Skocz do zawartości

Zlot Bieszczady 2008


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekPala

Chciałbym bardzo podziękować Adamo za zorganizowanie zlotu dla czytelników tego forum – szczególnie, że wiem ile pracy kosztuje zorganizowanie kilkukrotnie mniejszej imprezy.

 

Mocno dziwi mnie jednak forma podziękowania z jakim spotkał się Adam ze strony rady forum. Nigdy nie słyszałem by wyrzucajanie kogoś ze społecznie pełnionej funkcji miało wymiar podziękowania. Zwykle świadczy to o niezadowoleniu z czyjejś pracy, a takich opinii nie słyszałem na zlocie. Mam więc kilka pytań do rady forum, które w tej sytuacji wydają się uzasadnione:

 

1. Za co został wyrzucony Adamo z rady forum?

2. Kto personalnie zdecydował o wyrzuceniu Adamo z rady?

3. Jaki wpływ na działania rady forum może mieć szary członek forum?

4. Kto właściwie był organizatorem zlotu (bo mam wrażenie, że pojechałem na jakiś inny zlot niż tu zapowiadano)?

5. Jaki był wkład pracy w organizację zlotu ze strony reszty rady?

6. Czy każdy kto będzie organizował w przyszłości tego typu imprezy (bo nie sądzę, żeby Adamo miał na to ochotę) powinien liczyć się z tego typu formą wdzięczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za co został wyrzucony Adamo z rady forum?

2. Kto personalnie zdecydował o wyrzuceniu Adamo z rady?

3. Jaki wpływ na działania rady forum może mieć szary członek forum?

4. Kto właściwie był organizatorem zlotu (bo mam wrażenie, że pojechałem na jakiś inny zlot niż tu zapowiadano)?

5. Jaki był wkład pracy w organizację zlotu ze strony reszty rady?

6. Czy każdy kto będzie organizował w przyszłości tego typu imprezy (bo nie sądzę, żeby Adamo miał na to ochotę) powinien liczyć się z tego typu formą wdzięczności?

Odpowiedź tylko na pytanie 3, być może - dośpiewasz sobie inne odpowiedzi.

 

To jest całkowicie PRYWATNE forum i szary forumowicz nie ma na forum ŻADNEGO WPŁYWU, chyba, że Właściciel (albo upełnomocnione przezeń osoby) postanowi jakąś ankietę ogłosić i jakkolwiek weźmie pod uwagę jej wyniki.

 

Żadna forma demokracji, rozumiana jako wpływ użytkowników na skład Rady Forum, nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Zlot pomimo totalnego braku pogody zapisuję jako niezwykle udany. Dla mnie osobiście, nie mniej ważne od pogody jest to, że spotykam się ze stadem ludzi o podobnych zainteresowaniach. Nie sposób wymienić wszystkich osób, które widziałem po raz pierwszy, live, i z którymi miałem okazje sobie pogadać. To właśnie to sprawia, że nie żałuję żadnego z 1500km przejechanych w obie strony, żeby się z Wami spotkać.

 

Niestety sporym niesmakiem pozostaje fakt, że zlot został zignorowany przez władze forum. Rozumiem, że ktoś się z kimś może pogniewać, takie rzeczy się w życiu zdarzają, jednak olanie przeszło setki osób, które jechały na zlot nawet i 1000km jest dla mnie szczytem bezczelności i ignorancji.

 

Wydaje mi się, że należą się wszystkim, co najmniej wyjaśnienia spraw związanych z powyższym zdarzeniami...

 

Ps. zdjątka postaram się niebawem wrzucić na serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - pomimo totalnej niepogody , atmosfera na zlocie była świetna jak i również organizacja - tu wielki szacunek dla Adamo który spisał sie w 100 % w roli organizatora .

 

Czasem wydaje mi sie ze to forum zmierza w jakimś dziwnym kierunku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się dziwnie, ale mogę na 100% potwierdzić to co napisał Marcin i dołączyć się do pytań zadanych przez Jacka!

 

Tak na marginesie, to myślę że czym szybciej sprawa się wyjaśni, tym szybciej wszystko się może rozejść po kościach (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)!

Ale czas leci!

