Skocz do zawartości

Jak to jest ?


domino1910

Rekomendowane odpowiedzi

kanarkus jak zwykle w kpiarskim nastroju :) jeszcze trzeba było spytać o optykę adaptatywną dla zniwelowania wpływu atmosfery. niezły to musi byc teleskop! B)

no ale pomijając wyssany z palca zum, zobaczyć Księżyc pierwszy raz przez teleskop jest baaardzo fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie da się , ale w praktyce może być trochę nie wygodne .

Są specjalne adaptery umożliwiające zamocowanie aparatu do teleskopu i to jest lepsze rozwiązanie niż fotografowanie z ręki.

Jeszcze taka wątpliwość, jak zamocujesz aparat do tego teleskopiku to czy on się nie przewróci pod ciężarem aparatu?

Statyw wygląda wyjątkowo anemicznie. To istny paralityk :D

Edytowane przez jacapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE tam :)

 

http://www.teleskop.pl/product-pol-1152189...kop-60F900.html :)

 

da się zrobić zdjęcie tak że się przykłada obiektyw do soczewki jak celuje w księżyc i jest ? :P

 

1. Witamy na forum.

2. Zapraszam do użycia opcji "Szukaj" na tym forum i poczytania sobie co nieco o teleskopach, czy np o ich możliwościach.

Tak na marginesie typowe maksymalne powiększenie to 2xD (D -> średnica obiektywu w mm). Praw fizyki nie zmienisz! Tak więc dla Twojej informacji, Twój "teleskop" może maksymalnie mieć 120x. To 670x to zwykły kant o czym sam się możesz przekonać, wystarczy że popatrzysz na księżyc....

3. Zanim strzelisz pierwszą fotkę, poczytaj jak to zrobić i czy ma to sens czymś takim.

 

Szczere wyrazy współczucia z powodu "teleskopu" i pamiętaj że nie powiększenie jest najważniejsze!

 

 

Powodzenia :Beer:

 

P.S.

Nie wiem ile masz lat, ale na tym forum piszemy po polsku zgodnie z zasadami gramatyki. Napisz posta powoli, przeczytaj go kilka razy i popraw błędy. Wiele osób tak robi, zanim posta zatwierdzi.

I to nie jest złośliwość a jedynie delikatna uwaga, którą mam nadzieję, weźmiesz sobie do serca, bo ja zanim zatwierdziłem tego posta, którego piszę do Ciebie, sprawdzałem go trzy razy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W początkach moich zainteresowań astronomią zrobiłem parę zdjęć w ten sposób, że aparat miałem ustawiony na osobnym statywie za teleskopem. Sfotografowałem w ten sposób m.in. Wenus (zdjęcie ukazało się nawet w "Vademecum Miłośnika Astronomii") i kilka kraterów na Księżycu. Ale tak można fotografować tylko jasne obiekty, bo czas ekspozycji musi być bardzo krótki.

Edytowane przez majer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a co do aparatu, nie mogę po prostu go podtrzymać xD

 

Twój "teleskop" ma światłosiłe f/15 czyli jest to ciemny sprzęt, do tego użyjesz jednego z okularów dołączonych do zestawu, a które są na 100% podłej jakości.

Wszystko razem da bardzo ciemny obraz, który będzie wymagał dłuższych czasów naświetlania a Ty chcesz robić zdjęcia "z ręki" i to jeszcze mając marny statyw azymutalny? :blink:

Jedyne co mogę Ci poradzić: użyj okularu opisanego jako H20 i ciesz się z tego co wyjdzie.

A nadal ZALECAM ZDECYDOWANIE LEKTURĘ Z ZAKRESU OPTYKI, RODZAJU TELESKOPÓW (PSEUDO TELESKOPÓW RÓWNIEŻ) ORAZ ICH JAKOŚCI I MOŻLIWOŚCI!!!!

Nie licz że ciągle ktoś będzie odpisywał na Twoje pytania, gdy Tobie i tak nie chce się poszukać niezbędnych i PODSTAWOWYCH informacji.

Lektura do poczytania: www.celestia.pl a zwłaszcza dział "Teleskop za jak najmniej".

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam, parodniowym "astronomem" jestem a wy się tak czepiacie :(

 

Nikt nie zamierza się czepiać, tylko lepiej dla Ciebie żebyś najpierw powiększył swoją wiedzę o rzeczy podstawowe.

Jak poczytasz sobie teorię, to może zdasz sobię sprawę z jakiej półki jakościowej jest Twój teleskop, co w konsekwencji może Ci pomóc w ustaleniu: co można nim zobaczyć a czego nigdy się nie zobaczy, oraz co można zrobić żeby wycisnąć z niego maximum jego możliwości. Pamiętaj, powiększenie maksymalne dla tego teleskopu to góra 120x!!!!!!!!!

