Skocz do zawartości

Delta Optical zabiera głos


Grzegorz M.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy miłośnicy astronomii,

 

Do tej pory nie byliśmy aktywni na forum i nie zamierzamy tego zmieniać, gdyż uważamy, że posty umieszczane na forum przez sprzedawców sprzętu astronomicznego nie mogą być obiektywne, a całkowita obiektywność umieszczanych wypowiedzi powinna być celem nadrzędnym. Niemniej jednak postanowiliśmy zabrać głos. Dlatego, ponieważ niejednokrotnie spotkaliśmy się z krytyką naszej firmy związaną z poziomem cen oferowanych przez nas produktów jak i ich dostępności w naszej firmie. Nie wiemy czy posty te są umieszczane przez osoby nie znające realiów prowadzenia businessu w Polsce czy przez osoby niezbyt nam życzliwe. Chcielibyśmy ustosunkować się do stawianych nam zarzutów:

1. Poziom cen oferowanych przez nas produktów (zwłaszcza Celestrona) jest NIŻSZY zarówno od poziomu cen w Niemczech jak i w Czechach (tak często polecany sklep w Pradze ma ceny o około 10% wyższe od naszych…). Mogą to Państwo sprawdzić – cennik Celestrona jest umieszczamy na naszej stronie www pod adresem http://www.deltaoptical.pl/cennik_celestron.rar

Przykłady:

Lornetka Celestron Sky Master 15x70: Delta Optical 549,00zł; Supra Praga 626,00zł

Okulary Celestron X-Cel: Delta Optical 399,00zł; Supra Praga 427,00zł, Baader Niemcy 465,00zł

Teleskop Celestron C6 R + EQ5: Delta Optical 4900,00zł; Supra Praga 5560,00zł, Baader Niemcy 7119,00zł

etc.

Ceny wyliczone wg średnich kursów NBP z dnia 03.02.2004

2. Importując towar jesteśmy zmuszeni zapłacić cło, VAT powiększone o wartość transportu i oczywiście odprowadzić podatek dochodowy od (wbrew pozorom) niewielkiego zysku. Porównywanie naszych cen i cen w USA jest prostym zajęciem. Jednak różnica wynika z faktu, iż USA oraz Polska (i Europa) mają zupełnie inny system podatkowy.

3. Mamy NAJTANIEJ sprzęt Yukon w Polsce. Chcielibyśmy podkreślić, że jesteśmy JEDYNYM AUTORYZOWANYM PRZEDSTAWICIELEM firmy YUKON w Polsce – jeśli ktoś oferuje w Polsce sprzęt tej firmy, na pewno nie sprowadza go od producenta – skąd go ma – to nas nie interesuje. Innymi słowy tylko Delta Optical kupuje bezpośrednio w fabryce

4. Jeśli chodzi o dostępność oferowanych przez nas produktów – ze względu na to, iż rynek astronomiczny w Polsce nie jest jeszcze zbyt rozbudowany nie sprowadzamy dużych ilości sprzętu jak również staramy się konsolidować dostawy, aby obniżyć koszty transportu a tym samym i finalną cenę oferowanych przez nas towarów – dlatego mogą występować braki w danym asortymencie. Zapewniamy jednocześnie, iż w zasadzie KAŻDY produkt firmy Celestron możemy sprowadzić w ciągu około 1 miesiąca (chyba, że w momencie zamówienia będzie problem z dostępnością w Centrali, ale to już jest niezależne od nas) – dlatego proszę nie zrażać się słowem „brak” na naszej stronie www ale wysłać zapytanie e-mail’em.

5. Ostatnia, dosyć przykra sprawa: dostaliśmy niepokojące sygnały, iż ceny na produkty firmy Celestron mogą ulec NIEZNACZNEJ podwyżce – niestety, nie jest to zależne od nas. Popyt na Celestrona na całym świecie stale się zwiększa. Decyzja o podwyżce została podjęta przez centralę w Stanach. Pocieszeniem może być informacja, że od maja zostanie zniesione cło a tym samym ceny ulegną obniżeniu. Informujemy o tym, gdyż nie chcemy by zostało to odebrane jako kolejna próba "wyciskania ostatniego grosza" z polskich miłośników astronomii.

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać Państwa wątpliwości. Zapewniamy, iż ciągle pracujemy nad poprawą jakości obsługi w naszej firmie jak i atrakcyjnością naszej oferty dla Państwa. Pragniemy podziękować za wszystkie głosy otuchy i sympatii.

 

Pozdrawiamy serdecznie.

