Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Marcin_G napisał(a):

Których zakładek, narzędzi używasz do ogarnięcia kontrastu na powierzchni. Próbowałem cos powlaczyć ze starym zdjęciem, ale program cały czas mi wywala komunikat  o ROI, czego nigdzie nie mogę znaleźć. Napiszesz krok po kroku co robiłeś? Dla mne program wydaje się być wyjątkowo nieintuicyjny.

@wismat, podzielisz się co i jak/gdzie robisz?

U mnie wyglądało to tak że w dużej mierze obrobiłem księżyc wcześniej. Złożyłem RGB w pixinisght, później delikatnie imppg, przerzuciłem do PS, zrobiłem kontrast krzywymi, podbicie kolorów itp. Po tym jak już myślałem że mam gotowe zdjęcie zobaczyłem że ktoś poleca ten program. Więc już tego „gotowca” wrzuciłem i pobawiłem się kilkoma opcjami, HDR, wyostrzenie, odszumianie. Z nieczęsto bardzo zaawansowanego nie korzystałem. Nie wiem jakby to wyglądało jakbym wszystko od podstaw w tym programie robił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.06.2024 o 23:57, WojtasSP320 napisał(a):

Nie dzisiejszy ale z 10 czerwca (21:54), ale tak, to księżyc.
Alt ok 21°, ZWO ASI 462 MC @ GSO 200/1000mm

moon-final.jpg

robi mega wrażenie, gratki za ujęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mimo małej wysokości nad horyzontem, zrobiłem Ksieżyc zarówno pojedynczą klatkę, jak i stack 10 klatek. Ale Autostakkert dość agresywnie mi to zrobił.... Jak znaleźć "złoty środek"?  Poniżej oba zdjęcia

XT200431.JPG

moon-2024-07-15stack.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Ale Autostakkert dość agresywnie mi to zrobił.... Jak znaleźć "złoty środek"?  Poniżej oba zdjęcia

Mam dokładnie ten sam problem z AS-em, straszliwie prześwietla jaśniejsze obszary.

U mnie jeszcze wygląda jak szkic ołówkiem. Póki co tutoriale niewiele pomagają...

image.png.3f242c7a1db044a3ac4bce3e9fe3f243.png

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_G @PrismoSal parameter AS odpowiedzialny za wyostrzenie, dostępny jest w interfejsie w tym miejscu.
Im niższa wartość, tym finalny obraz bardziej "wyostrzony" - jest to procent z jakim oryginalny stack będzie wymieszany z obrazem poddany procesowi wyostrzania.
Jeżeli chcesz uzyskać bardziej "naturalny, delikatniejszy" efekt, poeksperymentuj z innymi wartościami.

 

image.png.352c1bb40728079303f2d81b4609571d.png

 

Generalnie polecam korzystać z niemodyfikowanego pliku wynikowego i obróbkę robić w innych programach => np. ImPPG, efekty mogą być zdecydowanie lepsze.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Andrzej Lach napisał(a):

Im niższa wartość, tym finalny obraz bardziej "wyostrzony" - jest to procent z jakim oryginalny stack będzie wymieszany z obrazem poddany procesowi wyostrzania.

Dzięki Andrzej! :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu tak cicho skoro od dwóch dni mamy supermoon... Wiem, terminator lepiej kreśli kratery, ale dziś jest doskonała okazja, by całą tarczę złapać z bezprecedensowym szczegółem.

Oto moja wersja, PIPP -> AS4.0 -> Photos (podkręciłem odrobinę kontrast, nic więcej).

 

image.thumb.png.fbbf6dbbc14261c7d57e25c958bd1c7b.png

 

Łapane głównym zestawem Nikkor H 300mm + TC 1.6x.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy przelot o 22:42. Boeing 737-8JP z Gdańska do Oslo, w trakcie pełni. 

Warunki bardzo słabe, bo Księżyc 5°, był nad samym kominem sąsiada. A ten oczywiście palił w piecu, bo musi mieć ciepłą wodę. Jakby z raz nie mógł się wykąpać w zimnej. 

Pierwsze w życiu podejście do takiego "tranzytu". Złapałem 2 przeloty w odstępie kilku minut, ten jest pierwszy.

tak e130d/ asi462

 

image.thumb.jpeg.827eafb0d3d43c9df84312772a042e98.jpeg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.