Skocz do zawartości

Kochana Opera kontra Picasa Web Album


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem tak zszokowany mym jakże odkrywczym odkryciem że aż postanowiłem o tym napisać wszem i wobec!

Ostatnio zacząłem używać programu Picasa do segregowanie moich już przeszło 3000 zdjęć, nie astronomicznych :szczerbaty: Bardzo fajny w obsłudze i miły z wyglądu polecam! Uratował mnie przed całkowitym chaosem na dysku. A ponieważ parę osób też chciało zdjęcia wiec postanowił je umieścić właśnie w Picasa Web Album (całe 1 GB na zdjęcia). Swoją drogą jest to rewelacja! Dwa kliknięcia i zdjęcia są już w sieci cud prostoty i wygody. Raczej nie polecam do zdjęć astronomicznych z wielu przyczyn.

Tak czy inaczej loguje sią moją Operą na konto Web Albumu i co wiedzę?

Używasz przeglądarki, która nie jest w pełni obsługiwana. Niektóre funkcje mogą nie działać poprawnie, ale mimo tego zachęcamy Cię do zapoznania się z aplikacją.

 

No nic! Nie można mieć wszystkiego! Utrudnienia nie są krytyczne ale są nie przyjemne i nie wygodne. Nie możesz dodawać przyjaciół komentować zdjęć i czasem jaja wyskakują na ekranie. Ale to Google na pewno szybko jakoś to poprawią. Czekam i czekam i nic!

Aż wreszcie wygoglowałem cuś TAKIEGO Przypomina się powiedzenia komunistyczne "Kapitaliście są tak pazerni że aż sprzedadzą nam line na której ich powiesimy!" Zdziwiony faktem że Opera i Google się nie lubią (i przeszkadzają) postanowił zobaczyć czy tak naprawdę jest. Zmieniłem preferencje w Operze "maskuj jako Firefox" i wchodzę na moje konto. Naturalnie nie zobaczyłem napisu że coś jest nie tak, Google złapał się na haczyk :szczerbaty:. Testuje i co ja widzę? WSZYSTKO DZIAŁA!

Głośno zakląłem "Co do kó&^* nędzy!" Że jak?

Że jak lubię Picasa i cały ten web album to musze wyp#$*&^% Opere? Co to ma być? Jakim prawem?

Wielki super Google nagle stał się w moich oczach wielkim monopolistyczno-imperialistyczno-masonistyczno-syjonistyczno-wykszatłciuchowatym kolosem decydującym kto ma "być" a kogo "nie ma być"? Kto jest lepszy? No bez jaj!

 

Myślałem że taki rzeczy to tylko w filmach widzę!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdziwy dramat ! Dostajesz coś za darmo i marudzisz.

 

Nie chodzi o to czy coś dostaje za darmo. Ja naprawde ciesze się tym co mam, zwłaszcza że teraz wszystko mi działa :szczerbaty: Ale chodzi o uczciwość i fair play!

Dość przebarwiony przykład podam:

Idziesz do sklepu, który jest jedynym w okolicy 20km, i chcesz kupić chleb. Wchodzisz i mówisz:

-Poprosze chleb.

-Nie podam bo jesteś brzydki!

-Ale co to ma za znaczenie?

-Brzydkim nie sprzedajemy bo ich nie lubimy! Niech umrą z głodu a świat będzie piękniejszy!

Wracasz z torbą na głowie i dopiero kupujesz chleb.

Ja nie mam zamiaru wszędzie "chodzić z torbą na głowie"!

 

Poza tym nic w życiu nie jest za darmo i jeżeli myślisz że Google nic z tego nie ma jest to , moim zdaniem, naiwne :szczerbaty: Nie bez powodu Google jest jedną z największych, najpotężniejszych korporacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, istnieją dwie możliwości - albo jest to zrobione specjalnie :icon_evil: albo to efekt uboczny bałaganu w przeglądarkach gdzie twórca serwisu musi stawać na głowie żeby ominąć kłody jakie rzucają mu pod nogi ich producenci :P

nie zakładam że na pewno nie mamy tu do czynienia z pierwszą ewentualnością ale ty też nie zakładaj że to na pewno podła zmowa wstrętnych goglistów

 

(a swoją drogą, co właściwie google miałyby zyskać nie dbając o działanie tego serwisu w operze? raczej powiedziałbym że tracą dobrą opinię... bo chyba nie chodzi o zwiększenie zysków ze sprzedaży firefoxa :D )

