Skocz do zawartości

Zlot Bieszczady 2008


Gość JacekPala

Rekomendowane odpowiedzi

...

Hi hi, zabawne, ciekawe, JAKO KTO ja byłem na zlocie 3 lata temu.

Znam paru uczestników, członków PTMA Lublin, którzy wcale nie są użytkownikami AstroForum (albo bywają bardzo okazjonalnie) a w zlotach uczestniczą. ...

 

to jest właśnie ten własny punkt widzenia Cygnusie, PTMA Lublin liczy zdaje się kilkanaście osób, część tych osób przyjeżdżała od lat na bieszczadzkie zloty, mając zawsze zagwarantowane miejsce w Schronisku, na co część aktywnych użytkowników forum nie mogła już liczyć.

chcieliśmy wreszcie z tym skończyć. Naturalnie, niech PTMA Lublin organizuje sobie swoje własne zloty, przecież nikt z nas im tego nie odmawia, ba! to wręcz jest nawet ich statutowy obowiązek, ale litości, dlaczego akurat zawsze jednocześnie ze zlotami użytkowników AF, kiedy już nie sposób pomieścić się w jednym ośrodku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ptma-lublin.astronomia.pl/info.php

 

Stoi jak byk - wiceprezes zarządu.

 

Jeżeli to prawda, to rozumiem, że jednak reprezentuje PTMA. Nie mam zamiaru zostawić tej sprawy w spokoju. AF zostało wg mnie nieuczciwie wplątane i wykorzystane. Z kim mogę w tej sprawie porozmawiać z zarządu PTMA?

 

Jest członkiem Zarządu oddziału a to co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum to platforma, platforma dla ludzi zainteresowanych jednym - niebem. To nas łączy, dzielą nas natomiast poglądy zarówno te życiowe jak i te dotyczące formy uprawiania astronomii i aktywności w świecie astronomicznym. Forum jest też własnością kogoś, ktoś płaci za serwer, za transfer, za silnik, za domenę...

To jak wygląda życie na forum formalnie zależy właśnie od tego kto ponosi te koszta. W sferze rozważań moralnych pozostaje pytanie na ile powinno się będąc osobą posiadającą forum czy jakikolwiek portal społecznościowy wchodzić w to co ludzie na jego forum robią. Nie wiem co by było gdyby np. allegro usuwało konta organizatorów nieformalnych zlotów allegro - przecież mogą usunąć użytkownika bez podania przyczyny. Mają prawo...

 

Ciach - wybacz, że usunąłem cytat, ale długi.

 

Mi się marzy, żeby PTMA wreszcie spojrzało na świat, tak jak mówisz. Niestety - ludzie są tylko ludźmi i takie akcje nie są rzadkością. Sam wiesz, jak "Ptma" patrzy na AF. Traktuje nas, jak wrzód na dupie, nie docenia, nie szanuje. My też jesteśmy tylko ludźmy.

 

Nie mam nic przeciwko temu, żeby PTMA przejrzało na oczy i wreszcie dostrzegło w AF możliwości szerokiego dotarcia do zainteresowanych astronomią. Ale na litość... nie pod stołem. Każdy może współorganizować zlot z AF - ale na zasadzie proporcjonalności, uczciwości i wzajemnego szacunku - cel przecież ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

 

1. Za co został wyrzucony Adamo z rady forum?

2. Kto personalnie zdecydował o wyrzuceniu Adamo z rady?

3. Jaki wpływ na działania rady forum może mieć szary członek forum?

4. Kto właściwie był organizatorem zlotu (bo mam wrażenie, że pojechałem na jakiś inny zlot niż tu zapowiadano)?

5. Jaki był wkład pracy w organizację zlotu ze strony reszty rady?

6. Czy każdy kto będzie organizował w przyszłości tego typu imprezy (bo nie sądzę, żeby Adamo miał na to ochotę) powinien liczyć się z tego typu formą wdzięczności?

 

A może wrócmy do pytań postawionych przez Jacka w tym wątku, bo na razie to sporo polityki tutaj wyczytałem a odpowiedzi na te pytania jakoś nie bardzo. OK, może napisaliścei dlaczego został wyrzucony z forum, ale co z pozostałymi pytaniami.

 

Dodam, że osobiście nie utożsamiam się z Astro-Forum ale raczej z bracią astronomiczną. Kiedyś były teleskopy.pl, teraz Astro-Forum a jutro będzie coś innego, ale moim przyjaciele astro ciągle będą moimi przyjaciółmi. Dlatego pod jakim szyldem jest coś organizowane mniej mnie interesuje od tego kogo mogę tam spotkać. W Bieszczadach było super, pomimo fatalnej pogody, i to jest najważniejsze.