 

Zespół Delta Optical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum :D

 

Bylibyśmy wszyscy napewno wdzięczni za udzielanie się jednak firmy na forum w sprawach technicznych i informacyjnych.

 

Rzozumiem, że ocena produktów nie powinna należeć do dystrybutora ale szczegółowa informacja była by napewno mile widziana! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze serdecznie witam i mam nadzieje, ze jednak zostaniesz z nami dluzej :) To forum z zalozenia ma byc wlasnie platforma komunikacji pomiedzy sprzedawcami, a klientami i na odwrot. Aby uniknac wrazenia kryptoreklamy celowo stworzylismy dedykowane dzialy - tam mozna umieszczac wszystko - wlacznie z cennikiem i reklama ;)

 

Jeszcze raz witam i zapraszam do udzialu w dyskusjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu - piszesz o malym i marnym rynku produktow astronomicznych. My wierzymy, ze rynek jest, tylko uspiony. Trzeba go rozbudzic. Wlasnie po to powstaja takie miejsca, aby ten rynek rozruszac.

 

Mysle, ze Wy takze musicie brac bardziej aktywny udzial w ksztaltowaniu wlasnej marki i produktow, ktore sprzedajecie. Na pewno jedna z opcji jest zabieranie glosu na naszym forum (ok 5 tys fizycznych czytelnikow miesiecznie i 16 tys wizyt).

 

Dla dobra Waszego i naszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam , że ceny Celestrona w Delta Optical są na rozsądnym poziomie.

Ceny Meade w Birdzie to jest dopiero szaleństwo.

 

Co do obecności kogoś z DO na forum jestem jak najbardziej za. Opinie Janusza nie są stronnicze, ale ktoś inny z branży mógłby czasem dodać coś od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze wypowiedzi Janusza dzialaja odstraszajaco na "konkurencje", sam czytajac od jakiegos czasu nie tylko to forum nabralem duuuzego dynstansu (negatywnego) do jego osoby (i firmy) z perspektywy jego wypowiedzi.

 

Dlatego cieszy mnie wypowiedzenie sie na forum przedstawiciela DO, przynajmniej nie tylko ja mysle w podobny sposob, namawiam do niezrazania sie postawa konkurencji i prosze o aktywnosc na forum... nie dopuscmy do monopolu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz po prostu nie owija w bawełnę i wali prosto z mostu. Dla jednych to wada dla innych zaleta. Lekka orientacja na Kraków jest tu jednak wyraźnie zauważalna. Tylko czy komukolwiek to przeszkadza? Mi na pewno nie (może do chwili gdy ze mna pojedzie jak z baranem) ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie przeszkadzają wypowiedzi Janusza. Trudno mu się dziwić, że czasami "mimochodem" wspomina o swoich produktach i stara się je przedstawić patrząc od strony zalet. To każdy użytkownik forum powinien wybrać z tych wypowiedzi to co jest ważne dla niego, a przede wszystkim zasięgnąć opinii innych użytkowników danego sprzętu.

 

Dodatkowo Janusz wielokrotnie udzielał cennych informacji i porad i forum bez jego wypowiedzi stałoby się o wiele mniej atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niskie ceny, to niech nikt mi nie wciska kitu, że np 8'' lub 10'' Newton Celestrona lub C-5 są warte takiej ceny? Nieważne czy w Polsce czy na świecie. Po doliczeniu kosztów transportu, cła Vat-u itd cena sprzętu wzrasta do takich rozmiarów, że na rodzimym rynku podobny sprzęt i na pewno nie gorszej jakości możn kupić 2 razy taniej. Może by tak zamiast takich "ofert" oferować coś czego u nas kupić się nie da. Brak sztandarowych produktów Celestrona jak C-9.25 C-11 jest dla mnie trochę dziwny. Z pewnością zaraz usłyszę, że jest to sprzęt drogi i import z uwagi na brak odbiorców jest nieopłacalny, ale po jednym egzemplarzu można by chyba sprowadzić, aby oferta była pełniejsza. Poza tym zawsze dostępność takiego sprzętu w kraju zwiększa do pewnego stopnia możliwości nabywców (choćby dlatego, że można skorzystać z zakupu na raty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak sztandarowych produktów Celestrona jak C-9.25 C-11 jest dla mnie trochę dziwny. Z pewnością zaraz usłyszę, że jest to sprzęt drogi i import z uwagi na brak odbiorców jest nieopłacalny, ale po jednym egzemplarzu można by chyba sprowadzić, aby oferta była pełniejsza.