 

edit:

a w tym przykładzie ze sklepem to akurat nie widzę żadnej nieuczciwości - otwarcie ci powiedzieli że nie spełniasz kryteriów klienta, nie ma w tym nic złego że właściciel jakiegoś przedmiotu ma prawo decydować z kim zawrze umowę kupna-sprzedaży :szczerbaty:

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w przykładzie z sklepem nie ma czegoś nie uczciwego z punktu widzenia prawa i zdrowego rozsądku. Ale takie zachowanie jest nie moralne i wbrew zasadom wpajanym nam od dzieciństwa :szczerbaty:

 

Możliwe że jest to po prostu błąd ale nie wydaje mi się to prawdopodobne. Taka firma nie naprawiała takiego błędu?Ja tam wole barwne teorie spiskowe B)

 

Pytanie czemu popularyzowany jest Fierfox lub IE :szczerbaty: ? A bo ja to wiem ... Opera nie jest aż tak popularna przeglądarka internetową jak Firefox dlatego nie tracą twarzy, ale wydaje mi się że jest jej największym konkurentem. Zresztą nie mam pojęcia :oco:

Tak czy inaczej fakt jest taki że wszyscy używający Opery są dyskryminowani (specjalnie czy też przypadkowo) przez Googla! A to nie miłe z jego strony :naughty:

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 'darmowe' mam na myśli, że nie płacisz nic ze swojej kieszeni. Konta płatne nie są drogie a i tak wiele osób żałuje kasy na nie choć dają więcej swobody.

Moje podejście do wszystkiego jest inne niż u młodych ludzi bo pamiętam czasy gdy nawet za pieniądze niewiele dało się kupić, więc jak czytam narzekania na różne rzeczy to mnie 'bierze'. Na dodatek, że teraz jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 'darmowe' mam na myśli, że nie płacisz nic ze swojej kieszeni. Konta płatne nie są drogie a i tak wiele osób żałuje kasy na nie choć dają więcej swobody.

Moje podejście do wszystkiego jest inne niż u młodych ludzi bo pamiętam czasy gdy nawet za pieniądze niewiele dało się kupić, więc jak czytam narzekania na różne rzeczy to mnie 'bierze'. Na dodatek, że teraz jest dużo lepiej.

 

Dla Polaka zawsze się znajdzie okazja do ponarzekania.

Jeżeli ci te uraziło to pszepraszam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, uraziło. Ale wybrzydzanie mnie denerwuje bo nie ma za bardzo na co wybrzydzać. Kiedyś kupienie mydła było sukcesem, więc teraz na prawde jest dobrobyt, a że czasami coś nam nie pasuje ... Nie da się wszystkim dogodzić.

Firma w końcu ma prawo mieć 'swoje typy'.

Edytowane przez adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 'darmowe' mam na myśli, że nie płacisz nic ze swojej kieszeni. Konta płatne nie są drogie a i tak wiele osób żałuje kasy na nie choć dają więcej swobody.

Moje podejście do wszystkiego jest inne niż u młodych ludzi bo pamiętam czasy gdy nawet za pieniądze niewiele dało się kupić, więc jak czytam narzekania na różne rzeczy to mnie 'bierze'. Na dodatek, że teraz jest dużo lepiej.

W sumie to masz rację. Darmowa usługa to mogą sobie robić co chcą.

 

Ale zobacz, co mi w komercyjnej usłudze wycięli.

 

http://www.valhalla.pl/news8883--W-oparach-AdNonsensu.html

 

Generalnie trochę google zaczyna świat niepokoić. Za chwilę dojdziemy do sytuacji, ze google bedzie decydowal o wszystkim. Nie ma cie w google - nie istniejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w przykładzie z sklepem nie ma czegoś nie uczciwego z punktu widzenia prawa i zdrowego rozsądku. Ale takie zachowanie jest nie moralne i wbrew zasadom wpajanym nam od dzieciństwa :szczerbaty:

Widocznie nie miałeś wpajanych zasad jakimi się kierują firmy, czyli zysk, zysk, zysk :)

Nie mówię, że to coś złego ale zauważ, że nie wszyscy muszą się kierować takimi zasadami co Ty.