 

Adamo dzięki! :Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 4 lata zlot, osobiscie dla , mnie kojazyl sie z postacie Adama , jako organizatora i czlowieka ktory pomagal rozwiazac wszystkie male i duze problemy .

Moze jestem obcokrajowcem i trudno mi zrozumiec jak czlowieka ktory poswiecil tyle wysilkow , wlasnego czasu , swej duszy , moze byc wyzucony ...

 

Jesli to nie bede rozwiazane , musze ,w znak protestu, zrezygnowac sie z uczestnictwa w forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jako szaremu użytkownikowi jest zupełnie obojętne czy w ogóle istnieje jakaś rada, co robi, kto w niej zasiada i czy jeździ na zloty ale po takich poważnych pytaniach wygląda to jakby forum rządziła jakaś przerażająca grupa potworów więc też chętnie poznam wyjaśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wszystkie zloty były organizowane przez Adamo, a związek z Forum był tylko firmowany w logo. No i zawsze tutaj był wątek organizacyjny. Jakkolwiek zauważyłem wątek Jesiona, związany z koszulkami, ale wyglądał, jakby żył swoim, zupełnie nie związanym ze zlotem w Roztokach życiem.

 

Spotykają się w Roztokach Astro-Maniacy, na ogół znający sie z Forum, ale żadne formalne CIAŁO w rodzaju RADY, Wielkiego Guru czy Sponsora nigdy (o ile wiem) się na Zlocie nie pokazywało. Może więc w ogóle te byty istnieją tylko wirtualnie, w sieci?

 

Kiedyś Adamo zorganizował w Roztokach lubelski mini-zlocik i było bardzo sympatycznie, chociaż bez koszulek. :D Spoko, mam na myśli tylko zlotowe T-shirty!

 

To, co miałem do powiedzenia w sprawach ogólnych - już powiedziałem wcześniej.

 

Zloty mogą się odbywać nadal, ewentualnie z innym logo, zresztą czy to jedno forum jest w Internecie? Zawsze gdzieś się znajdzie miejsce na wątek organizacyjno-komunikacyjny.

 

Każdy z nas zresztą, jeśli próbował cokolwiek zorganizować dla szerszego grona zainteresowanych, to przeważnie robił to zupełnie sam, a jak dopisał do afisza czy logo jakąś organizację albo, powiedzmy, firmę, to ze strony tego "firmującego" ciała mógł się spodziewać raczej kłopotów i utrudnień niż wsparcia. Tak, że całkowita pasywność i "wolna ręka w temacie" to już jest nieźle dla samotnika - organizatora.

 

Sprawy Rady Forum są wewnętrzną sprawą tego zamkniętego grona, widocznie mieli jakiś powód by uczynić, jak uczynili.

 

W każdym razie ZLOTY i FORUM żyją własnym, odrębnym życiem, jedynie informacje i relacje się spotykają w tym miejscu. Adamo natomiast nieczęsto wykazuje się jakąś postową chociażby aktywnością w Forum, nie związaną z organizacją zlotów. Może więc nie zależało mu na udziale w tym Gremium, chociaż widziałbym np. funkcję honorową ZLOTO-MASTER (hi hi, prawoe zŁoto-Master!). Ale to tylko moje fantazje.

 

 

Co do mojego PODPISU - charakterystyka sprzętowa właściwie jest aktualna, nie mam tam czego dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 4 lata zlot, osobiscie dla , mnie kojazyl sie z postacie Adama , jako organizatora i czlowieka ktory pomagal rozwiazac wszystkie male i duze problemy .

Moze jestem obcokrajowcem i trudno mi zrozumiec jak czlowieka ktory poswiecil tyle wysilkow , wlasnego czasu , swej duszy , moze byc wyzucony ...

 

Jesli to nie bede rozwiazane , musze ,w znak protestu, zrezygnowac sie z uczestnictwa w forum.