 

Proszę odpowiedzcie na pozozstałe pytania. Bo jeśli Adamo zorganizował zlot bez Waszej pomocy to nie widzę zupełnie problemu, że chciał to w jakiś sposzób zaznaczyć, np. przez logo PTMA.

 

Pozdrawiam, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, niech PTMA Lublin organizuje sobie swoje własne zloty, przecież nikt z nas im tego nie odmawia, ba! to wręcz jest nawet ich statutowy obowiązek, ale litości, dlaczego akurat zawsze jednocześnie ze zlotami użytkowników AF, kiedy już nie sposób pomieścić się w jednym ośrodku?

Co więcej - AF nie jest inicjatywą lokalną. Jesteśmy globalni. Nie ważne, czy ktoś jest z Lublina, czy z Warszawy. Dlatego nie mogę zaakceptować tego, że ktoś z Lublina ma gwarancje miejsca, a ktoś z Krakowa już nie. Nie mogę pojąć, dlaczego ktoś z PTMA lublin jedzie na zlot za 50%, a ktoś z Łodzi płaci 100%. Czy tylko dlatego, że organizatorem zlotu uczyniliśmy kogoś, kto akurat mieszka w Lublinie?

 

Przecież to ogromna niesprawiedliwość. Powtażam, AF jest ogólnopolskie, a zaglądają także inni - zza granicy. Jeżeli miałbym robić zlot z PTMA, to z centralą, bez faworyzowania kogokolwiek, bez kolesiostwa, bez przynależności "rasowej".

 

Tak ciężko to zrozumieć? Mi jest bardzo ciężko to wyartykułować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta dyskusja, to nawet bym nie wiedział, że fajny zlot miał jakieś walki w tle. Pojechałem, było ciekawie (w granicach ludzkich możliwości, pogody nie poprawimy), wróciłem zadowolony, wchodzę na AF i dowiaduję się, że byłem na wojnie i jakimś cudem przeżyłem.

 

Jeżeli Adamo coś namieszał to szkoda, wystarczyło aby nie wciągał w to formalnie AF, które to forum na pewno nie odmówiło by PTMA umieszczenia ogłoszenia o zlocie. Na koszulkach było by "PTMA", na koniec PTMA by grzecznie podziękowało AF za pomoc w nagłośnieniu sprawy, ja bym był na zlocie PTMA (naprawdę dla mnie jest wszystko jedno kto formalnie organizuje zlot - byle był udany) i wszyscy byliby zadowoleni. Jakiś czas później AF zorganizowało by swój zlot, dając ogłoszenie na stronach PTMA, były by koszulki z logo AF i też było by super. Wojny zostawmy politykom.

 

Wielkie dzięki dla KAŻDEGO kto przyczynił się do organizacji i wypromowania zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, dziękuję za wyjaśnienie.

Czy ja to nazwałem absurdem? Przepraszam, to błędne określenie. "Groteska" - oto właściwe słowo.

Przecież wystarczyłoby, żeby wszyscy zainteresowani trochę sobie odpuścili, założę się, że większości zlotowiczów logo PTMA w niczym by nie przeszkadzało.

 

No chyba że, jak czytam poniżej...

 

PTMA Lublin liczy zdaje się kilkanaście osób, część tych osób przyjeżdżała od lat na bieszczadzkie zloty, mając zawsze zagwarantowane miejsce w Schronisku, na co część aktywnych użytkowników forum nie mogła już liczyć.

chcieliśmy wreszcie z tym skończyć. Naturalnie, niech PTMA Lublin organizuje sobie swoje własne zloty, przecież nikt z nas im tego nie odmawia, ba! to wręcz jest nawet ich statutowy obowiązek, ale litości, dlaczego akurat zawsze jednocześnie ze zlotami użytkowników AF, kiedy już nie sposób pomieścić się w jednym ośrodku?