 

Widać Justin, że z handlem nigdy nie miałeś nic do czynienia. Nawet Ludes w Niemczech nie ma w magazynie takich teleskopów. Powiem Ci więcej w większości salonów astro w USA takie teleskopy jak LX-200 10" są na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klasycznym handlem nie ale w rachunkowości siedzę juz dobrych kilka lat, więc wiem mniej więcej jak się ma sprawa z handlem i nigdy nie sprowadziłbym do nas Newtonów 8'' za ponad 4000 zł. A tak na marginesie Mirku to kiedyś pisałem w sprawie C-11 do Delta Optical i otrzymałem odpowiedż że nie realizują prywatnych zamówien. W magazynie nie ma, sprowadzic nie sprowadzą, marny ten handel u nas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem post DetaOptical, wszedłem na ich stronę www i ...

1) muszę się zgodzić z Justinem - sprzęt jest bardzo drogi, przeciętnie 2x cena w USA (np. C5 w wersji spotting scope w USA trochę ponad 500$, u "nas" ponad 1000, NextStar8i w USA 1100-1200$, u nas prawie 2400 !!!), a przecież cena w USA zawiera także marżę sprzedającego, VAT wiadomo, cło wiadomo, ale i tak różnica jest powalająca (koszty transportu chyba nie są jednostkowo wielkie bo nie sadzę, żeby Delta ściągała towar UPSem :slon: )

2) a propos cen - jakieś pół roku temu NextStar4 był chyba za 2300 (przy kursie $ ponad 4zł), dzisiaj za prawie 3200 (a $ jest po 3,8zł) - to chyba jak z paliwem - na świecie tanieje u nas drożeje, na świecie drożeje - u nas jeszcze bardziej :slon:

3) zapowiedź podwyżki bo "celestrony się dobrze sprzedają i centrala szykuje podwyżkę" - ja bym chciał to zobaczyć, szanowny Panie z Delty, dzisiaj większość astroamatorów doskonale się orientuje w cenach i u nas i w USA; wystarczy wziąć S&T czy Astronomy z ostatniego roku czy dwóch i porównać ceny i wyposażenie - np. małe maksutowy czy sc ETX125 czy NS5i teraz oferowane są z systemem goto, statywem w cenie takiej jak kiedyś gołe telepy tego typu, oferuje się klientom możliwość np. dokupienia za 99$ walizki z okularami (Celestron przebija Meada bo dodaje jeszcze zestaw filtrów i barlowa) itd, itp. Jakakolwiek podwyzka na rynku to prezent dla konkurencji (a w dogadanie się producentów to nie uwierzę - nie tam :lol: ),

4) miesiąc temu zadzwoniłem do Delty z zapytaniem o:

- SC 9,25 na montażu CGE

- okulary serii Axiom,

- filtry LPR,

dostałem odpowiedź, że nie przewidują w najbliższej przyszłości MOŻLIWOŚCI sprowadzenia...

A może to i dobrze bo CGE 9,25 pewnie kosztowałoby ze 30 000 zł (8000$) :slon: - przepraszam za złośliwość

5) Panowie z DO - nikt Wam nie zarzuca, że "wyciskacie ostatni grosz z astroamatorów", ale nie wymagajcie, żeby akceptować tak wysokie ceny. Prowadzicie biznes tak jak chcecie... :cry2:

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to ja zapytam inaczej: Czy orietuja sie Panowie w sprawie ceł i podatkow po Maju 2004?

 

Rozmawialismy juz wiele razy na ten temat ale nikt nie jest 100% pewien co bedzie. Czy Panowie wiecie z racji prowadzonego biznesu?

 

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie jakich przepisów wykonawczych. Po 1 maja za 81 dni przy kupnie czegokolwiek w UE nie ma żadnego cła. Są tylko limity na alkohol, papierosy i paliwa. Jeżeli chodzi o VAT to kupując samemy w krajach UE płacimy VAT w kraju, w którym kupujemy. Jeżeli jest to obrót pomiędzy firmami czyli Delta Optics kupuje w Niemczech powiedzmy w Baader Planetarium to płaci bez tamtejszego VAT-u natomiast dolicza w kraju polski VAT. Koniec kropka jak komuś nie odpowiadają ceny w kraju niech poczeka 81dni i kupi w kraju UE zapakuje do samochodu i spokojnie przywiezie. Już w tej chwili na nowo otwartych przejściach granicznych z Niemcami, Czechami i Słowakami nie ma etatów dla celników. Przejeżdżałem takim przejściem i rozmawiałem z WOP-istą to wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.