Skocz do zawartości

Modyfikacja kamery internetowej


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to sa LUSTRZANKI.

Mają migawki szczelinowe, chlapiące lustra itp. I kosztują trochę.

Jam ciekaw twórczości na częściach, które pewno w każdym domu zalegają szuflady - aparacików starszych generacji, które często miały bardzo dobre matryce CCD (Sony ie.) i niezłe oprogramowanie.

Czyli albo wydłubać matrycę, albo zgwałcić soft, wykręcić optykę. No takie tam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował przerabiać w ten sposób aparaty kompaktowe?

Tudzież budować coś na bazie wydłubanych z nich matryc?

Przekładać matryce aparatne do elektroniki kamernej?

Gupie pytania?

 

Kompakty Canon PowerShot można upgrade-ować, wystarczy wgrać firmware CHDK i można focić na długich czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompakty Canon PowerShot można upgrade-ować, wystarczy wgrać firmware CHDK i można focić na długich czasach.

 

Nie wszystkie PowerShot'y ! Tylko Digic II i wyżej. Np A510 się nie da...

No i pozostaje kwestia wydłubania obiektywu tak, aby procek nie zgłaszał error'ów.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Powershotami to jest właśnie problem, bo powinno być w tym zhackowanym firmwere coś takiego co niweluje wyskakiwanie tych errorów. Nie siedzę od jakiegoś czasu w temacie to nie wiem czy ktoś na to coś poradził z programistów CHDK. Moje oba PS są zhackowane, ale efekty tylko na kitowym obiektywie można mieć, a to nie wiele .... ot taka zabawa. Bardziej ta fukcja bulb sie przydaje do fot artystycznych w CHDK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował przerabiać w ten sposób aparaty kompaktowe?

Tudzież budować coś na bazie wydłubanych z nich matryc?

Przekładać matryce aparatne do elektroniki kamernej?

Gupie pytania?

 

Na Allegro w dziale z kitami do np.: samodzielnej budowy radyjka były też takie do budowy kamerki, gdyby połączyć kity do budowy kamerki z kitami do budowy LCD wyposażonymi w gotowy system programowalnych okienek można by stworzyć coś w rodzaju własnego tableta z kamerką, niestety raczej będzie tam CMOS więc nadaje się tylko do Księżyca i planet, ale gdyby tam dodać funkcje dowolnie ustawianych czasów ekspozycji i inne przydatne przy fotografowaniu planet plus time lapse to by było już coś.

 

Niestety tego chyba nie ruszę chyba że znalazły by się gotowe kity do budowy komóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CMOS nie oznacza słabych osiągów ;) np. Exmor R w kamerach z serii NEX, czy do układu słonecznego kamerki HD Microsoftu z matrycami OmniVision.

 

CMOS w webkamerkach oznacza nie tylko słabe ale beznadziejne osiągi! porównywałem ostatnio Lifecamy Microsoft-u z Philipsami SPC880/900nc, i różnica jest ogromna. Jeśli chodzi o detale to taki Lifecam Studio czy HD-3000/5000 (z OmniVision) dają słabiutkie efekty w porównaniu nawet z najprostszą SPC900nc z oryginalnym sensorem ICX098BQ, nie wspomne już o SPC900nc z wymienionym sensorem. Nie wiem skąd tyle w sieci zachwytów nad LifeCam-ami Microsoftu, te zabawki dają większą rozdzielczość, ale jakość nie dorównuje nawet do pięt webkamerce z sensorem Sony CCD w Philipsach, i mam tu na myśli planetarną fotografię a nie długie czasy i zabawe w DS-y webkamerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMOS w webkamerkach oznacza nie tylko słabe ale beznadziejne osiągi!

 

Widocznie za słabo szukałeś/porównywałeś ;) Pomijając modyfikacje do długich czasów, tylko zastosowania planetarno-Księżycowe te nowe webkamerki HD mają swoje zalety jak więcej pikseli (do Księżyca, Słońca), większą przepustowość (USB 2, a nie 1.1), oraz większą czułość, w tym w podczerwieni.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie za słabo szukałeś/porównywałeś ;) Pomijając modyfikacje do długich czasów, tylko zastosowania planetarno-Księżycowe te nowe webkamerki HD mają swoje zalety jak więcej pikseli (do Księżyca, Słońca), większą przepustowość (USB 2, a nie 1.1), oraz większą czułość, w tym w podczerwieni.

 

porównywałem osobiście na takim samym sprzęcie, więc wiem jaka to różnica... 150 frames z SPC daje lepszy efekt od 1000 frames z LifeCama, Lifecamy mają tylko tego plusa że mają wiekszą rozdzielczość, ale szczegółow i tak nie widać, poza plamami, chyba że ktoś lubi więsze obrazy... ale rozmazane hehe. koniec tematu

 

PS. Większą czułość? (CMOS Omnivison od CCD Sony), czy ty wiesz co piszesz? Prawdą jest tylko USB2.0, bo SPC mają 1.1

Edytowane przez tomeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Większą czułość? (CMOS Omnivison od CCD Sony), czy ty wiesz co piszesz? Prawdą jest tylko USB2.0, bo SPC mają 1.1

Mono ICX098 osiąga QE max na poziomie 45%. Wersja kolorowa nieco niżej. QE max matryc Omnivision (choć nie ma charakterystyk widmowych) podawane jest na nieco ponad 60% i to z przesunięciem w kierunku czerwieni/podczerwieni. Testowałem je i mam porównanie, szczególnie w podczerwieni.

 

ICX098 jest już bardzo stare i od dawna dostępne są lepsze matryce:

QE.png

Więc "Sony CCD" jest pojęciem bardzo szerokim.

 

porównywałem osobiście na takim samym sprzęcie, więc wiem jaka to różnica... 150 frames z SPC daje lepszy efekt od 1000 frames z LifeCama, Lifecamy mają tylko tego plusa że mają wiekszą rozdzielczość, ale szczegółow i tak nie widać, poza plamami, chyba że ktoś lubi więsze obrazy... ale rozmazane hehe. koniec tematu

To że Tobie nie wyszło oznacza, że tym co "wyszło" się mylą (albo że nie może wyjść) - a na różnych forach pojawiają się nowi użytkownicy tych kamerek, którzy są zadowoleni z tego że przeszli z SPC. Webcam nadal będzie miał jakieś wady, ale w przypadku np. Księżyca, czy Saturna wyniki były całkiem fajne:

 

http://stargazerslounge.com/imaging-lunar/103431-dark-moody-lifecam.html

http://stargazerslounge.com/imaging-lunar/103040-lifecam-widefeild-experiment.html

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/showflat.php?Cat=0&Number=4673032&page=0&view=collapsed&sb=5&o=all&fpart=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

tomeczek,znawca Webcamów :notworthy: Ładnie się prezentują fotki Planet LifeCam Cinema HD i właśnie posiadam nie dawno zakupioną kamerke LifeCam Cinema HD, tylko chwilowo brak dobrej pogody abym przetestował LifeCama :D Tutaj link przestestowaną kamerką LifeCam Cinema HD

 

http://translate.goo...%26prmd%3Dimvns

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Jowiszowe nie są najlepsze. Jest to chyba powiązane z "formatem" RGB24. Niektórzy obchodzili niedokładności przeskalowując obraz przy nagrywaniu i pomniejszając stack (albo nagrywając w "normalnej" skali, ale z kamerką w trybie z binningiem - pomniejszonym obrazem). W każdym bądź razie coś z tych Lifecamów dobrego daje się wyciągać ;)

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.