 

i tutaj dochodzimy do sedna. Jak mówił messer Woland (nie ma go na A-F, chociaż czasem mam wątpliwości):

"No, cóż... Ludzie jak ludzie... w zasadzie są jacy byli, tylko problem mieszkaniowy ma na nich zgubny wpływ..."

i wszystko jasne. Na pewno lepiej, jak wszyscy mogą być w jednym ośrodku. Nie mam pomysłu, jak to rozwiązać, w ciemnych miejscach Polski trudno spotkać hotele na miarę Skalnego w Zakopcu... Ale żeby robić z tego taką szopkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta dyskusja, to nawet bym nie wiedział, że fajny zlot miał jakieś walki w tle. Pojechałem, było ciekawie (w granicach ludzkich możliwości, pogody nie poprawimy), wróciłem zadowolony, wchodzę na AF i dowiaduję się, że byłem na wojnie i jakimś cudem przeżyłem.

 

Jeżeli Adamo coś namieszał to szkoda, wystarczyło aby nie wciągał w to formalnie AF, które to forum na pewno nie odmówiło by PTMA umieszczenia ogłoszenia o zlocie. Na koszulkach było by "PTMA", na koniec PTMA by grzecznie podziękowało AF za pomoc w nagłośnieniu sprawy, ja bym był na zlocie PTMA (naprawdę dla mnie jest wszystko jedno kto formalnie organizuje zlot - byle był udany) i wszyscy byliby zadowoleni. Jakiś czas później AF zorganizowało by swój zlot, dając ogłoszenie na stronach PTMA, były by koszulki z logo AF i też było by super. Wojny zostawmy politykom.

 

Wielkie dzięki dla KAŻDEGO kto przyczynił się do organizacji i wypromowania zlotu.

Dziękuję Piotrze za obiektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m
Do Papatkiego - wybacz, ale coś ci się chyba pomyliło z wieczora. Raz, że nie jestem żadną władzą, dwa - to moja i tylko moja sprawa, w jakich imprezach uczestniczę. Wolałbym, abyś pozostawił mi prawo podejmowania takich decyzji.

 

Adam chyba wieczorową porą masz nagły atak egocentryzmu, wskaż mi proszę gdzie piszę o konkretnie o Twojej osobie.

 

Zrzucacie teraz całą winę na Adamo a nie czytając bredni i bajek na temat wędrówek jednego logotypu i rady forum chciałbym konkretnie usłyszeć czym się zajeliście poza koszulkami przy organizowaniu tego zlotu, a po wtóre ogarnia mnie jeszcze większa przykrość, że ostatecznie decyzję o tym czy w czymś uczestniczyć czy nie pozostawiliście tylko sobie a nie setce ludzi jadących na zlot z całego kraju jak i spoza niego.

 

Gdyby nie moje przypadkowe pytanie, dowiedział bym się jak cała masa innych ludzi, że Was nie będzie dopiero na zlocie. Oczywiście członkowie rady i inne osobniki tym samym same pchneły setkę uczestników zlotu w paszczę członków PTMA oczywiście w imię ich dobra (co wynika z waszych powyższych wyjaśnień).

 

Jak widać szczere postawienie sprawy w odpowiednim momencie nie jest dziś w modzie, a szkoda, bo teraz każdy z nas spał by spokojniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie mam pomysłu, jak to rozwiązać, w ciemnych miejscach Polski trudno spotkać hotele na miarę Skalnego w Zakopcu... Ale żeby robić z tego taką szopkę?

 

wygląda na to, że nie, skoro Jackowi ciągle nie wystarczy już prawie dwie strony odpowiedzi, co możesz zobaczyć po jego uśmiechu w powyższym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekPala

Jak się chwile poszuka to można dotrzeć do informacji kto tu rządzi: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...mp;CODE=leaders

 

Proszę nie pytać mnie na priwie, dlaczego wywaliłem Adamo. Oświadczam, że nie jestem członkiem rady - czymkolwiek by ona nie była. Zrezygnowałem, o ile dobrze pamiętam, jeszcze przed Adamo. Dodam nieskromnie, że nie tylko ja ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź tylko na pytanie 3 (...)

To jest całkowicie PRYWATNE forum i szary forumowicz nie ma na forum ŻADNEGO WPŁYWU, chyba, że Właściciel (albo upełnomocnione przezeń osoby) postanowi jakąś ankietę ogłosić i jakkolwiek weźmie pod uwagę jej wyniki.

Żadna forma demokracji, rozumiana jako wpływ użytkowników na skład Rady Forum, nie ma miejsca.

 

Przecież to jest KOMPLETNA odpowiedź na wszystkie pytania :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym bardzo podziękować Adamo za zorganizowanie zlotu dla czytelników tego forum – szczególnie, że wiem ile pracy kosztuje zorganizowanie kilkukrotnie mniejszej imprezy.

