Skocz do zawartości

Canon EOS 500D, czy 50D


bravo

Rekomendowane odpowiedzi

Każdego , który ma końcówkę N3

 

Rozumiem, że wężyki z "N3" w nazwie pasują do 50d.

 

bhphmiel poleca obiektyw Canona 18-200, niestety w sieci są o nim mieszane opinie. Podobno posiada dużą dystorsję, winietowanie, abberację. Również zakres ogniskowej nie jest zgodny ze specyfikacją. Czy może jakiś użytkownik w/w napisać swoją opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bhphmiel poleca obiektyw Canona 18-200, niestety w sieci są o nim mieszane opinie. Podobno posiada dużą dystorsję, winietowanie, abberację. Również zakres ogniskowej nie jest zgodny ze specyfikacją. Czy może jakiś użytkownik w/w napisać swoją opinię?

W przypadku obiektywu o takim zakresie ogniskowych w tym przedziale cenowym wszystkie wymienione przez Ciebie wady nie są niczym wyjątkowym. Jeśli chcesz mieć lepszą jakość zdjęć, to musisz mieć co najmniej dwa obiektywy np. zestaw EF-S 17-85 IS USM + EF-S 55-250mm 4-5.6 IS możesz mieć poniżej 2000 PLN i efekty będą dużo lepsze (choć 17-85 na szerokim kącie też ma sporą dystorsję i CA). Możesz też przymknąć oko na wady i cieszyć się większą wygodą superzooma. Pamiętaj też, że w przypadku robieniu zdjęć w formacie RAW możesz użyć Digital Photo Professional, które ma zdefiniowane profile dla większości obiektywów Canona i automatycznie koryguje dystorsję i winetowanie (bardzo skutecznie) i aberrację (tu oczywiście nie da się tego zrobić idealnie).

Edytowane przez Rhobaak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj. Mialem ten sam dylemat co Ty, 500D czy 50D. Wybralem 50D. Mialem w rekach obydwa w sklepie i od raz padl wybor na 50D. Inna klasa, materiały czy nawet zastosowanie pryzmatu heksogenalnego a nie lusterek, samo to to juz duza roznica. Lepszy i szybszy dostep do menu ktore jest bardziej rozbudowane. Jak interesuje Cie tez konwencionalna fotografia , lepiej doplac i kup 50.Do astro mam zaprogramowany np. jeden tryb i momentalnie przezucam sie na astrofoto, klik i normalna fotografia ;-)

Najlepiej idz do sklepu i "przymierz" obydwa.

Pozdr. Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mialem ten sam dylemat co Ty, 500D czy 50D. Wybralem 50D. Mialem w rekach obydwa w sklepie i od raz padl wybor na 50D. Inna klasa, materiały czy nawet zastosowanie pryzmatu heksogenalnego a nie lusterek, samo to to juz duza roznica. Lepszy i szybszy dostep do menu ktore jest bardziej rozbudowane. Jak interesuje Cie tez konwencionalna fotografia , lepiej doplac i kup 50.Do astro mam zaprogramowany np. jeden tryb i momentalnie przezucam sie na astrofoto, klik i normalna fotografia ;-)

Najlepiej idz do sklepu i "przymierz" obydwa.

Pozdr. Artur

 

 

he he ja też miałem obywda w ręku ... a decyzja odwrotna - to po tym jak sobie pomyślałem, że mój wyciąg tego cięższego nie udźwignie, a i noszenie go na piesze wycieczki też nie wydawało mi się zbyt przyjemne ..

 

natomiast gdyby priorytetem było robienie makro lub generalnie ze statywu to zapewne decyzja byłaby inna.

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw z 50d. Doszedłem do wniosku, że najcięższymi elementami zestawu są obiektywy, a nie body. W weekend popstrykałem w tatrach i jestem mile zaskoczony jakością foto i czasem ustawiania (poprzednio korzystałem z analogowego EOSa 500 i kompaktu z serii A600 - różnica kolosalna). Co do astro, to niestety będę musiał się dosprzętowić w montaż paralaktyczny z napędami i może jeszcze jakimś małym APO. Bez tego nawet na czasach 15 - 30 s gwiazdy są mocno pojechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.