Skocz do zawartości

Nowa nowa wersja forum!


szuu

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia aktualizacja oprogramowania forum sprowokowała mnie do eksperymentów :)

po pierwsze, chciałem pozbyć sie tej dziwnej zieleni, która gryzie się z kolorami z logo AF.

po drugie, bawiąc się przeglądarką stwierdziłem ze zdziwieniem, że ciemne tło strony wygląda całkiem ciekawie... chociaż tego nie jestem aż taki pewien jak wyrzucania zieleni. (wbrew pozorom zmiana nie jest taka duża, bo dotyczy tylko tła strony a nie tła postów)

zresztą sami zobaczcie:

AF przed zmianą - AF-normalne.png

AF po zmianie - AF-zmienione.png

 

jeżeli używasz Firefoxa to możesz sprawdzić ten wygląd w praktyce, wgrywając plik userContent.txt do foldera chrome w twoim profilu i zmieniając jego rozszerzenie z TXT na CSS (niestety nie mam uprawnień do załączenia pliku CSS)

odpowiedni folder w zależności od systemu to:

 

  • Windows C:\Documents and Settings\***nazwa*użytkownika***\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\.......\chrome\
  • Mac OS ~/Library/Application Support/Firefox/Profiles/......./chrome/
  • Linux ~/.mozilla/firefox/........../chrome/

 

no i co o tym myślicie? :)

 

edit: zapomniałem napisać że po wgraniu pliku userContent.CSS trzeba wyjść z Firefoksa i włączyć go od nowa żeby plik został zauważony.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sfinansujesz ten projekt? Podać nr konta?

 

A może ty załóż swoje forum, bo widzę, że masz wenę. Albo zaprojektuj nowy Onet.pl - tam więcej zarobisz. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

ja tylko pokazuje pewną propozycję którą każdy, łącznie z tobą jako właścicielem forum może wykorzystać lub zignorować.

 

mając już tego zmienionego CSSa mogłem albo korzystać sobie z niego sam albo się podzielić - wybrałem to drugie, bo może ktoś ma podobny gust do mojego i będzie wolał korzystać z inaczej wyglądającego AF.

pamiętam że nie pałasz entuzjazmem do zmian wyglądu, dlatego zrobiłem to w taki sposób że każdy może to sobie wgrać indywidualnie. i nawet nie jest potrzebny numer konta i finansowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sfinansujesz ten projekt? Podać nr konta?

 

A może ty załóż swoje forum, bo widzę, że masz wenę. Albo zaprojektuj nowy Onet.pl - tam więcej zarobisz. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

 

Ja myślę, że nie ma się o co tak denerwować. :Beer: Przecież, kolega chce dobrze, a nie jest do tego potrzebna praca 1000 programistów przez 800 lat, tylko drobna zmianka (nawet nie zmiana) w CSS-ie. Rozumiem, że teraz jest sporo pracy z wdrożeniem wszystkich brakujących "ficzerów", ale może kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób sobie co chcesz, ale:

1. nie upubliczniaj modyfikacji czegoś, do czego nie masz prawa

2. bez socjologii - czyli nie zakładaj sondy w temacie, do którego nie posiadasz decyzyjności, bo to mniej więcej tak, jakbym założył sondę, czy przemalować Twój teleskop, bo nie podoba mi się np. biały.

 

PS. Oczywiście można sugerować zmiany na AF - ale na Boga, nie w ten sposób. Przede wszystkim od tego jest PW, a nie wybory parlamentarne. To nie sejm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że chodzi mi o tę sondę.

 

Żeby nie było bezproduktywnie, usuwam sondę, bo te sprawy nie podlegają głosowaniom, a Ty przygotuj mi to tak, żeby pracowało z silnikiem AF. Mówię o pomarańczowej zakładce, bo nie wyrażam zgody na zmianę tła na ciemne.

Edytowane przez Adam_Jesion
Przyjęcie koncepcji do realizacj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest problem... :( IPB v3 jest zbyt nowe i zbyt komercyjne żebym mógł łatwo dowiedzieć się jak robi się do niego skiny. oczywiście dla kogoś mającego do czynienia z tym systemem to nic trudnego bo zmiany w CSS są już zrobione, trzeba tylko je wpisać od odpowiednich plików.

