Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, szukam zależności między cyklami księżyca a pogodą. Na razie wspólny mianownik tej łamigłówki potwierdził mi się w obserwacjach z np 9.01.2008 albo 5.06 tego roku (tu akurat jako dzień po) albo wczorajszy poranek ale już moja obserwacja z przed 2 lat lub ORJa kilka dni później, nie dają wspólnej zależności... Może to nie ma sensu, może to szukanie po omacku lub złotego Grala ale jak na razie jest fifty-fifty :szczerbaty:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jutro rano może być nieźle. Puściłem kamerkę http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=3360 na długie naświetlanie. Ewidentnie cały smog jest przyciśnięty do ziemi. ICM pokazuje takie warunki jak o poranku 20-go http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=193 w dodatku brak wiatru, wiec cały syf nie zostanie rozwiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jutro rano może być nieźle (...)

 

No i co ? Jakoś nie widzę na forum żadnych informacji na temat tego dzisiejszego poranka :rolleyes: Sam wstałem aby sprawdzić ale jak za oknem zastałem wszechobecną i niczym nie ogarniętą mgłę położyłem się dalej spać bo mój pobliski PO i tak jest zbyt niski aby być ponad jakąkolwiek mgłą... A na inwersję na poziomie 304m nie liczę :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ? Jakoś nie widzę na forum żadnych informacji na temat tego dzisiejszego poranka :rolleyes: Sam wstałem aby sprawdzić ale jak za oknem zastałem wszechobecną i niczym nie ogarniętą mgłę położyłem się dalej spać bo mój pobliski PO i tak jest zbyt niski aby być ponad jakąkolwiek mgłą... A na inwersję na poziomie 304m nie liczę :szczerbaty:

A masz może drabine? :P Kiedyś obliczyliśmy z Rafałem, że jakby na silosie na G. Siewierskiej postawić na sobie z 5 dużych drabin z OBI, to pokaże się Śnieżnik :Loveit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem już kiedyś że mam jedną ok 6cio metrową. Ale co to zmienia ? I co to ma do mojego postu ? :rolleyes:

O poranek się pytam, a na moim PO to jedna drabina nie pomoże na taką niską mgłę. Na Siewierskiej zdałoby egzamin. Ale o świcie to ja się nie mam jak tam wybrać. Na Siewierską rowerem jechałbym tyle co Robert na Pradziada :lol:

 

 

 

ps: forum ma jeszcze czas letni czy mi się wydaje :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ? Jakoś nie widzę na forum żadnych informacji na temat tego dzisiejszego poranka :rolleyes: Sam wstałem aby sprawdzić ale jak za oknem zastałem wszechobecną i niczym nie ogarniętą mgłę położyłem się dalej spać bo mój pobliski PO i tak jest zbyt niski aby być ponad jakąkolwiek mgłą... A na inwersję na poziomie 304m nie liczę :szczerbaty:

 

Ja też wstałem rano, zobaczyłem że mgła i poszedłem spać dalej. :) Później wybrałem się w Beskid Śląski, z Ochodzitej Tatry bardzo słabo widoczne. W ogóle ta inwersja była słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr mnie obudził i proszę :

 

Przechwytywanie.JPG

 

Eh gdyby nie te niskie chmury rolleyes.gif

Tak przeczuwałem że dziś może być nieźle skoro zapowiadali zmianę pogody i silne podmuchy z SW

Wczoraj we Wrocławiu widzialność przekraczała 100 km i taka pogoda się utrzyma przez parę dni. Góry wprawdzie często będą się chować w chmurach ale na dole widać bardzo daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym olbrzymią prośbę do naszych forumowych speców od pogody o zilustrowanie mi, jaką mam szansę na dobrą pogodę (brak chmur niskich, opadu, widoczność powyżej 50 km) podczas wschodu słońca, jaki planuje "upolować" na Fatrzańskim Wielkim Krywaniu, w sobotę 28.11. Nie chciałbym wybierać się w ciemno, internetowe prognozy znacznie różnią się od siebie, a nocna podróż, podejście 1700m w całkowitym mroku bez, chociażby, 70 procentowej pewności na odpowiednie warunki jest dla mnie zbyt ryzykowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałbym olbrzymią prośbę do naszych forumowych speców od pogody o zilustrowanie mi, jaką mam szansę na dobrą pogodę (brak chmur niskich, opadu, widoczność powyżej 50 km) podczas wschodu słońca, jaki planuje "upolować" na Fatrzańskim Wielkim Krywaniu, w sobotę 28.11. Nie chciałbym wybierać się w ciemno, internetowe prognozy znacznie różnią się od siebie, a nocna podróż, podejście 1700m w całkowitym mroku bez, chociażby, 70 procentowej pewności na odpowiednie warunki jest dla mnie zbyt ryzykowna.

