znacznie zwiekszyć ilość materiału (myśle, że dwa razy minimum). Mi wczorajszej nocy również zabrakło czystego nieba i zdążyłem zrobić tylko 6 klatek - niemodyfikowanym nie wyszłoby pewnie nic, a tak coś się złapało :) Przy 90sek f/5.6 ISO800 było już wyraźnie widać Łeb Konia i Płomień.

 

pozdro!

 

P.S. Jak masz ochotę to podeślij mi surowy stack, najlepiej w FITSie na maila qbanos(at)op.pl

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokażesz to co wyszło?

 

 

W zasadzie to się raczej nie nadaje do pokazania, bo ma zbyt wiele niedociągnięć (zła ostrość, krzywe pole, mało klatek), chyba, że jako ciekawostka :)

 

Canon 350Dmod, Sigma 70-300 przy 70mm f/5.6, 1x300sek, 1x600sek, 4x900sek ISO800:

 

orionthfh0.jpg

 

Jutro mam nadzieję na powtórkę :) Tylko trzebaby te gwiazdy jakimś filtrem wyciąć bo przeszkadzają...

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba świetne zdjęcie, tylko jakbyś trochę inaczej skadrował, to byś załapał więcej Pętli Barnarda

i mogłoby wyjść coś np. takiego: http://canopus.physik.uni-potsdam.de/~axm/...on_HaHaRGB.html

 

Dokładnie to samo chciałem napisać :Salut:

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było więcej materiału to zdjęcie byłoby super. Coś tam da się wyciągnąć więcej czerwieni.

Chyba nie pogniewasz się za grzebanie w Twoim materiale. :D

pozdrawiam

 

lubisz krwiste zdjęcia :D

 

Fakt, moja fotka wyszła blado jak tak teraz na nią patrzę. Jak bym miał już podkolorowac to chyba tak:

 

 

NGC2237_Rozeta1.2._3500_100_cr850gimp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba świetne zdjęcie, tylko jakbyś trochę inaczej skadrował, to byś załapał więcej Pętli Barnarda

i mogłoby wyjść coś np. takiego: http://canopus.physik.uni-potsdam.de/~axm/...on_HaHaRGB.html

 

To może jutro :) 70mm to trochę za dużo jak na cały gwiazdozbiór a chciałem złapać Rigela i Betelgeze w jednym kadrze. Trochę mnie ilośc gwiazd poraża, nie wiem jak się ich pozbyć (może w PS :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.