Skocz do zawartości

Terminator 3D


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

grzybu! ty to masz pomysły! :notworthy:

oczywiście że księżyc jako kształ przestrzenny to genialny obiekt do 3D!

 

i tradycyjnie idąc w twoje ślady... księżyc z wizytą u sióstr:

ksiezyciplejady3dst4.jpg

 

źródła:

księżyc - Dobson - http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry281410

plejady - waldek - http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=115086

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuu normalnie wymiotłeś :notworthy::helo: Jak się da zeza to się nie chce wracać do reala :blink:

 

 

 

potwierdzam, chłopaki to jest niesamowite :helo: . Bardzo mi się podoba, ech żeby takie widoki jak szuu pokazał były w okularze... :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić zeza i w pewnym momencie ukażą ci się trzy obrazki , te po bokach zingnoruj i skup wzrok na tym po środku , w miarę blisko od monitora jakieś 20cm , wówczas zobaczysz jaka to jazda-super efekt , choć nie od razu ta sztuczka mi się udała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi takie obrazy ?

 

w gimpie na przykład tak:

1. wczytujemy obrazek

2. duplikujemy warstwe obrazka 2 razy (wiec mamy 3 takie same)

3. jedna z warstw zostanie teraz przerobiona na "mapę odległości". jest tu duże pole do popisu dla ręcznej twórczości, można sobie wybrać który obiekt będzie daleko a który blisko, albo zamodelować wypukłości (jak bryła księżyca) - wszystko zależy od jasności piksela w danym miejscu. prosty algorytm "automatyczny" (który ujawnił grzybu :)) to rozmycie oryginalnego obrazka (filters/gaussian blur + desaturate bo nie potrzebujemy koloru + curves dla lepszej kontroli).

4. wybieramy warstwę z oryginalnym obrazkiem i wlaczamy filters/map/displace. jest to funkcja która przesuwa fragmenty obrazu o odleglosc zalezna od jasnosci drugiego obrazu. wybieramy przesuniecie tylko w osi X i jako drugi obraz wskazujemy naszą wcześniej wygenerowaną "mapę odległości".

5. jako drugi obrazek do pary możemy wziasc oryginalny lub użyć displace w odwrotnym kierunku. (drugie displace ma te zalete ze dwa obrazy przekształcone o +10 i -10 pikseli będą mniej zmasakrowane niż jeden o 20 pikseli)

6. umieszczamy dwa obrazki obok siebie (tylko żeby się nie pomylić który lewy a który prawy - zależy to czy obraz ma być do patrzenia zezem czy poza płaszczyznę obrazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić zeza i w pewnym momencie ukażą ci się trzy obrazki , te po bokach zingnoruj i skup wzrok na tym po środku , w miarę blisko od monitora jakieś 20cm , wówczas zobaczysz jaka to jazda-super efekt , choć nie od razu ta sztuczka mi się udała :D

Po tym instruktarzu wreszcie zobaczyłem :)

 

super! proszę o więcej! moze jakas galaktyczka?

 

Troszkę gorzej poszło mi z wytworzeniem takiego złudzenia w innym dziele, które szuu zmontował z mojej fotki:

 

 

3dfm4.jpg

 

 

ale w końcu udało się :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzybu! ty to masz pomysły! :notworthy:

oczywiście że księżyc jako kształ przestrzenny to genialny obiekt do 3D!

 

i tradycyjnie idąc w twoje ślady... księżyc z wizytą u sióstr:

ksiezyciplejady3dst4.jpg

 

źródła:

księżyc - Dobson - http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...mp;#entry281410

plejady - waldek - http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=115086

 

Świetne te plejady z Księżycem, ale to już jest totalny fotomontaż :)

Ja się ograniczę jednak do swoich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Robisz zeza. Z tych dwóch obrazów robią Ci się cztery (EDIT: trzy), ale dwa środkowe będą w jakiejś części "zlane ze sobą".

Twoim zadaniem jest zignorowanie tych "bocznych" obrazów, musisz natomiast połączyć i "zogniskować" te środkowe.

 

Nie wiem, ja jakoś nie mam problemów z takimi rzeczami, może dlatego że noszę okulary?

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Szkoda, że fotografia 3d jakoś nie może zdobyć popularności w naszym kraju. Kiedyś znalazłem ciekawą (to za mało powiedziane) stronkę pewnego Japończyka: Inaka's 3D-Space World

Jak ktoś umie oglądać stereogramy metodą swoboglądu, to polecam. Dla mnie, to kompletny odlot.

Niestety nie ma tam księżyca 3d, więc sorki że podpinam się pod temat. Myślę że nie warto zakładać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie z tym zezowaniem i nie róbcie tego za często. Może to doprowadzić do wad wzroku. Są osoby, które muszą po obudzeniu się zamykać jedno oko, aby przeczytać co jest na wyświetlaczu komórki, ponieważ mają trudności z połączeniem dwóch obrazów.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie z tym zezowaniem i nie róbcie tego za często. Może to doprowadzić do wad wzroku. Są osoby, które muszą po obudzeniu się zamykać jedno oko, aby przeczytać co jest na wyświetlaczu komórki, ponieważ mają trudności z połączeniem dwóch obrazów.

 

Pozdro

 

 

Jak ktoś ma takie problemy, to powinien zgłosić się prędko do okulisty. Albo zmienić komórkę :)

Oglądanie stereogramów jest polecane jako świetne ćwiczenie wzroku. Racja, jak taka fotka stereo będzie źle złożona, albo oko będzie niewprawione, to przy długim oglądaniu może się pojawić co najwyżej ból głowy lub oczu. Chyba, że faktycznie będzie coś nie tak ze zdrowiem.

Tak się składa, że "liznąłem" trochę tego tematu. Na studiach miałem zajęcia z fotogrametrii, gdzie są stosowane rozmaite techniki stereoskopowe. Robiłem ćwiczenia na stereokomparatorach, wykonywałem numeryczne modele terenu z lotniczych zdjęć, nawet robiliśmy zdjęcia trójwymiarowe fototeodolitem i to na prawdziwych płytach szklanych. Po studiach pracowałem przez jakiś czas przy tworzeniu map do nawigacji samochodowej - wykonywałem pomiary na zdjęciach 3d (przy pomocy wściekłych kryształów i specjalnego oprogramowania).

Nigdy nie słyszałem o przypadku żeby coś się stało złego ze wzrokiem od zdjęć trójwymiarowych.

 

Edit. A jednak jest jedno zdjęcie z księżycem - zakrycie jakiejś planety w 3D.

Edytowane przez stormblast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.