 

Pomyliłeś się z adresatem.

Powinieneś podziękować Jesionowi za zorganizowanie zlotu w Roztokach.

Adamo tylko bezprawnie nadużył gościnności Jesiona, dla nieuzasadnionych korzyści grupy kilku(nastu) osób z Lublina, stanowiących PTMA (SIC!)

 

Należy jednak wystrzegać się pomyłki polegającej na utożsamieniu AstroForum z resztą świata (tzn resztą poza "PTMA"), która obiektywnie, poza AstroForum istnieje.

 

Prawie cztery lata temu, latem, byłem na zjeździe kilkunastu osób (stanowiących "PTMA") w Roztokach. Trzy kwartały później - na zjeździe kilkudziesięciu osób stanowiących (jak sie okazało duużo, duużo później) grono użytkowników AstroForum. Teraz wyniknął problem teoriomnogościowy - przecięcie tych zbiorów nie jest zbiorem pustym! Bardzo to drażni niepusty podzbiór zbioru AstroForumowiczów, nie będących elementami zbioru "PTMA". Okazuje się, że jakiś inny jeszcze byt organizacyjny, nawet mający pewne ramy formalne różne od firmowych koszulek T-shirt, grupujący entuzjastów astronomii, istnieje niezależnie od GLOBALNEGO Astro Forum i nie podlega jurysdykcji Rady Forum. Zagraża to GLOBALNOŚCI Forum, powinno być zatem z całą bezwzględnością zwalczane.

 

Tak oto Internetowi Globaliści ruszają kruszyć kopie na nędznych truchłach "PTMA" z podłego Lublina.

 

To już nie pierwsza święta wojna na tym forum, wyklinano już i blokowano nieprzyjaznych Użytkowników, którzy w końcu wynieśli się na inne forum.

 

Czyżby miało powstać ...forum kilkunastoosobowego "PTMA"? W celu organizacji ogólnopolskich zjazdów w Roztokach?

 

Na komputerach daje się zasymulowac wiele, od Wielkiego Wybuchu po atomizację widocznie zbyt już licznej społeczności polskich entuzjastów astronomii.

 

Na stronie: Za dużo piszę w tym wątku, ban zbliża się wielkimi krokami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i tak przy okazji to nie przypominam sobie żeby w 2005 roku Jesion lub Sumas robili coś w sprawie zlotu... Wszystkie pytania kierowałem do Adamo, i na miejscu również wszystko on załatwiał (przydzielał pokoje, kwatery itp.) Tak więc jak dla mnie organizatorem był Adamo a nie AF.

 

P.S Mam nadzieję, że za posiadanie własnego zadania nie dostane bana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś się z adresatem.

Powinieneś podziękować Jesionowi za zorganizowanie zlotu w Roztokach.

Adamo tylko bezprawnie nadużył gościnności Jesiona, dla nieuzasadnionych korzyści grupy kilku(nastu) osób z Lublina, stanowiących PTMA (SIC!)

 

Należy jednak wystrzegać się pomyłki polegającej na utożsamieniu AstroForum z resztą świata (tzn resztą poza "PTMA"), która obiektywnie, poza AstroForum istnieje.

 

Prawie cztery lata temu, latem, byłem na zjeździe kilkunastu osób (stanowiących "PTMA") w Roztokach. Trzy kwartały później - na zjeździe kilkudziesięciu osób stanowiących (jak sie okazało duużo, duużo później) grono użytkowników AstroForum. Teraz wyniknął problem teoriomnogościowy - przecięcie tych zbiorów nie jest zbiorem pustym! Bardzo to drażni niepusty podzbiór zbioru AstroForumowiczów, nie będących elementami zbioru "PTMA". Okazuje się, że jakiś inny jeszcze byt organizacyjny, nawet mający pewne ramy formalne różne od firmowych koszulek T-shirt, grupujący entuzjastów astronomii, istnieje niezależnie od GLOBALNEGO Astro Forum i nie podlega jurysdykcji Rady Forum. Zagraża to GLOBALNOŚCI Forum, powinno być zatem z całą bezwzględnością zwalczane.

 

Tak oto Internetowi Globaliści ruszają kruszyć kopie na nędznych truchłach "PTMA" z podłego Lublina.

 

To już nie pierwsza święta wojna na tym forum, wyklinano już i blokowano nieprzyjaznych Użytkowników, którzy w końcu wynieśli się na inne forum.

