Skocz do zawartości

M20 - trifid nebula


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

No to bez jakiegoś przekonania wykorzystałem jedna z ostatnich nocek i wycelowałem w koniczynkę.
Temperatura stabilnie 22 st czyli duzo za cieplo.

Uswiadomilem sobie ze koniczynka, gdy zaczynalem byla tylko 18 st nad horyzontem, a na koniec sesji wyladowala na prawie 10.
Pojedyncze klatki muszę powiedzieć ze nieciekawie sie prezentowały i nie dawałem materiałowi większych szans... ale się pomyliłem....

Chyba pokusze sie o wiecej materialu.

SW6", CG5GT, Canon 350D mod
11x8min, iso800

m20_200807_AF_8mk7cr800.jpg

i szerszy kadr

m20_200807_AF_8mk7cr1024.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bossko!

 

Czyli jednak można robić piękne fotki Canonem! :)

 

Oczywiście! Już dawno udowodnił to chociażby ten gość:

 

http://eder.csillagaszat.hu/deepsky/deepsky.htm

 

Jego nowe VdB 141 wymiata po prostu... No ale to jest mistrz focenia Canonem, nie bawi się w 1 czy 2h sesje, od razu dowala 10h :)

Swoją drogą VdB 141 to mój obiekt-marzenie :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło byłoby zobaczyć cropa 100% samej mgławiczki ze względu na jej rozmiar, choć w szerokim ujęciu też ładnie wygląda!

 

Pokusze sie o cropa 100% ale z innego materiału bo czuje ze jeszcze z nia nie skończyłem i bedzie drugie podejscie ;) ... ot perfekcjonista ze mnie ....

 

 

 

Dziekuje wszystkim za mile slowa. To kolejny obiekt który eksponuje wsapniala gamę kolorow i co tu ukrywac tez mi sie podoba :D

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! Już dawno udowodnił to chociażby ten gość:

 

http://eder.csillagaszat.hu/deepsky/deepsky.htm

 

Jego nowe VdB 141 wymiata po prostu... No ale to jest mistrz focenia Canonem, nie bawi się w 1 czy 2h sesje, od razu dowala 10h :)

Swoją drogą VdB 141 to mój obiekt-marzenie :)

 

O żesz ty.... Nie znałem tej strony! Normalnie SZOK!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc ma dobre warunki, ogromne lustro do dyspozycji i nie wiem czy to wszystko w jakiś sposob nie jest stacjonarne - nic tylko sie z nim zamienić miejscami :rolleyes:

 

Lustro lustrem, większość fot zrobił przez TMB 130/780 :) Nie jest to sprzęt typowo stacjonarny, gość wynosi za każdym razem. Warunki ma bardzo dobre, fakt. Ale ja tam narzekać nie mogę :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro lustrem, większość fot zrobił przez TMB 130/780 :) Nie jest to sprzęt typowo stacjonarny, gość wynosi za każdym razem. Warunki ma bardzo dobre, fakt. Ale ja tam narzekać nie mogę :szczerbaty:

 

Koleś jest niezły bo robi np. 11*10minut z maualnym gudingiem!

 

http://eder.csillagaszat.hu/deepsky/350D/n...000_eder_en.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem podejsc do obrobki raz jeszcze i bo obiektywnie stwierdzilem ze mozna jeszcze troszke wiecej osiagnac B)

Prosze oto druga i raczej ostateczna wersja z materiału zebranego tamtej nocy w wiekszej rodzielczosci

 

m20_200807_AF_s8_cr1280.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.