Skocz do zawartości

[Sprzedam] Filtry Lumicona, Korektor Komy, Zmieniarka filtrów


Pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Nabyłem większy pakiet różności Lumicona aby mieć własny komplet filtrów. Musiałem kupić wszystko albo nie mieć nic. Więc to co jest mi niepotrzebne możecie zobaczyć poniżej.

Żeby bylo jasne nic więcej już nie mam i nie bedę miał.

 

Po kolei:

 

Filtry:

 

- 2" UHC w stanie idealnym - cena 450zł sztuka - jeden ma drobniutka ryskę daleko od centrum filtra i ten oddam za 400zł (rysa jest tak mała że nie byłem w stanie wyłapać jej aparatem)

 

- 2" O-III z przebarwieniami jak na zdjęciach - cena 300zł (na zdjęciu z prawej)

 

- 2" H-Beta z przebarwieniami jak na zdjęciach - cena 300zł (na zdjęciu z lewej)

 

- 1,25" O-III z przebarwieniami jak na zdjęciach - cena 120 lepszego (rezerwacja), 100zł gorszego

 

- 2" Deep Sky z drobnymi przytarciami - cena 200zł

 

- 2" H-Alpha Night Sky - ma trzy ryski - cena 100zł

 

- 2" IR z drobnymi przytarciami - cena 100zł sztuka

 

- Filtr Solar Prominences z prefiltrem 58mm - cena 1400zł

 

- Filtr Solar Prominences z prefiltrem 77mm - cena 1600zł

 

Specjalne filtry solarne działające w paśmie H-Alfa 1.5A. Jak wskazuje nazwa filtry do protuberancji. Oba mają wejscie 2" ale w zestawach jest wkręcana redukcja na 1,25"

 

- zmieniarka filtrów 1,25" - cena 300zł

 

- Coma Corrector/Field Flattener 2" - cena 450zł

 

Więcej zdjęć na maila.

filtry1.jpg

filtry.jpg

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy sama soczewka od Barlowa (wykręć ją z tulejki) da się wkręcić w zmieniarkę. Krotność Barlowa się zmniejszy ;)

Ja akurat dla CCD i tak wykorzystuję większe moce :) Lumicon z tego co czytałem w recenzjach oferuje też jako rozwiązanie uciętego barlowa 1,5x lub combo z niskoprofilowym wyciągiem :) Dla newtonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w końcu nieco czasu więc wstawiam fotki pozostałych filtrów, które nie są w idealnej kondycji.

 

Zmiana ceny dla:

 

- 2" Deep Sky z drobnymi przytarciami - cena 150zł

 

- Multiple Filter Selector - 250zł [sprzedany]

 

Postanowiłem sporo obnizyć ceny filtrów solarnych. Nadmieniam, że filtry te kosztuję ponad 3 tysiące zł. Czas się ich pozbyć w przystępnej cenie ;)

Mam dla nich konkretny opis, który dostałem od Lumicona (w j.ang w formacie .doc). Pisałem do nich z zapytaniem czy wszystkie elementy które posiadam są prawidłowe dla obserwacji solarnych. Otrzymałem zapewnienie, że wszystko jest OK. Bezpieczeństwo najważniejsze ;) Filtry najlepiej pracują z SCT ze względu na dużą ogniskową. Krótsze ogniskowe też można stosować ale zalecane jest używanie Barlowa. Do pełnego zestawu brakuje tylko off-axis mask, gdzie umieszcza się prefiltr, ktorą mozna zrobić samemu (usytuowanie otworu pokazuje opis Lumicona). Ja przykleiłem prefiltr taśmą izolacyjną do dekla od tuby gdzie jest fabryczny otwór. Kilka dni temu była krotka dziura w chmurach za dnia ale telep byl zupełnie nie wychłodzony i połowa Słonca była juz nad dachem sąsiada. Obraz więc pływał ale tarcza miala piękny czerwony kolor i co najważniejsze, nie spaliło oka :szczerbaty: Używałem Synty 12" i prefiltra 58mm.

 

- Filtr Solar Prominences z prefiltrem 58mm - cena 1100zł

 

- Filtr Solar Prominences z prefiltrem 77mm - cena 1200zł

LDeepSky.jpg

LHAlpha.jpg

LInfraRed nr1.jpg

LInfraRed nr2.jpg

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie filtry UHC, O-III, H-beta, H-Alpha i jeden IR - sprzedane. Zmieniarka, korektor komy też sprzedane.

 

Zostały:

 

- Deep Sky (szerokopasmowy) oprawa 2" - nowy kosztuje 730zł, u mnie 150zł

- InfraRed 2" - nowy kosztuje 365zł, u mnie 100zł (na fotce z #2)

- Solar Prominences - nowe kosztują ok.3500zł, u mnie za mniej niż 1/3 wartosci...

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.