Skocz do zawartości

MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

No i zapomniałem sprawdzić iso i wszystko poszło na iso800. Szkoda....

M5 Globular Cluster
SW6", CG5GT, Canon 350 modified, 17x300s, 17x60s, iso800

Nowa wersja z 2010 roku ( po kliknięciu dużo większa rozdzielczość )

m5_2008_800a.jpg


Oryginalna wersja z 2008

m5_200806_AFE.jpg


Aha a napisałem że na ciepło bo było wtedy coś koło 18st. Miło robi się zdjęcia praktycznie w podkoszulku i cienkim polarku.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
M5 jest super, ale:

dookoła najaśniejszej części gromady pojawiło się delikatne fioletowe halo, a sama gromada jest troszeczke zbyt rozjaśniona w stosunku do ubogiego w gwiazdy tła i daje to troszeczke nienaturalny efekt,

no i gwiazki są jednak troszeczke pojechane.To są oczywiście szczegóły,ale w zdjęciu M12 udało Ci się tego uniknąć,dlatego uważam że jest lepsze :Beer:

:szczerbaty:

 

Pozwoliłem sobie skopiować wypowiedz piotrka z innego watku ( o M12) i podziekowac mu za konstruktywna uwagę. Takie rzeczy zawsze chce słyszeć B) . Nic tak nie mobilizuje jak chęć zbliżenia się do perfekcji na tyle na ile materiał pozwala.

 

Mam nadzieje ze ta wersja jest lepsza.

 

 

m5200806piotrs2c960wj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tragedia dziwnie wpływa na ludzi. Ja śledząc w internecie wiadomości związane z katastrofa machinalnie sięgnąłem do materiałów astrofotograficznych leżacych na starym dysku w celu skatalogowania ich ( małe porządki). Patrząc na M5 z canona pomyślałem że dobra odskocznia od rzeczywistości bo muszę przyznać że śmierć tylu znanych osób na mnie jednak wpłynęła.

 

Ponowna obróbka. Dane jak w pierwszym poście.

 

Dużo większy kadr 2000x1400 i rozdzielczość TUTAJ

 

m5_2008_800x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstruktywnie wykorzystany czas... pięknie jak zawsze wyszło.

 

Teraz bardziej niż kiedykolwiek brak mi tego wyciszenia przy teleskopie...astrofotografia umożliwia zabranie do domu kawałka nieba i zostawienie jego kontemplację na później...

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pobrać ten analizator.

ps. ładny zasięg Ci wyszedł :)

To był fajny setup... potrzebował tylko ciemnego nieba ;) To w miarę szerokie pole dawało wiele przyjemności przy analizie "kłaczków".

Program Piotrka potrafi znacznie więcej co oczywiście sam zobaczysz. Ja lubie oznaczyc sobie PGC.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.