Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, spałem smacznie :) a potem przed 9:00 obserwowałem z okna jak mgła podnosi się kończąc dobrą widoczność....

 

A tak przy okazji... dostałem od kolegi ORJ wiadomość, że w górach jest inwersja tak na wysokości 650m i umożliwiło mu dostrzeżenie g.Strazov z Sołowego Wierchu tuż koło Zwardonia... ale Pradziada z Czantorii jego znajomy już nie widzi... :huh:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie, na przekór tobie Wiciu smile.gif, że warto przez te kilka dni, próbować od jutro z rana, polować na wierchy. Najbliższe dobre warunki na nizinach, czyli prawdopodobnie inwersja w górach, można oczekiwać pod koniec listopada.

 

Coś Ty Merti taki cięty. Przecież pisałem, że będzie inwersja a chwilami otworzą się widoki o świcie i zmierzchu i dziś właśnie był taki świt na obserwacje w kierunku na SE (pozniej silne rozproszenie światła i podniesienie poziomu zmętnienia zamknęło widoki na góry), a inwersja w górach też była co widać np tu 200911140730_Lysa hora.jpg .

Dobre warunki na nizinach zwykle nie idą w parze z inwersją. Inwersja bedzie się utrzymywać cały najbliższy tydzień, ale na skraju niżu, więc w górach może chwilami przewalać się mgła jak wczoraj, jednakże na weekend zrobi się suchy wyż. Co będzie pod koniec listopada to nie wiedzą nawet najstarsi DO a dłuższe prognozy od paru miesięcy lubią się nie sprawdzać.

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

to chyba będzie najlepsze miejsce. Szkoda, że nie wpadłem na to kilka dni temu, ale lepiej późno, niż wcale. Dzisiaj we Wrocławiu, o godzinie 19, w sali 206 budynku Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej (plac Teatralny 2), kol. Witek Papierniak organizuje prelekcję dotyczącą możliwości widokowych w Masywie Śnieżnika. Prelekcja zacznie się zapewne około 19.20, ponieważ odbywa się na zebraniu Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich. Można będzie posłuchać ciekawych rzeczy, no i może uda się spotkać w realu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

to chyba będzie najlepsze miejsce. Szkoda, że nie wpadłem na to kilka dni temu, ale lepiej późno, niż wcale. Dzisiaj we Wrocławiu, o godzinie 19, w sali 206 budynku Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej (plac Teatralny 2), kol. Witek Papierniak organizuje prelekcję dotyczącą możliwości widokowych w Masywie Śnieżnika. Prelekcja zacznie się zapewne około 19.20, ponieważ odbywa się na zebraniu Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich. Można będzie posłuchać ciekawych rzeczy, no i może uda się spotkać w realu ;).

Skoro piszesz, to rozumiem, że wstęp dla wszystkich zainteresowanych, a nie tylko członków Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, to rozumiem, że wstęp dla wszystkich zainteresowanych, a nie tylko członków Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich ? :rolleyes:

Na wejściu trzeba pokazać legitymację z opłaconymi składkami i podać tajne hasło ;). Żartuję, kiedyś obracałem się w tych kręgach i wstęp zawsze był wolny dla wszystkich zainteresowanych. Tyle tylko, że na początku zapewne będą jakieś kołowe ogłoszenia, na co zejdzie trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu trzeba pokazać legitymację z opłaconymi składkami i podać tajne hasło ;). Żartuję, kiedyś obracałem się w tych kręgach i wstęp zawsze był wolny dla wszystkich zainteresowanych. Tyle tylko, że na początku zapewne będą jakieś kołowe ogłoszenia, na co zejdzie trochę czasu.

Ja się chętnie wybiorę. Może "dogadamy się" na prv-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..hmm.. ja też chętnie bym się wybrała na takie spotkanie obserwacyjne.. ale jeszcze nigdy nie byłam.. :(

Tyle, że to nie spotkanie obserwacyjne, a prelekcja dotycząca obserwacji ... :rolleyes: ,a odbywa się we Wrocławiu, a Ty, jak czytam, mieszkasz w Dąbrowie Górniczej.

Spotkania obserwacyjne w terenie też czasem są oczywiście, trzeba tylko śledzić to forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej pisali coś,że wybierają się na ,,Pradziada'' .. a jeśli chodzi o Wrocław.. to przecież nie jest na końcu świata :)

Jesli odległość to nie problem, to oczywiście bardzo dobrze... . Napisałem tak gwoli wyjaśnienia nieporozumienia dotyczącego spotkania, jak zaznaczyłaś obserwacyjnego.

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się zdziwiłem. Widzialność wg mapy na DO zerowa ale jak często się zdarza właśnie wtedy widoczność jest o dziwno lepsza niż przy widzialność "średniej" wg mapki.

 

 

W Katowicach mogła być dużo gorsza a tam jest mierzona do mapki, poza tym góry widać po skosie a przy ziemi bywa gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję od dłuższej chwili horyzont i sądzę że dziś może być powtórka z Morawskiego o zachodzie :) Dodatkowo widoczność w kierunku Beskidu Śląskiego i Żywieckiego ocenił bym tak na 3-4/6, samego Diablaka dobrze widać. Ciekawe czy wierchy widać, bo rano się nie pokazały przez te chmury.

Wiciu, szacuneczek dla ciebie za prognozę :notworthy:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.