 

 

Siergieju, właśnie też na znak protestu zrezygnowałem z uczestnictwa w zlocie,

protestu przeciw uporowi Adamo, żeby zlot był organizowany przez PTMA Lublin, mimo, że to był złot użytkowników A-F

a uwierz, serce mi się kroiło, że nie mogę być

pozdrowienia

 

papatki, o tym wiedziałeś już parę dni przed zlotem, więc zupełnie nie rozumiem tego, dlaczego to dziś napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergieju, właśnie też na znak protestu zrezygnowałem z uczestnictwa w zlocie,

protestu przeciw uporowi Adamo, żeby zlot był organizowany przez PTMA Lublin, mimo, że to był złot użytkowników A-F

 

Kocham to forum, Poziomem absurdalnego humoru bije na głowę Monty Pythona i komedie Bareji.

Oczywiście, jakby zlot astro-braci chciała firmować Al-kaida, Samoobrona, LPR czy Jozin z Bazin - no problem. Ale PTMA - nigdy w życiu!

 

Zlotowym skrytożercom mówimy nie!

 

A przepraszam, zapomniałem zaprotestować. Na znak prostestu przeciwko wszystkim protestującym i tajemniczemu przechwyceniu organizacji zlotu przez wrogie siły (a co gorsza zorganizowały go doskonale) jutro nie zjem żadnej parówki.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum to platforma, platforma dla ludzi zainteresowanych jednym - niebem. To nas łączy, dzielą nas natomiast poglądy zarówno te życiowe jak i te dotyczące formy uprawiania astronomii i aktywności w świecie astronomicznym. Forum jest też własnością kogoś, ktoś płaci za serwer, za transfer, za silnik, za domenę...

To jak wygląda życie na forum formalnie zależy właśnie od tego kto ponosi te koszta. W sferze rozważań moralnych pozostaje pytanie na ile powinno się będąc osobą posiadającą forum czy jakikolwiek portal społecznościowy wchodzić w to co ludzie na jego forum robią. Nie wiem co by było gdyby np. allegro usuwało konta organizatorów nieformalnych zlotów allegro - przecież mogą usunąć użytkownika bez podania przyczyny. Mają prawo...

 

Tego jak powinien się zachowywać właściciel miejsca gdzie spotyka się wielka społeczność nie rozstrzygniemy nigdy. Wiadomo jest jedno bez społeczności miejsce nie ma racji bytu. To akurat astro-forum raczej nie grozi.

 

Ja osobiście jestem niezmiernie wdzięczny, że ktoś daje mi szanse na spotkanie nas wszystkich - i tych co kochają ideały i tradycję historii najstarszej organizacji astronomicznej w tej części świata (PTMA), tych, którzy tej organizacji nie znoszą, tych, którzy wierzą w Boga i tych, który w niego nie wierzą, tych co tylko zerkają w niebo i tych, którzy wyrywają mu jego tajemnice prowadząc badania...

 

Nie ważne jak na nas spojrzymy, jak byśmy się pokłócili zawsze znajdziemy porozumienie poprzez niebo!

 

Każda ze stron ma swoje słuszne lub mniej słuszne racje - na dobrą sprawę ich nie znamy i pewnie nigdy nie poznamy. Nie mamy też prawa żądać by nam je przedstawiano... to są Ich prywatne sprawy.

 

Adamo jest wspaniałym kumplem od wielu lat, jeszcze sprzed czasów gdy astronomia amatorska i miłośnicza znalazła się w sieci. Wiemy, że dawni jak i obecni admini i moderatorzy (Jesion, Sumas, Darek B, Piotr Z., Oskar, Rysiek) to również wypróbowani koledzy i wartościowe osoby. Liczę na to, że zostanie nawiązana nić kontaktu! Nie powodujcie sytuacji by osoby takie jak ja - szarzy użytkownicy forum - ceniący w Was - naszych internetowych liderach - wiele i w każdym co innego, musieli jeździć na kilka różnych zlotów i wchodzić na różne fora by Was wszystkich spotkać. Przecież to forum powstało by zapobiec dalszej połajance i podziałowi!

 

Wiem, że na pewno obie strony wiele żałują i wiele mają w sobie goryczy! Niech zwycięży w Was dobro, ukryte w każdym człowieku! Zdajcie sobie sprawę, że (to straszne) ale od Waszych decyzji (zarówno Adamo jak i obecnych adminów i moderatorów) zależy to jak zachowa się masa ludzi... ludzi, którzy liczą na spotkania z Wami i całą resztą astro-forumowiczów w spokoju i zgodzie jakie niesie niebo.

