Skocz do zawartości

FUJI 10x50FMTR-SX & W.O 10X50ED


YOKER

Rekomendowane odpowiedzi

co w praktycznie wszystkich kategoriach optycznych Fujinon wypada mniej lub bardziej wyraźnie lepiej, notując sumaryczny wynik aż o 14 punktów większy od WO.

 

Czytałem to ale jakoś mnie nie przekonuje.

 

Z racji przeprowadzonych porównań i testów FUJI. 16X70 myślę ,ze wynik moze być całkiem inny.

Myślę tez ,ze do póki EDz z cloudynights nie zrobi porównania z konkluzja= PRAWIE TEJ SAMEJ JAKOŚCI OBRAZY nikt nie ośmieli sie ZROBIC PIERWSZY KROK.

 

y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Czytałem to ale jakoś mnie nie przekonuje...

WO 7x50 oceniono w teście bardzo wysoko. 10x50 wypadło nieco gorzej, co mogę potwierdzić z własnego porównania. Nie znaczy to, że 10x50 daje zły obraz. Daje "tylko" bardzo dobry, w porównaniu z idealnym w 7x50.

W tych lornetkach nie podobał mi sie znaczny ciężar i trochę kolor, wolę klasyczny czarny.

O Fujinonach nie mam własnego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WO 7x50 oceniono w teście bardzo wysoko. 10x50 wypadło nieco gorzej, co mogę potwierdzić z własnego porównania. Nie znaczy to, że 10x50 daje zły obraz. Daje "tylko" bardzo dobry, w porównaniu z idealnym w 7x50.

W tych lornetkach nie podobał mi sie znaczny ciężar i trochę kolor, wolę klasyczny czarny.

O Fujinonach nie mam własnego zdania.

 

Jano możesz rozszerzyć -...Bardzo wysoko i nico gorzej... ? :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano możesz rozszerzyć -...Bardzo wysoko i nico gorzej... ? :Salut:

Myślałem o testach na Optyczne.pl, gdzie 7x50 wyciągnęła dobrze ponad 140 punktów a 10x50 ponad 120. Pierwsze to jeden z najwyższych wyników w ogóle osiąganych, i to tylko przez potwornie drogie lornetki Svarowski czy Zeiss. Drugie to wynik wciąż bardzo dobry, lepszy od np Nikona EX czy chwalonej Minolty. Dokładnie takie same odczucia miałem, patrząc przez obie WO - doskonałość i bardzo dobra jakość obrazu (nieco utraty ostrości na brzegach). Więcej nie potrafię powiedzieć, dawno nie miałem ich w rękach.

Edit:

Skłamałem, 7x50 dostała w teście 137 punktów. Jednak to też wynik niezwykle wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o testach na Optyczne.pl, gdzie 7x50 wyciągnęła dobrze ponad 140 punktów a 10x50 ponad 120.

 

Praktycznie 140 do 130 3,5 pkt-a różnicy to za gwarancję:-) Do gwiazd WO ustępuje wg optycznych astygmatyzmem (IMHO ważne) i brzegiem pola - dla mnie do zaakceptowania. Krzywizna pola bez znaczenia w astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie te 130 czy 140 pkt. to mało wygodny wskaźnik.

 

Chodzi o uchwycenie natury różnicy jakość & cena, np. dla mnie ostrość obrazu o 5% więcej danej soczewki nie jest warte 1000 zl.

Astygmatyzm to już inna bajka ,ale to tez należałoby ocenić mając obie lornetki w tym samym miejscu i czasie.

 

Nie wierze w to by przez którakolwiek z lornetek było widać więcej :) ale np. interesuje mnie fakt w której lornetce jest większa aberracja chromatyczna a w której sferyczna ? :flirt: ?jaki to jest % tej większości w stosunku do ceny,czy jest to przepaść,czy tez znowu 5% różnica,praktycznie niezauważalna prze większość obserwatorów.

 

W tej chwili to czym moze się pochwalić Fuji. a czego nie maja inne klono- podobne lornetki to długowieczna gwarancja .

 

 

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wierze w to by przez którakolwiek z lornetek było widać więcej :)

 

 

Y

 

Przywoływany przez Ciebie Edz o Fujinonie 10x50 w zestawieniu małych lornetek:

 

Focus is precise and achieves pinpoint stars that are excellent. Limiting magnitude exceeds most of the other 10x50s by 0.3 to 0.5 magnitudes. Internal vignette is extremely well controlled, illumination is quite high and resolution ranks among the best. Let there be no doubt, these are all reasons why the Fujinon FMT-SX scored the highest of all binoculars out of 34 in this study, and you can see the difference the moment you put them up to your eyes!