"stuknąłem młotkiem: 20 PLN, wiedziałem gdzie: 200 PLN"

 

z dobrych wiadomości - zmieniony wygląd można teraz testować również na Internet Explorerze i Safari.

w odróżnieniu od Firefoxa w tych przeglądarkach nie ma możliwości żeby zdefiniować inny wygląd tylko dla wybranej strony - użycie pliku CSS wpływa od razu na "cały internet", tak więc jest to tylko dobre żeby sobie obejrzeć i zaraz trzeba wyłączyć bo psuje się wygląd innych stron.

(chyba że ktoś zna jakieś dodatki do przeglądarki które potrafią to przełączać automatycznie?)

 

instrukcja obsługi:

  • Explorer - Narzędzia - Opcje internetowe - Ogólne - przycisk Dostępność - wybieramy plik CSS
  • Safari - Preferences - Advanced - Style sheet - wybieramy plik CSS

 

oto pliki:

dla Firefoxa

(aktualnie używany plik trzeba nazwać "userContent.CSS" i umieścić w folderze "chrome", tak jak opisałem wcześniej)

 

dla Explorera i Safari

(nazwa pliku dowolna ale z rozszerzeniem CSS, lokalizację pliku wskazujemy w ustawieniach przeglądarki)

 

a tak wygląda sama zmiana koloru na pomarańczowy, bez zmiany tła: AF-zmiany-bez-tla.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jestem nowy, i może nie powinienem się odzywać, ale mimo wszystko chciałbym wyrazić swoje zdanie...

 

porównanie strony internetowej do pokoju jest trochę nietrafne, nie wiem jak Pan Adam, ale ja osobiście często powiększam sobie tekst, który jest nie czytelny, czy kopiuję treść strony internetowej do notatnika - bo łatwiej mi się czyta na białym tle niż na jakiejś mozaice, nie rozumiem irytacji Pana Adama (sondy już nie widziałem, może to ona wyprowadziła z równowagi Pana Adama), ale osobiście uważam że jeśli ktoś chce to przecież może sobie wyłączyć grafikę (bo korzysta np z wolnego łącza i interesuje go sama treść) i nic Pan na to nie poradzi. Tak samo jest tutaj, kolega chce oglądać treść forum - bo jest tu dużo ciekawych rzeczy - ale w innej formie, nie wiem czym tu się irytować

Edytowane przez Lardux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nowy, więc jak najbardziej powinieneś się odzywać. Zdanie "nowych" jest ważne.

 

To było po prostu małe nieporozumienie i różnica w odbiorze intencji spowodowana różnicą w charakterze oraz punktem widzenia sytuacji.

Szuu z pewnością chciał dobrze. Zrobił coś ciekawego i pokazał jak to wprowadzić zmieniając pliki w trzewiach forum. Tak aby można było zmienić wygląd. Jednak z punktu widzenia Adama - właściciela tego forum - takie działania złamało kilka osobistych praw. Oprócz tych typowo "handlowych" mogło złamać też jakieś prawo osobiste. Np. po cholerę wpier***asz mi się w silnik skoro jeszcze dobrze go nie uruchomiliśmy :)

 

Na podstawie twojego porównania do mieszkania. Kupiłeś sobie mieszkanie. Jest na prawdę ładne, funkcjonalne, dobrze wystrojone, szereg 'dyzajnerów' pracował nad jego wyglądem, meble nowiutkie. Dopiero co wszedłeś i zdążyłeś usiąść, a to na korytarzu ktoś robi ankietę jak Ci pomalować ściany. W dodatku widzisz tam już kilku ludzi z pędzlami i puszkami farby w rękach, którzy zaznaczają różne odpowiedzi :D

 

Gość na korytarzu jest w porządku i tylko chciał Ci pomóc. Ty też nie jesteś złych gościem, ale wiesz, że wybrał trochę niedobrą formę do tego typu pomocy. Ot co.

Małe nieporozumienie.

