Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

JACHRANKA Welcome To...

Recommended Posts

Guest

Serdecznie pozdrawiam wszystkie osoby udające się do Jachranki.

Życzę nie tylko pięknej obserwacyjnej pogody...

(intrygujące układy chmur na stronie

http://www.chmi.cz/meteo/sat/NOAA/prod/slo...ouc/eu_s234.jpg

pozwalają żywić nadzieję, że jednak chwilami może być nieźle, mimo zimna i stosunkowo silnego wiatru)

...ale i bezpiecznego dojazdu na miejsce oraz szczęśliwego powrotu do domu z plecakami pełnymi wrażeń i akcesoriów (coś chyba trzeba wynieść z tej wycieczki, no nie?).

Niech boska Urania, zbereźny Eros i ten opój - Bacchus, będą z Wami wszystkimi i z duchem moim...

Do zobaczenia w sieci po imprezie!

Dziękujemy Ci El Capitano za te piękne życzenia i także życzymy Ci pomyślnych wiatrów (nie tylko po grochówce) oraz stopy wody pod kijem.  ;D ;D ;D

Guest

Również dołączam się do pozdrowień EL. Życze Was wspaniałem pogody, wrażeń i ciekawych informacji, którymi jak sądzę się później z pozostałymi formułowiczami podzielicie.

Szczególnie pozdrawiam ekipę z Wrocka.

Guest

A ja nie tylko z Wrocka ale z całej Polski. Ludzie: nawet nie wiecie jak bardzo bym chciał jechać z Wami, nawet jakby było pochmurno...  :'(

Guest Janusz_P.

Chcieć to znaczy móc, widocznie aż tak Ci nie zależy jak piszesz ;)

Wrocław pozdrawia wszystkich   ;)  Jedziemy ale w bardzo okrojonym składzie . Do zobaczenia jutro ok 21-wszej . Piotr Z.

Witam

Hee a ja jadę ;D i już się nie mogę doczekać kiedy wskocze do swojego "mochoda" i ruszę na Jachrankę ;D

Szkoda tylko że sa tacy, którzy nie moga jechać :'(

Ale Panowie głowa do góry! następnym razem sie spotkamy :D

Pozdrówko

Piotr a mieliśmy być o 19   :) .

Lotar kiedy wpadniesz do Wrocławia?

Jak zdążymy wcześniej Oskarze to będzie niespodzianka i Aga otrzyma obiecanego buziaka   :P:D

Piotr Z.

No nieźle się to zapowiada!

Jednoosobowy desant z piły będzie ok. godz. 11-12 w nocy. Obym zastał rozstawione Armaty.

Tak jak ostanim razem.

Guest

Mówią specjaliści, że po południu sypnie śniegiem w całej Polsce. Póki co, w Gdyni od wczorajszego późnego wieczora niebo czyściutkie, mroźne, z rewelacyjnym seeingiem. Teraz też jest błękitne i pogodne. Ani jednej chmurki. Oby to przeszło na południe, nad Zalew Zegrzyński...

We Wrocławiu właśnie leje deszcz  > :(

W Warszawie od samego rana pogoda barowa, ale może to dobrze. Lepiej jak niebo będzie cały dzień zachmurzone i przeczyści się wieczorem niż miałoby być odwrotnie .

Pozdrawiam

Guest

W Poznaniu od rana zimno i czyściutkie błękitne niebo. W nocy padało. Chyba to wszystko przesuwa się na wschód więc bądźcie dobrej myśli. Poprzednim razem jechaliśmy do Jachranki w deszczu, a pogoda była w końcu na astro obserwacje OK. Szkoda, że nie będę mógł być z wami.

Guest

Od Płń-Zach chmury nad Warszawą zanikają.  Widać w prześwitach błekit nieba.  Jest to duży postęp w stosunko do widoków z 8 AM.  Jak tak dalej pójdzie, to będzie dobra pogoda.

Ja niestety też nie mogę być obecny, ale życzę Wam udanego polowania na obiekty ciemnego nieba   :D . Z niecierpliwością czekam na informacje o udanym zlocie . Pozdrawiam! Rysiek

Guest Andrzej

Wygląda na to że trzeba będzie czatować w nocy na prześwity w chmurkach...Ale coś tam się przebija przez chmurki od czasu do czasu. Za 40min. startuję. Do zobaczenia w J.

Hej.

Guest Janusz_P.

To powiadom na miejscu resztę że z Turem dotrzemy na jutrzejszy późny obiad :-)))

Dobra - ja tez startuje! Do zobaczenia...

Janusz - przywiez mi te "pokretla" do mikroruchow od sligora! Wez troche gadzetow to pohandlujemy troche...

Guest

Widząc co napływa nad Trójmiasto od północy śmiem tragizować, że dzisiejsze prześwity błękitnego nieba nad Jachranką, to pewnie ostatnie już podrygi dobrej pogody w tym tygodniu.

Rano pisałem o czyściutkim niebie, a zaraz będzie tu chyba śnieżyca. I wszystko wali na południe, nad Zalew Zegrzyński...   :(

Guest

Capitano;

grube warstwy chmur po horyzont.  Janusz Wiland zasugerowa, że sprzęt mogę zostawić w domu.

Guest

Ech chłopaki nawet nie wiecie jak zazdroszcze Wam tego spotkania, ja niestety mam zajecia w weekend (ukochana przeze mnie fotonika). Wspaniałych obserwacji, wspaniałej imprezy. Mam nadzieję, że bedą opublikowane jakieś zdjęcia na stronie ze zlotu

pozdrawiam serdecznie

M.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Pracownia astrofotografii Astrography.com wesprze polską edycję Astronomy Picture Of the Day
      Niedługo polska edycja Astronomy Picture Of the Day będzie świętowała trzecie urodziny. Przez trzy lata eksperci największych polskich portali zajmujących się tematyką astrofotografii amatorskiej Astropolis,
      • 8 replies
    • Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
      • 144 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 4 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
      • 167 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Thanks
      • 29 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.