 

Niestety WO był w porównaniu nieobecny:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czas pędzi i WO nie było porównywane.

Swoja droga, gdyby Edz miał pod ręką taka 10x50 na fluorycie, z pewnością już by nie wychwalał Fuji jako pierwszej z pierwszych. W jednym z ostatnich porównań tego pana, dotyczących W.O22X70 & TAK 22x60, nie wystawił swojego Fujinona 16x70 a przecież ma go na stanie :) Co do ED to boje się , ze szt. są rożnej jakość a rozbieżność pojedynczych egzpl. może być duza, jednak ostatnio sam bylem świadkiem wypadających poduszek/woreczków akumulujących wilgoć z Fuji.

Na Cloudyn. znajdziesz opinie ludzi co porównywał np. W.O 22X70 z Fuji 16x70 i niestety ich relacje odnośnie punktowosci gwiazd i kontrastu są po stronie W.O. EDz nie komentuje tego w żaden sposób ...

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i orzeł wylądował.:)

 

Nabylem owa lorentke z sklepie nad Wisła,a wiec niedługo zrobię porównanie z W.O 10X50ED.

 

Ponieważ nie tak dawno w tym samym sklepie kupiłem 16X70 liczyłem na jakiś sensowny rabat ale w zamian usłyszałem : ZE JAK MI SIĘ PODOBA TO MOGĘ SOBIE NABYĆ TO W INNYM MIEJSCU :huh:

 

No cóż,powiem tak ,pracuje od ładnych paru lat w usługach jako spedytor lotniczy i nie wyobrażam sobie tak kuriozalnej sytuacji, ze siedząc w obecności mojego szefa pozwoliłbym sobie na wyrecytowanie takiego sformułowania do potencjalnego klienta zarówno detalicznego jak i hurtowego.

Uważam ,ze w 99% firm mających odrobinę pojęcia o biznesie jak i taktu handlowego nikt by nie mógł sobie pozwolić na taka wpadkę, pracownik który odważyłby się na takie zachowanie nie musiałby się martwic o stawienie na czas w pracy następnego dnia.

Nie chodzi mi osobiste odczucie ale o formę transakcji i podejście do potencjalnego klienta,który nawet jeśli nic nie kupi to moze zrobić nam mała reklamę zarówno za jak i przeciw.

Mialem kupić jeszcze parę drobiazgów w tej firmie ale chyba poszukam innej firmy.

Myślę,ze to pojedyncza wpadka , ale warta zaznaczenia bowiem płacimy za całość i warto takimi incydentami się dzielić.

 

 

lornetka jest b. dobrze skolimowana,ostrość po 98% pola, obraz kontrastowy myślę ze to najbardziej udana wersja firmy Fuji.

trochę gorzej z ogumieniem- miejscami nie jest dokładnie sklejone,denka od obiektywów- to porażka.

 

Na najbliższym zlocie w II połowie Sierpnia zrobimy porównanie z W.O. 10X50ED ,będzie trochę osb.z forum no chyba będzie perełka zlotu- FUJI BINO 150mm .

 

OBY POGODA DOPISAŁA :)

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z toba YOKER,brak poszanowania klienta zdarza sie u nas bardzo czesto,pracownik czuje sie jak szef sklepu zamiast kupujacego zachecac robi ci wielka łaske ,prace uwaza chyba za kare,zycze udanej pogody,pozdr..!! B)

Edytowane przez arni100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa... jak tylko wygląda wygoda użytkowania tak dużej lornety bez okularów pod kątem (minimum 45 st.)? Wiem, że wersja EM (czyli szkło ED + właśnie okulary pod kątem) nie jest już produkowana, więc trochę nie ma się wyboru, niemniej - oglądanie obiektów w zenicie to będzie masakra...chyba?

 

Do samolotów wystarczy cokolwiek z 25x ;) Pełną moc lorneta pokaże na naprawdę ciemnym niebie... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa... jak tylko wygląda wygoda użytkowania tak dużej lornety bez okularów pod kątem (minimum 45 st.)? Wiem, że wersja EM (czyli szkło ED + właśnie okulary pod kątem) nie jest już produkowana, więc trochę nie ma się wyboru, niemniej - oglądanie obiektów w zenicie to będzie masakra...chyba?

 

Do samolotów wystarczy cokolwiek z 25x ;) Pełną moc lorneta pokaże na naprawdę ciemnym niebie... :notworthy:

 

No cóż, w zenicie troche kiepskawo to wygląda, chyba najlepszy sposób (z tym statywem) to usiasc na ziemi, nogi pod statyw i tam szukać okularów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.