 

pzdr

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na podstawie twojego porównania do mieszkania. Kupiłeś sobie mieszkanie. Jest na prawdę ładne, funkcjonalne, dobrze wystrojone, szereg 'dyzajnerów' pracował nad jego wyglądem, meble nowiutkie. Dopiero co wszedłeś i zdążyłeś usiąść, a to na korytarzu ktoś robi ankietę jak Ci pomalować ściany. W dodatku widzisz tam już kilku ludzi z pędzlami i puszkami farby w rękach, którzy zaznaczają różne odpowiedzi biggrin.gif

 

Gość na korytarzu jest w porządku i tylko chciał Ci pomóc. Ty też nie jesteś złych gościem, ale wiesz, że wybrał trochę niedobrą formę do tego typu pomocy. Ot co.

Małe nieporozumienie.

 

pzdr

 

Wimmer, padłam na twarz jak przeczytałam tę dosadną i nie pozostawiającą złudzeń opowieść. Wizualizacja natychmiastowa, mina wlaściciela mieszkania bezcenna... szczerbaty.gif

 

pozdrawiam wszystkich

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wszedłeś i zdążyłeś usiąść, a to na korytarzu ktoś robi ankietę jak Ci pomalować ściany. W dodatku widzisz tam już kilku ludzi z pędzlami i puszkami farby w rękach, którzy zaznaczają różne odpowiedzi :D

czuć rekę pisarza! :Beer:

 

ale ja tylko rozdaję takie specjalne CSSowe okularki które jak założysz to widzisz forum w innym kolorze, i w ogóle nie dotykałem żadnych farb i ściany nie pobrudzone, słowo harcerza! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak! :Beer:

Ja nie mam żadnych wątpliwości, co do Twoich intencji, Szuu. Praca nad zmianą wyglądu forum oznacza zainteresowanie forum oraz jego wystrojem. Zwłaszcza, że te ciemne tło wyglądało jak dla mnie całkiem nieźle.

Po prostu forma okazała się chyba troszkę zbyt "odważna" ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, co bym tu nie dodał, będzie źle... :P

 

Każda strona ma swoje racje. Wszystko jest ok, jeżeli staramy się ją zrozumieć. Wam wydaje się, że wszystko jest za darmo, ale tak nie jest. Zmiana, którą zaproponował Szuu poszła do produkcji i kosztuje - jak wszystko. Oczywiście mógłbym ją zignorować, ale sami wiecie, że jestem ostatnią osobą, która cokolwiek ignoruje (może i źle). W całej sprawie chodziło tylko o sondę, gdyby jej nie było, to sprawy też by nie było. Ankieta z mojej perspektywy wyglądała, jak presja siłowa na doprowadzenie do czegoś, co chciałem zrobić znacznie później - o czym Szuu wiedział, bo poinformowałem go dzień wcześniej (brak czasu na przeprojektowanie AF). Po prostu lubię sam kontrolować swój harmonogram prac, tym bardziej wydatki i nie cierpię jakiejkolwiek presji (pewnie jak każdy).

 

Tak to wygląda "z tej strony" i wbrew pozorom nie jest wcale nieporozumieniem. Bardziej niezorientowaniem się w sytuacji, która panuje za "kulisami" forum. Dla Was forum jest jak powietrze - po prostu jest. I dobrze, tak ma być. Nie zapominajcie tylko, że póki co, AF nie jest profesjonalną firmą, więc nic tu nie działa tak jakbyście tego chcieli, czy tak jakbym ja sam chciał.

 

Nie narzekam, miejcie tylko trochę więcej wyrozumiałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie, troszkę mniej nerwów :)

Byś wiedział z czym się Adam musiał/musi szarpać to byś inaczej mówił ;)

W odpowiedzi na poniższe: ale ty nie robisz tego pro bono i nikt Ci za to do gardła nie skacze ;)

Edytowane przez gmalan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady - szarpania nie ma. AF to bardzo ambicjonalny projekt, gdybym go traktował jak kolejną firmę, to niczym bym się nie przejmował. W komercyjnym świecie nastawionym tylko na zyski zasady są proste i nikt się niczym nie irytuje. Jak to się mówi - krótka piłka.

 

Podsumowując - emocje związane z AF są mi bardzo potrzebne i dają ogromną porcję satysfakcji. Bilans ZA/Przeciw jest bardzo, bardzo pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.