 

Powstaliśmy z tej samej materii, materii obłoku w którym powstało Słońce - pod tym względem jesteśmy braćmi - Wszyscy! Budujemy razem wielką wieże, chcemy "sięgnąć nieba" nie pozwólmy by była to Wieża Babel! Nigdy nie jest za późno by wybaczyć słowa i czyny.

 

Liczę na Was!

 

Wszystkich!!!

 

Pozdrawiam i modlę się za Was (wiem, miało nie być religii ale zrozumcie!)

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham to forum, Poziomem absurdalnego humoru bije na głowę Monty Pythona.

Oczywiście, jakby zlot astro-braci chciała firmować Al-kaida, Samoobrona, LPR czy Jozin z Bazin - no problem. Ale PTMA - nigdy w życiu!

 

Zlotowym skrytożercom mówimy nie!

 

może dla Ciebie nie jest żadnym problemem z czym się obnosisz, zresztą to Twoja prywatna sprawa,

ale jakoś jednak bym nie chciał nosić żadnej "organizacyjnej"

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, widzieliśmy się raz w życiu, możesz nie rozumieć ironicznej wymowy mojej wypowiedzi, lub nie chcieć zrozumieć.

Ale na miłość boską, wyjaśnij nam, forumowym szaraczkom, o co chodzi w tym, że ten zlot miał (lub nie miał) być organizowany przez A-F czy PTMA i dlaczego z tego powodu nie mogłem wypić z Tobą piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergieju, właśnie też na znak protestu zrezygnowałem z uczestnictwa w zlocie,

protestu przeciw uporowi Adamo, żeby zlot był organizowany przez PTMA Lublin, mimo, że to był złot użytkowników A-F

papatki, o tym wiedziałeś już parę dni przed zlotem, więc zupełnie nie rozumiem tego, dlaczego to dziś napisałeś

Sumasie! Zadziwiasz mnie! :ha:

Hi hi, zabawne, ciekawe, JAKO KTO ja byłem na zlocie 3 lata temu.

Znam paru uczestników, członków PTMA Lublin, którzy wcale nie są użytkownikami AstroForum (albo bywają bardzo okazjonalnie) a w zlotach uczestniczą.

Ale dla objaśnienia niezorientowanych dodam, że Adamo jest członkiem Lubelskiego Koła PTMA, i jeśli ktoś mu pomagał w czasochłonnych zajęciach związanych z organizacją Zlotu - prawdopodobnie był raczej z okolic Lublina niż z ...Internetu.

 

A Papatki - wiedział, co nie znaczy że musiał podzielać opinię! Może, Twoim zdaniem, nie powinien przyjeżdżać na zlot, na znak czegośtam? Trudno nie będąc obecnym dawać jakieś "znaki". Nieobecni nie mają racji. Na Plenum KC najwięcej się działo, gdy któryś z "wodzów" był nieobecny.

Kiedyś przyjechałem na zlot, akurat po tym, gdy przyczyniłem się do zamieszania na forum w związku z włączeniem do zlotu pewnych aspektów religijnych. Ale nie przeszkadzało mi to wziąć uział w pamiętnym spotkaniu Fanatyków, i zrobić to i owo dla wygaszenia tego forumowego zamieszania, w którym uczestniczyłem.

 

Pokój Wam Wszystkim! :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie pytać mnie na priwie, dlaczego wywaliłem Adamo. Oświadczam, że nie jestem członkiem rady - czymkolwiek by ona nie była. Zrezygnowałem, o ile dobrze pamiętam, jeszcze przed Adamo. Dodam nieskromnie, że nie tylko ja.

 

Zabiorę za to głos, dlaczego wg mnie dla Adamo nie ma miejsca wśród ludzi kierujących i rozwijających AF.

