Skocz do zawartości

Astrofotografia - Zlot 8-10 lutego 2008r


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyjemność zaprosić was na warsztaty z astrofotografii amatorskiej, które odbędą się w dniach 8-10 lutego w Słupsku. Ilość miejsc jest ograniczona - o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Dojazd uczestników na własny koszt, ceną wyżywienia noclegu itp. nie musicie sie martwić. W przypadkach uzasadnionych możliwe są zwroty kosztów dojazdu.

 

Program zajęć:

1.Amatorskie Obserwatorium Astronomiczne na przykładzie obserwatorium w Słupsku

2.Oprogramowanie MaximDL i TheSky6 w astrofotografii

3.Fotometria w MaximDL

4.Metody uzyskiwania dobrych ramek Dark Frame, Bias Frame i Flat Frame

5.Omówienie różnych algorytmów redukcji materiału z kamer CCD

6.Obróbka zdjęć astronomicznych w programach MaximDL, DeepSkyStacker Photoshop CS2

7.Praktyczne przykłady obserwacji astronomicznych przy użyciu kamery CCD – oczywiście o ile dopisze pogoda

8.Wymiana doświadczeń związanych ze sprzętem i oprogramowaniem astronomicznym

9.Możliwość prowadzenia obserwacji przy użyciu własnego sprzętu z ogrodu przed domem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jacek, wspaniały pomysł. Wielkie uznanie!

 

Tiamat na pokładzie!

Nocleg już zarezerwowany w Ustce.

 

Postaram się coś powiedzieć na temat czegoś co można nazwać Teleastrofotografią. Jeśli okoliczności dopiszą to zdalnie pobawimy się w astrofoto moim obserwatorium w Krakowie. Chcę przeprowadzić pełny cykl astrofoto tzn. od włączenia komputerów i otwarcia dachu, astrofotografię aż po zamknięcie, wyłączenie sprzętu i obrobienie ściągniętych zdjęć do Jacka w Słupsku. Jeśli oczywiście dopisze pogoda. Zawsze to jednak dodatkowa szansa na pogodę w innym miejscu Polski.

Niestety nikogo nie będę mógł zabrać ze sobą z Krakowa. Jedziemy całą rodziną z betami. Auto będzie bardzo załadowane.

 

Pozdrawiam

Michał Żołnowski- Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie limit miejsc się wyczerpał.

 

no kurna....dlaczgo to zawsze na mnie musi paść... :angry:

 

hmm.... to może chociaż zrobicie stream-video-konferencję.... co by i biedny philips mógł posłuchać....śmiesznie by było......taki "internetowy zlot"...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
lub nawet jesli nie streaming to czy moglibyscie nagrac i wystawic do sciagniecia po szkoleniu ?? ...i Ci co byli mieli by do powtórki.

pzdr,Daniel

 

I ja się podpisuję pod tą prośbą - spotkanie daleko, limit miejsc wyczerpany i w ogóle jakoś tak... W razie potrzeby służę miejscem na serwerze na umieszczenie skompresowanych plików video.

 

ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sobie wyobrażacie te nagrania-mam postawić kamere i wszystko filmować?

no...?! :P

fajnie by było...

np przez skype w trybie konferencji, zwykłym webcamem.... będzie i dzwiek i obraz.... kto chce to się dołącza do konferencji skypowej i "prawie" jest na zlocie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Dziękuję wszystkim za przyjazd-spotkanie było - jak dla mnie wyjątkowo owocne i o dziwo nawet mnie nie boli głowa :) Wykład Papatkiego był naprawdę ciekawy. A jaeszcze ciekawszy pokaz nieba w z Nowego Meksyku i możliwość skorzystania z tamtejszych teleskopów - zdjęcia z 4 metrów ogniskowej naprawdę robiły duże wrażenie.

 

ps. Po zlocie pozostał u mnie jeden komplet ubrań dla dziecka i jeden telefon komórkowy-wygląda więc na to, że jednak coś ze zlotu wyniosłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, to my pragniemy gorąco podziękować Ci za ten arcyciekawy zlot :notworthy:

oraz znakomite wykłady Michała, Adama i Twoje

 

papa.jpg

na których można było się dowiedzieć, jak za pomocą dosłownie 3 (sic!) kliknięć myszą, obrobić materiał na gotowo

 

przy okazji zdjęcia obserwatorium Jacka

 

teleskop1.jpg teleskop.jpg kable.jpg paszcza.jpg polarna.jpg ch_odzenie.jpg

 

a tymczasem Hans...

 

hans.jpg

po nocnych bojach z wymagającym Słupskim niebem

 

swan_test.jpg

... powoli przymierzał się do testów SWAN'ów

 

a nam w drodze powrotnej, udało się zarejestrować przelot ISS'a

McISS.jpg

McISS'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.