Musisz zrozumieć, że nie ma najmniejszego sensu, żeby każdy nowicjusz jak Ty, pisał takie topiki z pytaniami na które już napisano odpowiedzi!

Opcja "szukaj" oraz celestia.pl!!!

Jak przebrniesz przez podstawową teorię, to będziesz znał większość odpowiedzi na swoje własne pytania!

Musisz się rozwijać żeby nie popełniać błędów (jak napisał kolega Krawat). Jesteś młody, więc jesteś w świetnej sytuacji: masz jeszcze czas na czytanie i pogłębianie swojej wiedzy.

Jeśli przyjmiesz to co napisaliśmy jako próbę pomocy, to tylko na tym zyskasz!

A więc... Do czytania ;)

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Wiele wyjasnia ze to nie jest glowne hobby... :angry: gdyby mialo byc powazne to by nie kupowal tego czegos :rolleyes: ... Dajcie troche luzu... Kupi Niebo na Weekend poczyta Celestie (dobry pomysl Piotrek) i spoko - pojdzie do sklepu i kupi Synte... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się wybieram na weekend do kumpla na wieś i będziemy oglądać :D

 

Komputer masz, więc może masz i drukarkę. Poszukaj sobie jakiegoś programu typu planetarium, który pokaże Ci niebo o danej godzinie i podrukuj sobie mapki nieba, żebyś trochę się z niebem zapoznał.

Co byś się nie naszukał, co by pooglądać na początek, to poszukaj sobie czegoś takiego jak "Plejady" oraz "M31". Nie kończ tylko na księżycu.

No i pamiętaj, żeby unikać używania tych pseudo soczewek barlowa. Użyj tylko tych okularów H20 i H10... H4 to już w ostateczności i tylko na księżyc.

A co do czytania, to chyba warto jakieś minimum wiedzy "liznąć", nawet jeśli to nie jest Twoje główne hobby, co nie?

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie się wybieram na weekend do kumpla na wieś i będziemy oglądać :D

 

Drogi użytkowniku - Astronomia wymaga cierpliwości i dużo wiedzy, a u Ciebie prawdopodobnie pojawił się "słomiany zapał". Pomimo uwag Piotrka, dotyczących poprawnej formy pisanych postów nie chce Ci się ich nawet przeczytać i poprawić, dlatego wątpię czy wystarczy Ci wytrwałości by przeczytać kilka książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą oglądać. Jakąś (świeżo kupioną) książkę. Będzie na pewno z obrazkami, do oglądania, nie do czytania.

 

Kupił Kolega teleskop 670x i pyta na Forum pięćdziesiąt razy, czy będzie widać przezeń Księżyc, zamiast po prostu na Księżyc toto skierować. Hm. Chyba za wiele naszej uwagi przykuwa. W każdym razie lepiej, że nie sprawdzał wizualnie, czy widać Słońce.

 

Bardzo nie lubi czytać a lubi pisać.

 

Pyta też, czy może przyłożyć aparat fotograficzny do okularu. Możesz przyłożyć ten aparat do okularu, i w różne inne miejsca, to na ogół nie grozi żadnym niebezpieczeńśtwem. A skutki (fotograficzne) - jakieś będą. Skoro jesteś tak leniwy w czytaniu to po prostu sprawdzaj czynem, nie zamiast zadawać pytania na Astro Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest zobaczyć po raz pierwszy Księżyc przez teleskop. Mój ma maksymalny zum 670. Czy to wystarczy abym sobie dokładnie wglądnął Księżyc ? Mam zieloną soczewkę, jest ona potrzebna ?

Ta zielona "soczewka" nie przyda ci się do niczego,lepiej zrób sobie z niej brelok na klucze,to namiastka księżycowego filtru,wykonana jest z plastiku i do księżyca się nie nadaje.Jak wygląda księżyc w teleskopie? to zależy od teleskopu między innymi ale powiedzmy że w twoim mniej więcej tak http://www.northrup.org/Photos/moon/low/wa...escent-moon.jpg

W tej lunetce którą posiadasz do księżyca używaj okularu o oznaczeniu 12.5mm,da najlepszy obraz.Żeby pooglądać kratery obserwuj księżyc zawsze w kwadrze nie w pełni.W tej pozycji księżyca cienie rzucane przez nierówności terenu podkreślają je i wydobywają szczegóły.Fotki za pomocą tego teleskopku będą raczej mizerne tak że możesz od razu dać sobie spokój z astro fotografowaniem za jego pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.