 

1. Adamo nie interesuje się sprawami AF.

2. Adamo nie działa aktywnie na forum (od paru już lat) - nawet proszony o drobne prace, generalnie odmawia.

3. Adamo totalnie nie zdaje sobie sprawy z aktualnej sytuacji na forum - z jego problemów, oraz jego sukcesów.

4. Zloty które organizuje Adamo okazały się być zlotami PTMA (w oficjalnym sprawozdaniu PTMA lublin nie występuję nawet nazwa AF). Tak więc - jesteście nie użytkownikami AF, ale "skutecznością" PTMA.

5. Wyraźnie dał nam do zrozumienia, że przede wszystkim liczy się PTMA, nie AF - co jest oczywiście zrozumiałe i nie budzi złych emocji. Każdy lubi, co lubi. Ja utożsamiam się z AF. Z drugiej strony, mi się przez pare lat "wydawało", że ciężko pracuję dla dobra AF, oraz współorganizuję zloty AF. A tu taki zonk... W ogóle żenujące jest mówienie o tym, że Adamo organizował jakikolwiek zlot. To zawsze praca zespołowa, same ustalanie szczegółów zajmowało nam zawsze pare tygodni. Zresztą - o czym tu mowa - zlot to pikuś w porównaniu z prowadzeniem forum na codzień. Ale nie każdego to jak widać interesuje.

 

Swoją drogą, bardzo się staraliśmy, żeby nie wylać fermentu na forum - bo celem jest przede wszystkim poziom. Niestety- nie udało się, dzięki "czuwającym dobrym duszkom". Cudem udało się ukryć aferę z koszulkami, tuż przed zlotem. Adamo robił wszystko, żeby nie było na zlocie koszulek, które razem tu wymyślaliśmy. Dlaczego? Bo nie znalazlo się tam logo PTMA. Zrobił swoje - PTMA. Ryzyko upublicznienia tej sytuacji zmusiło go do ostatecznego wycofania się z produkcji koszulek. Mi udało się cudem je wyprodukować, tym samym dotrzymując słowa.

 

Nie mam nic przeciwko PTMA. Niech sobie robi co chce. Nie pozwolę za to, żeby za plecami wiceprezes PTMA ugrywał swoją skuteczność naszym kosztem. AF to AF, PTMA to PTMA.

 

Martwi mnie to, że postępowanie Adamo przyczynia się do wzrostu bałaganu na forum. Martwi mnie też to, że Adamo planował organizację w następnym roku zlotów już tylko jako PTMA lublin. Inaczej mówiąc, mam nieodparte wrażenie, że ktoś mnie i całe AF... bez wazeliny.

 

Do Papatkiego - wybacz, ale coś ci się chyba pomyliło z wieczora. Raz, że nie jestem żadną władzą, dwa - to moja i tylko moja sprawa, w jakich imprezach uczestniczę. Wolałbym, abyś pozostawił mi prawo podejmowania takich decyzji. A z tą imprezę zbojkotowałem, bo nie mogę patrzeć obojętnie, kiedy AF jest wykorzystywane bez jego wiedzy jako element "skuteczności" działania PTMA lublin.

 

AF to dla mnie coś więcej, niż BOARD, który można potraktować jak dziw... - "skonsumować" i potem opluć. Poświęciłem na to "coś" wiele lat swojego życia. Będę bronił AF jak ojciec dziecko. Nie róbcie krzywdy temu forum, bo się nie powstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, widzieliśmy się raz w życiu, możesz nie rozumieć ironicznej wymowy mojej wypowiedzi, lub nie chcieć zrozumieć.

Ale na miłość boską, wyjaśnij nam, forumowym szaraczkom, o co chodzi w tym, że ten zlot miał (lub nie miał) być organizowany przez A-F czy PTMA i dlaczego z tego powodu nie mogłem wypić z Tobą piwa?