 

Czyżby miało powstać ...forum kilkunastoosobowego "PTMA"? W celu organizacji ogólnopolskich zjazdów w Roztokach?

 

Na komputerach daje się zasymulowac wiele, od Wielkiego Wybuchu po atomizację widocznie zbyt już licznej społeczności polskich entuzjastów astronomii.

 

Na stronie: Za dużo piszę w tym wątku, ban zbliża się wielkimi krokami...

Cygnusie

Wyraźnie napisano w tym wątku, że nie żyjemy w czasach PZPR, tak wiec własne zdanie nie jest chyba powodem do bana? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne - gdzie dwóch Polaków tam trzy partie i cztery fora astronomiczne :D

 

Tego się najbardziej obawiam w przypadku każdej kłótni.

 

Osobiście mam nadzieję, że obecny bajzel jest tylko krótkim niezrozumieniem - i niebawem się wszystko wyjaśni i pogodzi. Panowie - da się to załatwić? Grzecznie proszę! (i pewnie nie tylko ja!)

 

Kochajmy się! Bądźmy dorośli! Szanujmy innych! Podaj teleskop! Współzawodnictwo w maratonie Messiera! Zlot w Nowej Zelandii! Życzenia od astronautów z Marsa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chwile poszuka to można dotrzeć do informacji kto tu rządzi: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...mp;CODE=leaders

 

Jacku, dlaczego wciągasz mnie do tej dyskusji, mimo że z całą sprawą otoczki organizacji zlotu nie miałem nic wspólnego i o istniejącym zamieszaniu dowiedziałem się dopiero z wątku? Co więcej na forum staram zajmować się tylko przekazywaniem wiedzy i popularyzacją astronomii i geografii (kalendarzyk, konkurs geograficzny itp.) i nie mam nic wspólnego z innymi sprawami (zarządzaniem forum). Tak, jestem moderatorem w dziale "geografia", ale moja rola polega raczej na organizowaniu "życia" w tym dziale, niż na moderacji.

 

A co do całej sprawy to podpisuję się pod postami Pawła Maksyma (nr15) i kanarkusamaximusa.

 

Liczę, że obie strony są w stanie dogadać się dla dobra astromiłośniczej astronomii. A aby się dogadać pewne sprawy należy wyjaśnić. Ale aby je wyjaśnić emocje należy pozostawić z boku.

 

I przykro mi, że nasze wspólne zainteresowanie - astronomia - zamiast łagodzić obyczaje doprowadza do coraz to nowych podziałów. Czy nie wystarczy już, że miłośnicy astronomii (jedna rodzina) podzielili się na kilka grup? Czy ma być tych grup jeszcze więcej? Zresztą dla mnie liczy się konkretna osoba, a nie przynależność do AF, PTMA, Astromaniaka, czy Astro4u. Bo wszędzie są prawdziwi miłośnicy nocnego nieba, a podziały to sprawa wtórna.

 

Teraz już wiem dlaczego nad Bieszczadami było ostatnio tyle ciemnych chmur ;)

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest jasna i nie ma co z tego robić żadnych sensacji . Od wielu lat my czyli Astro-forum .org organizujemy zlot na wiosnę w Bieszczadach i na jesień w Jodłowie . Zawsze pod sztandarem AF . W tym roku upoważniony przez radę forum główny organizator zlotu wiosennego postawił wszystko "na głowie" . Okazało się że zlot w Bieszczadach nie jest organizowany przez AF tylko przez jakieś zaściankowe PTMA z Lublina . To musiało wywołać dyskusję na radzie bo Adamo nikogo o zdanie nie pytał . Nie podobało się nam że Astro-Forum które ma ogromną oglądalność jest traktowane przedmiotowo jako tylko miejsce do reklamy jednego oddziału PTMA ( pewnie ładnie to wygląda w sprawozdaniach że oddział organizuje wielki zlot) a AF jest tylko do tego aby to promować .

 

Nikt Adamo z rady AF nie wyrzucał , nie mogliśmy się dogadać co do tego kto patronuje zlot i sam napisał że zlot robi po swojemu a potem z rady odchodzi . Taką decyzję trzeba tylko uszanować , trudno .

 

Astro-Forum .org będzie organizować dwa zloty w roku , na wiosnę i jesienią . Zapraszam na jesienny Jodłów który na pewno organizuje AF a nie żadna inna organizacja .

 

Gdzie zrobimy zlot na wiosnę 2009 ? dobry temat na oddzielny wątek B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.