 

Możliwe że jest to po prostu błąd ale nie wydaje mi się to prawdopodobne. Taka firma nie naprawiała takiego błędu?Ja tam wole barwne teorie spiskowe B)

 

Pytanie czemu popularyzowany jest Fierfox lub IE :szczerbaty: ? A bo ja to wiem ... Opera nie jest aż tak popularna przeglądarka internetową jak Firefox dlatego nie tracą twarzy, ale wydaje mi się że jest jej największym konkurentem. Zresztą nie mam pojęcia :oco:

Tak czy inaczej fakt jest taki że wszyscy używający Opery są dyskryminowani (specjalnie czy też przypadkowo) przez Googla! A to nie miłe z jego strony :naughty:

Nie to nie jest błąd, ani też nie jest popularyzowany IE czy Firefox, te przeglądarki już są popularne

Wystarczy zerknąć na pierwsze lepsze statystyki:

MSIE 63.2%

Firefox 30.8%

Opera 4.4%

Safari 1.4%

 

Dlaczego te cyferki są takie a nie inne wiedziałbyś gdybyś próbował stworzyć bardziej skomplikowaną stronkę (nie mówiąc już o niemalże aplikacji jakimi są właśnie albumy na www) aby działała pod różnymi przeglądarkami i ich wersjami.

 

Teraz znając te statystyki i wiedząc jakie podstawowe cele ma firma komercyjna wnioski już chyba sam wyciągniesz :)

 

Tak, pozostaje jeszcze ostatnie pytanie dlaczego po przełączeniu magicznego przycisku w przeglądarce opera nagle zaczyna wszystko działać? Ja nie wiem ale może warto zapytać tych co zrobili ten magiczny przycisk? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pozostaje jeszcze ostatnie pytanie dlaczego po przełączeniu magicznego przycisku w przeglądarce opera nagle zaczyna wszystko działać? Ja nie wiem ale może warto zapytać tych co zrobili ten magiczny przycisk? ;)

 

no nie, przycisk jest niewinny, on tylko zmienia w jaki sposób przeglądarka się przedstawia serwerowi.

może po prostu w dotychczasowej wersji opery to nie działało więc na stronie jest reguła że jeżeli opera to wyświetlaj ostrzeżenie i do widzenia, a teraz już działa tylko że google o tym nie wie albo co bardziej prawdopodobne, informacja ta musi nabrać mocy urzędowej i przejść przez wszystkie departementy testowania zanim nastąpi aktualizacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, przycisk jest niewinny, on tylko zmienia w jaki sposób przeglądarka się przedstawia serwerowi.

Zgaduje, że przycisk "przedstawiaj się jako..." oraz "maskuj się jako..." działają inaczej, ale nie o przycisk w tej dyskusji chodzi :)

może po prostu w dotychczasowej wersji opery to nie działało więc na stronie jest reguła że jeżeli opera to wyświetlaj ostrzeżenie i do widzenia, a teraz już działa tylko że google o tym nie wie albo co bardziej prawdopodobne, informacja ta musi nabrać mocy urzędowej i przejść przez wszystkie departementy testowania zanim nastąpi aktualizacja :P

Tak, właśnie tak było, że pod operą nic nie działało (albo działało jak chciało), dlatego większość witryn nie wspiera opery nie wdając się w niuanse czy może pod nową wersją określona rzecz zadziała czy nie. Wniosek z tego taki, że autor tego wątku powinien mieć pretensje do opery a nie do googla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że kiedyś nic na niej nie działało ale wersje 3,4,5 wołały o pomste do nieba! Ale wraz z 6 nastąpił wielki skok i Opera tak skacze dalej obsługując wszystko. Ale na Boga! Wersja 6 i 7 to jest już prehistoria. Ja używam moje kochanej Opery :wub: od jakiś 1,5 roku czyli od wersji 8! Dla mnie wydaje się wręcz niemożliwością że taki szmat czasu i nikt nic z tym nie zrobił. Dlatego według mnie Opera jest usprawiedliwiona w tej sprawie :szczerbaty: No bo co by miała jeszcze robić?

 

Zdaje sobie sprawe że firmom chodzi o zysk, zysk i zysk i niestety ubolwem nad tym faktem. Ale czyje się nadal pokrzywdzony będąc dyskryminowany w tych 4,4% Dla mnie to i tak wielki sukces że nie wspierana przez praktycznie nikogo, bo firefoxa msz z linuksem, a IE masz z Windowsem jest aż tak popularna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.