 

dobrze, postaram się na sucho bez emocji przedstawić suche fakty:

 

 

 

1. w nocy 04. lutego Adamo dał na forum ogłoszenie o bieszczadzkim zlocie

2. rano zapytałem Adamo dlaczego PTMA Lublin jest współorganizatorem zlotu

3. otrzymałem odpowiedź, że to Adamo reprezentuje PTMA i w większości wszystko spoczywa na jego barkach

4. dając banner na główną stronę forum wyciąłem z obrazka logotyp PTMA Lublin

5. Adamo zaprotestował grożąc rezygnacją z organizacji zlotu

6. wyciąłem logotyp Astro-Forum.org jednocześnie sugerując, że rozmowy o PTMA zostawimy może na zlot

7. Po paru dniach, Adamo napisał w wątku Bieszczadzkim obietnicę zwrotu części kosztów zlotu członkom PTMA Lublin w wysokości 50 zł

8. To wywołało kolejne ostre sprzeciwy części "Rady"

9. wtedy Adamo wykasował w/w informacje z wątku

10. po tych drobnych perypetiach, jak co roku Jesion przystąpił do realizacji koszulek

11. reakcją Adamo było nieprzelanie pieniędzy ze zlotu na produkcję koszulek

12. Wobec możliwej groźby pojawienia się dwóch kompletów zlotowych koszulek, Jesion nie zaryzykował druku za własne pieniądze i przekazał projekt koszulek do druku Adamo

13. Adamo tłumacząc się, że projekt jest za skomplikowany i za drogi do realizacji, do produkcji wysłał swój projekt (nota bene nikt z nas na oczy go nie widział)

14. na znak protestu przeciw takiemu forsowaniu PTMA Lublin zrezygnowaliśmy z uczestnictwa w zlocie

15. ale wobec faktu, że użytkownicy zlotu otrzymają inne koszulki, niż, te której projekt współtworzyli, Adamo zrezygnował z produkcji własnego projektu i scedował przygotowanie ich przez Jesiona

16. Na skutek tego, koszulki dotarły na zlot w piątek po południu, przywiezione przez wynajętego kuriera prosto z drukarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporym niesmakiem pozostaje fakt, że zlot został zignorowany przez władze forum. Rozumiem, że ktoś się z kimś może pogniewać, takie rzeczy się w życiu zdarzają, jednak olanie przeszło setki osób, które jechały na zlot nawet i 1000km jest dla mnie szczytem bezczelności i ignorancji.

Nazwa RADA FORUM kojarzy się z jakąś WŁADZĄ i to (nie wiadomo dlaczego, ale mi się tak właśnie kojarzy) demokratycznie wybieraną. Tymczasem jest to raczej grupa doradcza, z powierzonymi prawami administrowania segmentami forum. Ale jest GRUPĄ ISTNIEJĄCĄ OFICJALNIE, jeśli więc jest takie ważne, by ZJAZD NALEŻAŁ DO ASTROFORUM, to ze wszechmiar dziwne jest niepojawienie się tej grupy na zjeździe.

Czy to może RADA ustalała szczegóły zjazdu i zajmowała się jego organizacją (poza ustaleniem terminu)? Czy tylko Członek RADY w osobie Adamo? Ale jeśli wyłącznie Adamo, to nie nic już nie rozumiem. Na znak protestu przeciw zawłaszczeniu ZJAZDu przez PTMA należałoby wstrzymać dystrybucję koszulek z logo AstroForum. Przynajmniej byłoby to logiczne. A tymczasem na zjazd AstroForum nie przyjeżdża Rada Forum, organizator zostaje z tego grona relegowany, tylko że KOSZULKI wszędzie pokazują, "jak było". Zresztą koszulki, z tego co widziałem na forum, akurat nie Adamo robił.

 

W czasach, kiedy byłem młody i głupi, szefowałem drużynie szachowej AZS UMCS, a równocześnie mieszkałem i pracowałem w Radzie Mieszkańców DS Grześ. Drużyna nazywała się AZS UMCS "Grześ" a mecze grała właśnie w "Grzesiu", finansowana przez UMCS w ramach budżetu AZS i nikomu to nie przeszkadzało.

Ale cóż, młodość przemija... :Boink:

 

Sorry, głupstwa gadam. Z pewnością jest ktoś chętny, kto zrobi następny i wszystkie kolejne zjazdy sprawniej, bardziej profesjonalnie, w sposób bardziej przyjazny dla wszystkich zainteresowanych i oczywiście bez problemów z tożsamością organizacyjną. No i zapewni CZYSTE NIEBO na czas zjazdu.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumasie! Zadziwiasz mnie! :ha:

Hi hi, zabawne, ciekawe, JAKO KTO ja byłem na zlocie 3 lata temu.

