Skocz do zawartości

Montaż na wakacje


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy ktoś się orientuje gdzie w Polsce można kupić montaż a właściwie taką głowicę którą się zakłada na statyw fotograficzny, która umożliwia robienie zdjęć ze śledzeniem?

W lutym wyjeżdżam na wakacje na Wyspy Kanaryjskie i chciałbym skorzystać z legendarnie przejrzystego nieba. Niestety pakowanie GP2 ze statywem, do tego akumulatory itp. odpada ze względu na ograniczenie bagażu, więc pomyślałem o takim wynalazku. Widziałem reklamy tego w S&T jakiś czas temu ale teraz jakoś nie mogę tego znaleźć. Myślę, że do prostych fotek z DSLR-a na ogniskowej 30-50mm można by tego spróbować ;)

Sprawdzałem w Delcie ale w kategorii montaże nie widzę tego urządzenia, stąd moje pytanie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O! Wielkei dzięki! Chodziło mi o AstroTrack-a właśnie... tylko nie podejrzewałem, że będzie kosztował tyle co normalny montaż. Z drugiej strony nie podejrzewałem go też o taką jakość ;)

 

Pytanie, czy można to gdzieś kupić w kraju czy trzeba zamawiać od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstroTrac jest firmą brytyjską, tu jest lista jego dystrybutorów: http://www.astrotrac.com/Dealers.aspx?p=dealers&d=Dealers więc kupując w kraju czy Europie jaka to różnica?

 

a może pomyśl o takim: http://www.astropolis.pl/sprzet-astrofotograficzny/toast-pro-japonski-paramount-kieszonkowy/

jest trochę tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AstroTrac jest firmą brytyjską, tu jest lista jego dystrybutorów: http://www.astrotrac.com/Dealers.aspx?p=dealers&d=Dealers więc kupując w kraju czy Europie jaka to różnica?

Chodziło mi o możliwość pomacania przed zakupieniem.

 

 

Wygląda bardzo fajnie ale tego to już nie dam rady kupić od producenta bo mój japoński mi na to nie pozwala ;)

 

I zdaje się, że nawet nie sprzedają za granicę:

"海外への販売、発送はいたしません。 Sprzedaż do obcych statków nie będzie. We sell commodities only in Japan. Sprzedajemy towary wyłącznie w Japonii."

Edytowane przez Mariusz Wołoszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pradze możesz kupić nowszą wersję astrotrack'u TT320X z głowicą lub bez głowicy Manfrotto:

 

http://www.supra-dalekohledy.cz/phpscripts/obrazky.php?meno=../common/img/874765.jpg&kodzb=874765

 

http://www.supra-dalekohledy.cz/phpscripts/obrazek.php?meno=/common/img/874766.jpg&sirka=377&vyska=400

 

Oprócz manfrotto jest jeszcze lunetka biegunowa

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym przyznaję się do zakupu owego cuda w www.teleskop-express.de, wiem że mają w stałej sprzedaży, Obsługa super, dotarło szybko i... można się potargować o parę procent upustu (ale są pewne 'ale', ale o tym dalej ;-). Nie wrzuciłem jeszcze na forum żadnej recenzji, bo za oknem miliony gwaizd...ek śniegu.

 

Moje doświadczenie jest takie, że kupując zestaw ze statywem i dwoma głowicami dobrze sprawdź co to za głowice.

Porządne głowice to podstawa, bo: jedna musi zapewnić komfort ustawiania montażu na biegun, a obie muszą zapewnić sztywne połączenie bez stopniowego obsuwania się tego co się na nich powiesi.

 

Teleskop-express niestety skopał swój zestaw, bo głowica łącząca statyw (trzeba powiedzieć, że dosyć porządny) z astrotrackiem jest typu pan-and-tilt i charakteryzuje się tym, że próba zablokowania jej położenia skutkuje nieznaczną zmianą jej pozycji :lightning:. Nie miałem jeszcze nawet szansy spróbować ustawiania na polarną, ale już czuję, że będzie masakra. A że to ma być przyjemność a nie frustracja, to widzę, że czeka mnie kolejny zakup albo głowicy z przekładniami (MF400, 405 albo 410) albo najchętniej mini-wedge'a TW3100. Druga głowica, ta która łączy AT z aparatem zdaje się być porządna (w każdym razie swoje waży ;-).

 

Ceny oczywiście jak każdy widzi do niskich nie należą, ale jeśli ktoś dużo się przemieszcza, to myślę, że będzie zadowolony.

W tym roku spływ kajakowy mnie nie ominie i już się cieszę, że nie będę musiał rezygnować z mojej morfinki :szczerbaty:

 

P.S. Widzę, że jesteś z Wawy, ja też, więc jakbyś chciał obaczyć na własne oczy i dotknąć tymi ręcyma, to napisz do mnie na priva, to się umówimy.

Edytowane przez astromisiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to, co pisze astromisiu - glowice muszą być solidne. Ja kupiłem u producenta i w zestawie zamówiłem MF410. Głowica nadaje się idealnie i moim skromnym zdaniem nie ma sensu kupować klina od astrotraca, jeżeli to ma być napęd 'turystyczny'. Co do 'górnej' głowicy, to sprawa jest nieco bardziej zawiła. Jeżeli wystarcza ustawienie na polarną za pomocą lunetki, to głowica kulowa się nada. Natomiast jeżeli ktoś chciałby bardzo dokładnie ustawić montaż metodą dryfu, to głowica kulowa mocno całą operację utrudnia. Tyle, że taki problem pojawia się dopiero przy dłuższych ogniskowych. Mnie bez ustawiania metodą dryfu odało się uzyskać dwuminutowe nieporuszone fotki z 430mm.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo... 430 mm brzmi znajomo. Co to za tubka, jeśli wolno spytać?

 

WO Megrez 72 bez flattnera. Teraz dojechał flattner i jest moim zdaniem dużo lepiej, ale jeszcze nie na tyle dobrze, żeby się chwalić wynikami :) Co tu dużo mówić, na razie jestem na poziomie przedszkola astrofoto.

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.