Ja zadam nieco mniej wymagające pytanie niż Elcupa ;) jaką szanse widzicie na jutro rano? Przyszedł ostry mróz teraz i coś czuje, że jutro rano dociśnie jeszcze niżej pyły i zrobi się fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadam nieco mniej wymagające pytanie niż Elcupa ;) jaką szanse widzicie na jutro rano? Przyszedł ostry mróz teraz i coś czuje, że jutro rano dociśnie jeszcze niżej pyły i zrobi się fajnie.

 

Zachód nie był zbyt czerwony, a ostatnio tym się właśnie sugerowaliśmy (zresztą całkiem słusznie) ustalając warunki na wschód dnia następnego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł ostry mróz teraz i coś czuje, że jutro rano dociśnie jeszcze niżej pyły i zrobi się fajnie.

 

Chyba Ci się od tej pogody popsuł termostat skoro -2 st uważasz za tęgi mróz.rolleyes.gif

Byłem 1,5 dnia w Częstochowie, dziś po połuniu na wieży( dookoła widoczna niska zawiesina i smród dymu) i stwierdziłem, że u Was na Sląsku powietrze jest o wiele bardziej zanieczyszczone niż na Dolnym Sląsku. Żadne parametry meteo nie uzasadniały znacznie nizszej widzialności tutaj a tylko olbrzymi ładunek dymów i to wcale nie przemysłowych a tych z palenisk domowych. Na zachód od Częstochowy, gdzie zaczynają się lasy powietrze było znacznie bardziej przejrzyste i nie smierdzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem, że u Was na Sląsku powietrze jest o wiele bardziej zanieczyszczone niż na Dolnym Sląsku. Żadne parametry meteo nie uzasadniały znacznie nizszej widzialności tutaj a tylko olbrzymi ładunek dymów i to wcale nie przemysłowych a tych z palenisk domowych.

I widzisz z czym my się tu musimy zmagać żeby coś uchwycić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szable" w dlon :)

Rozpieszcza nas ta pogoda...

No niestety to co dzisiaj zaprezentowała było dużo poniżej oczekiwań. Dzisiaj bez niskiej inwersji, ba w ogóle bez inwersji, w tle niskie chmury i kiepski kontrast. Apetyt rośnie w miarę jedzenia - z początkiem roku rozpływalibyśmy się nad zalinkowanym obrazkiem, po ostatnich dniach już jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchy ja widzę ogromne! A oczy mej wyobraźni sięgają aż pod horyzont :rolleyes:

 

przechwytywanieq.jpg

 

Szumnie zapowiadana inwersja albo ma nas D. albo po prostu nie siadła tak jak siąść powinna.

Patrząc jednak na kilka kamerek w górach to inwersji w ogóle nie ma.

Dobrze że nie wstałem wcześniej.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szumnie zapowiadana inwersja albo ma nas D. albo po prostu nie siadła tak jak siąść powinna.

Patrząc jednak na kilka kamerek w górach to inwersji w ogóle nie ma.

Dobrze że nie wstałem wcześniej.

 

 

Ktoś się tak napalił wczorajszymi widoczkami z kamer, że aż dał na DO alarm inwersyjny az do odwołania, tymczasem znów idzie ciepłe i wilgotne powietrza z zachodu i pogoda będzie zmienna od suchego fenu po mgłę w górach,- jak już jest w Sudetach, a na dole też zmiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się tak napalił wczorajszymi widoczkami z kamer, że aż dał na DO alarm inwersyjny az do odwołania, tymczasem znów idzie ciepłe i wilgotne powietrza z zachodu i pogoda będzie zmienna od suchego fenu po mgłę w górach,- jak już jest w Sudetach, a na dole też zmiennie.

A jak Twoim/Waszym zdaniem będzie jutro w górach? Jest sens wybrać się w Karpaty lub na Pradziada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy nie są zbyt optymistyczne. Nad Jesioniki z rana nadciągnęły chmury. W tej chwili ledwo widoczna BK oddalona o 6 km.

Dzisiejszej nocy byłem na Orliku (1204 m):D i jeszcze o 01:00 widzialność była całkiem przyzwoita. Później wrzucę jakieś fotki do odpowiedniego wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.