Znam paru uczestników, członków PTMA Lublin, którzy wcale nie są użytkownikami AstroForum (albo bywają bardzo okazjonalnie) a w zlotach uczestniczą.

Ale dla objaśnienia niezorientowanych dodam, że Adamo jest członkiem Lubelskiego Koła PTMA, i jeśli ktoś mu pomagał w czasochłonnych zajęciach związanych z organizacją Zlotu - prawdopodobnie był raczej z okolic Lublina niż z ...Internetu.

 

I to jest niesamowite. Nikt z nas o tym nie wiedział, żeby PTMA organizowało jakiś zlot w bieszczadach. Adamo o ile mi wiadomo jest wizeprezesem PTMA. To co mówisz dobitnie świadczy, że kreował dwa światy - jeden dla nas, drugi dla innych.

 

Zadziwia mnie także to, jak mógł sprawiać wrażenie, że zloty organizował sam. To żenujące. Dlaczego w takim razie nie robi swoich zlotów PTMA - z informacją o zlocie na stronie PTMA? Odpowiem za ciebie, bo AF ma trochę większy zasięg i uwierz na słowo - wiele nas to pracy kosztowało, żeby to forum wyglądało, jak wygląda.

 

Całe szczęście, dzisiaj jest demokracja i wolność wyboru. Nie ma PZPR i każdy może sobie wybrać organizację. Przypominam, że tu jest AF - nie PTMA. Jeżeli uważacie, że AF jest źle prowadzone, to nei mam dobrych informacji - nie jesteśmy w stanie już więcej pracowąć. TO pewnie wszystko na co nas stać. Może inne fora są lepsze.

 

Przypominam, że my nie jesteśmy bitami, politykami,... wasze słowa potrafią zaboleć i udowodnić, jak łatwo ludzie dają się manipulować, krzywdząc przy okazji innych. Zastanówcie się, kiedy następny raz wylejecie na nas pomyje.

 

Chciałbym zamilknąć, ale trudno się powstrzymać. Jestem tylko człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znak protestu przeciw zawłaszczeniu ZJAZDu przez PTMA należałoby wstrzymać dystrybucję koszulek z logo AstroForum. Przynajmniej byłoby to logiczne. A tymczasem na zjazd AstroForum nie przyjeżdża Rada Forum, organizator zostaje z tego grona relegowany, tylko że KOSZULKI wszędzie pokazują, "jak było". Zresztą koszulki, z tego co widziałem na forum, akurat nie Adamo robił.

Cygnus - opowiadasz coś, co nie jest rzeczywistością. Pamiętaj, że podmiotem naszej działalności są jest forum. Wstrzymanie koszulek, wycofanie AF ze zlotu, etc. byłoby może przyjemną "zemstą", ale totalną nieodpowiedzialnością. Miałbym czuć satysfakcję, a 100 osób zażenowanie, z faktu, że zlot by się rozsypał? To jest dla ciebie LOGICZNE?

 

Zauważ, że nawet na forum staraliśmy się sprawę załątwiać na poziomie - do dzisiaj.

 

Czasami trzeba wybierać najmniejsze zło - co jest bardzo trudne.

 

Co do rady - dla mnie forum współtworzą ludzie. Widzę codziennie, kto oddaje serce, żeby forum mogło się rozwijać. Nie będę wymieniał z nazwiska, bo jeszcze kogoś pominę. Tak naprawdę, takich osób jest dzisiaj sporo. To bardzo cieszy i przykre jest to, że czasami trzeba tracić energię na takie konflikty - czyli zakonfabulowaną politykę. Przywyknąłem cenić ludzi za czyny, a nie przynależność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości Adamo nie jest we władzach PTMA.

http://ptma-lublin.astronomia.pl/info.php

 

Stoi jak byk - wiceprezes zarządu.

 

Jeżeli to prawda, to rozumiem, że jednak reprezentuje PTMA. Nie mam zamiaru zostawić tej sprawy w spokoju. AF zostało wg mnie nieuczciwie wplątane i wykorzystane. Z kim mogę w tej sprawie porozmawiać z zarządu PTMA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.