Skocz do zawartości

Meade ETX-70AT


starczek

Rekomendowane odpowiedzi

Przepaliła się ścieżka łącząca masy układów.

 

Oczywiście najpierw miernik wykazał brak przejścia między masami stabilizatora 5v i PIC'a a zasilaniem.

Generalnie, użytkownicy ETX70 - spokojnie możecie podłączyć odwrotnie zasilanie co najmniej 2 razy ! :ha:

Co do kolejnych razy, nie ma jeszcze doświadczeń praktycznych i chyba nie będzie bo kolega Tadeusz obiecał że wlutuje diodę zabezpieczającą w układ zasilania.

Kolego Franc - tylko saper myli się jeden raz. Każdy "stary" elektronik praktyk popełnił taki błąd niejeden raz.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego Franc - tylko saper myli się jeden raz. Każdy "stary" elektronik praktyk popełnił taki błąd niejeden raz.

 

Andrzej

 

Nooooo! Andrzeju, masz całkowitą rację, oczywiście jak ktoś lubi sobie strzelać w stopę czy kolano to absolutnie nie należy jemu w tym przeszkadzać!

Rodzi sie jednak pytanie ile strzałów takie kolano wytrzyma?

Jak kto lubi niech wali do skutku!

Franc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam gorącą prośbę w kwestii przesłania mi instrukcji w pdf-ie Meade ETX 70AT.

Waśnie kupiłem ten model jako używany ale nie posiada oryginalnej instr.

Wielkie dzięki:)

POzdrawiam

Rafał G

stsanag@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam gorącą prośbę w kwestii przesłania mi instrukcji w pdf-ie Meade ETX 70AT.

Waśnie kupiłem ten model jako używany ale nie posiada oryginalnej instr.

Wielkie dzięki:)

POzdrawiam

Rafał G

stsanag@op.pl

wedle życzenia http://www.meade.com/manuals/TelescopeManuals/ETXtelescopes/ETX-60-70AT%20manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, podłączałem do ETX-a akumulator, który używam już dłuższy czas i rutyna (mimo, że dwa razy sprawdzałem) mnie zjadła. Podłączyłem odwrotnie i lipa. Oczywiście nie wystartował. Po włączeniu zasilania z poprawną polaryzacją Autostar startuje, przedstawia się a następnie - MOTOR FEHLER i wsio, mnóstwo jeszcze pokazuje po niemiecku (Gerat ausstellen i takie tam). Wynika z tego, że może pomóc wymiana baterii. Niestety bateria jest OK. Podejrzewam układ sterujący silnikami na płytce elektroniki... Może ktoś miał podobne problemy ??

Wyślij go do mnie postaram się naprawić. Naprawiłem już kilka różnych kontrolerów ostatnio na zlocie w Jodłowie :-) też spalony przez odwrotną polaryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam gorącą prośbę w kwestii przesłania mi instrukcji w pdf-ie Meade ETX 70AT.

...

 

Przesłałem polską instrukcję na Twój adres.

Pozdrawiam

Piotr

 

PS. Właśnie dostałem informację, że "Twoja poczta nie lubi mojej". Pierwszy raz mi się zdarza, żeby odbijało pocztę gmail. Czyli chyba instrukcja nie dotarła.

Druga próba przez moje konto yahoo również bez powodzenia. Albo podałeś zły adres, albo reszta świata nie lubi się z Twoim dostawcą.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Mam pytanie odnośnie zasilacza do ETX 70AT. Jakie musi być natężenie prądu na wyjściu żeby wszystko poprawnie działało
12V 1A powinno wystarczyc. Profilaktycznie wybralbym troche wiekszy amperaz.

 

http://www.astroshop...x-70-80/p,10480

 

UWAZAJ na polaryzacje!

 

Powiedz jaki wtyk DC masz na koncu zasilacza, to przesle Ci redukcje na klips do baterii 9V 6F22.

 

Instrukcja obslugi:

http://chomikuj.pl/r...,1666370231.pdf

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.