Skocz do zawartości

Dalekie obserwacje z gór


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Dopiero zaczynam zabawę z dalekimi obserwacjami i zdaję sobie sprawę ze słabej jakości zdjęcia, ale chciałem pokazać to co już mam :)
Zdjęcie z dnia 19.03 z Równi pod Śnieżką. Odległość do huty miedzi Legnica (prawy górny róg) ~56km

 

post-25165-0-35836600-1458600571_thumb.jpg

Edytowane przez sebo21
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panorama Gorganów z Połoniny Równej. Widzialność nie rozpieszczała, ale akurat w tym kierunku było nieźle. Wersja w Panoramio ze szczegółami: http://www.panoramio.com/photo_explorer#view=photo&position=0&with_photo_id=129859036&order=date_desc&user=8748640

 

post-23006-0-31628800-1461619334_thumb.jpg

Edytowane przez RadekW
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dwa widoki ze wschodniej części Beskidu Niskiego. Pierwszy to Tatry z małej przecinki na Szerokim Jasieniku na szlaku granicznym. Odległość 120-130km. Śniegi w żlebach było widać gołym okiem.

 

DSC_4637.jpg

 

Połonina Wetlińska z Kamienia nad Jaśliskami (857m), odległość 55km.

 

DSC_4666.jpg

 

Przy okazji coś z zupełnie innej beczki, czyli widoki o wschodzie Słońca z Adam's Peak (2243m) na Sri Lance:

 

DSC_1400.jpg

 

DSC_1329.jpg

 

 

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Czarny - Łysogóry genialne .Mnie mimo kilkunastu podejść nigdy to się nie udało.Powinszować :)

Dołożę jeszcze swoje pięć groszy, bo miałem trochę więcej szczęścia na wschodzie: zdjęcia z inwersji październikowej 2014r.

 

Pogórze Dynowskie94 km. ( SCT + reduktor ogniskowej 1250mm, Masakryczne winietowanie,Hugin sobie nie poradził)

 

 

128728297.jpg

 

 

 

Panorama wschodnia z Jaworza (Sonar 300mm)

Zapał się Słonny 127 km a także część Gór Słonnych ,które pokazywały się na symolacji po podniesieniu o 70 m.

 

131238092.jpg

 

 

Max dystans Góry Słonne 139 km.

131239049.jpg

 

Edytowane przez Siwołysy
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, proszę! Jest miraż, jest uśmiech. Osobiście to miraże punktuję sobie dwukrotnie, nawet jak nie dobiłem do jakiegoś mega dystansu. Poza tym góry mają niepowtarzalną odsłonę i dają okazję na niepowtarzalny kadr. Za drugim mirażem wszystko będzie inaczej. Po Twoich zdjęciach widzę, że w kadr mogła mi jeszcze wpaść Głobikowa.

 

Zaintrygowałem się tylko jedną rzeczą. Mam wrażenie, że rano dość wcześnie gaszą oświetlenie na RTCN i to przy mniejszej jasności niż wieczorem. Pewnie mogło mi się zdawać i jest to jakoś zautomatyzowane i sterowane pomiarem oświetlenia. Niemniej z takim wrażeniem wróciłem do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś Robercie pozamiatał :) Strzały w kierunku Gór Świętokrzyskich ostatnio były bardzo owocne. Dorzucam jeszcze swoje grosze z Kobylicy koło Nowego Sącza (17.06.2016).

 

attachicon.gifIMGP3550r.jpg attachicon.gifIMGP3397.jpg

 

 

 

Gezebowy Wierch wymiata!!! :D :D :D

 

A jak patrzę na wyczyn Roberta, to mnie BRZUCH BOLI! :whaaaaa:

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zdjęcia w sieci, choć detal na nich słaby. Pytałem ostatnio przewodnika po zamku, on też ich jeszcze nie zobaczył ;)

 

A widział ktoś może Tatry z zamku w Chęcinach? Podobno jest to możliwe, choć wiele razy bezskutecznie próbowałem zobaczyć. To 180 km w linii prostej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to km bo ja nie tamtejszy?!

 

 

 

Podejrzewam że tak około 110 km do Śnieżki, ja mam miejscówkę wioskę obok i do Śnieżki jest 108 km.

 

 

Dobry strzał bo generalnie dobra widzialność była na wschodzie. Z okolic Wrocławia w piątek wieczorem niesamowicie wyraźnie widać było Jesioniki, Masyw Śnieżnika i Góry Orlickie, natomiast na zachód nie było widać nawet zarysu Chełmca. W niedzielę również było ładne okienko pogodowe, właśnie w stronę Karkonoszy, za to Sudety Wschodnie i część Środkowych już była zraszana deszczem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podejrzewam że tak około 110 km do Śnieżki, ja mam miejscówkę wioskę obok i do Śnieżki jest 108 km.

 

 

Dobry strzał bo generalnie dobra widzialność była na wschodzie. Z okolic Wrocławia w piątek wieczorem niesamowicie wyraźnie widać było Jesioniki, Masyw Śnieżnika i Góry Orlickie, natomiast na zachód nie było widać nawet zarysu Chełmca. W niedzielę również było ładne okienko pogodowe, właśnie w stronę Karkonoszy, za to Sudety Wschodnie i część Środkowych już była zraszana deszczem.

 

Cześć, podsyłam zdjęcie Velkego Rozsutca, zrobione 18 czerwca z Raciborza, odległość 117 km, widoczność była zdecydowanie najlepsza w tym roku:) Pozdrawiam wszystkich

 

post-30631-0-74507800-1466626967_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

1. Odnośnie zdjęcia Sudetów z Wysokiego Kościoła - do Śnieżki jest 109 km, a najdalej jest Zlate navrsi (119.5 km), nad obniżeniem Przełęczy Karkonoskiej. Dalej na prawo już zaczynał się deszcz i warunki zdecydowanie się pogarszały. W ogóle przepraszam, bo post poszedł do złego wątku - niech żyje pośpiech :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kusisz kolego kusisz ) Dla mnie rewelacja.Jak narazie Jeseniki widziałem tylko zimą z Leskowca ale widzę że czas wyskoczyć z aparatem w górki. Dziś pogoda podobna do wczorajszej ale nie mam już sił(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to był naprawdę spontan :) wróciliśmy z Jaszczurowej ze zbierania trasy AndInO i wydawało się z jednej z górek, że coś może być widać, więc tylko na mieszkanie po aparat i kartę i w górę. W 40 minut z Jagódek na szczyt z gratami udało się wyjść, ale naprawdę warto było. Żałuję, że nie mam dłuższego szkła i jak na razie miał nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.