Skocz do zawartości

Nowe zabawki w Delcie :)


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Na nasz rynek wkracza coraz więcej różnorodnego sprzętu astronomicznego. Należy się z tego tylko cieszyć. Mam też wrażenie, że w miarę rozrostu konkurencji wzrasta dbałość o klienta. I to też dobrze. Zresztą o Delcie miałem zawsze dobre zdanie.

 

Martwi mnie tylko wzrastająca cena walut, co wkrótce może mieć swoje przełożenie w cenach teleskopów. I to nie jest dobra wiadomość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Delta zaprezentowała nowe teleskopy z Officina Stellare (Riccardi-Honders - Veloce oraz RC) i PlaneWave (CDK). Było sporo osób z sektora instytutów / sektora naukowego. (...)

Też tam byłem i zdjęcia robiłem... :helo:

Spotkałem także wielu znajomych z Forum, PTMA i PTA... :Beer:

Oto "garstka" zdjęć (z ok. 100), które zrobiłem:

 

post-14903-0-14123700-1324153666_thumb.jpg

"trochę" sprzętu...

 

post-14903-0-56372800-1324153678_thumb.jpg

 

post-14903-0-04264100-1324153687_thumb.jpg

zaczyna się uroczystość...

 

post-14903-0-65524300-1324153698_thumb.jpg

odsłanianie największego teleskopu...

 

post-14903-0-87962500-1324153711_thumb.jpg

Janusz robi zdjęcia w zbliżeniu

 

post-14903-0-13038100-1324153726_thumb.jpg

 

post-14903-0-60632400-1324153732_thumb.jpg

 

post-14903-0-78046100-1324153743_thumb.jpg

 

post-14903-0-18359400-1324153756_thumb.jpg

przemawia redaktor "Uranii-PA"

 

post-14903-0-39735000-1324153766_thumb.jpg

 

post-14903-0-67766700-1324153774_thumb.jpg

 

post-14903-0-77522500-1324153785_thumb.jpg

oko można było na czymś "zawiesić"...

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność uczestniczyć w pokazie - inauguracji nowego sprzętu - jestem pod wrażeniem: jakość hi-end.

 

Spotkałem też wielu znajomych, których nie widziałem od dawna, niektórych od długich lat...:)

 

Więc było i hi-endowo i również sentymentalnie, to osoby które zaczynały astronomię w Polsce w większości

na na ruskich teleskopach TAL będących w tamtych czasach równoważnią dla produkcji pewnej firmy z Żywca,

eeeh...przypomniały się fajne czasy szalonych spontanicznych wypraw w teren w dziesięciu chłopa z jednym teleskopem :):):)

 

Teraz doba cybernetyki...cóż...takie czasy ;)

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność uczestniczyć w pokazie - inauguracji nowego sprzętu - jestem pod wrażeniem: jakość hi-end.

 

Hm... powinny być plakietki z forumowymi nickami czy coś ;) żeby dało się ludzi rozpoznać i skojarzyć. Albo augmented-reality i dymki pływające nad głowami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tam byłem i zdjęcia robiłem... :helo:

Spotkałem także wielu znajomych z Forum, PTMA i PTA... :Beer:

Oto "garstka" zdjęć (z ok. 100), które zrobiłem:

 

do-008.jpg

"trochę" sprzętu...

 

do-014.jpg

 

do-022.jpg

zaczyna się uroczystość...

 

do-031.jpg

odsłanianie największego teleskopu...

 

do-040.jpg

Janusz robi zdjęcia w zbliżeniu

 

do-043.jpg

 

do-061.jpg

 

do-067.jpg

 

do-069.jpg

przemawia redaktor "Uranii-PA"

 

do-075.jpg

 

do-078.jpg

 

do-107.jpg

oko można było na czymś "zawiesić"...

 

Kozackie sprzęty wprowadzają, widzę że z nimi warto podjąć współpracę, bo zajmują się tylko tym i mają czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... powinny być plakietki z forumowymi nickami czy coś ;) żeby dało się ludzi rozpoznać i skojarzyć. Albo augmented-reality i dymki pływające nad głowami...

 

Ja miałlem wziąć , mam taka ze zlotu , ale sie zapodziala gdzieś , jak znajde będe nosił nastepnym razem , albo wpadne ze wszystkimi dziecmi to od razu ludzie mnie skojarzą :) , tylko wtedy zabraknie miejsca da innych ;)

 

Panie Romanie dzieki za fotkę , i propagowanie astronomiii przez 50 lat wśród ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność uczestniczyć w pokazie - inauguracji nowego sprzętu - jestem pod wrażeniem: jakość hi-end.

 

Spotkałem też wielu znajomych, których nie widziałem od dawna, niektórych od długich lat...:)

 

Więc było i hi-endowo i również sentymentalnie, to osoby które zaczynały astronomię w Polsce w większości

na na ruskich teleskopach TAL będących w tamtych czasach równoważnią dla produkcji pewnej firmy z Żywca,

eeeh...przypomniały się fajne czasy szalonych spontanicznych wypraw w teren w dziesięciu chłopa z jednym teleskopem :):):)

 

Teraz doba cybernetyki...cóż...takie czasy ;)

Popatrz, co za zbieg okoliczności, ja też spotkałem kogoś kogo nie widziałem parę dobrych lat ;)

 

A co do imprezy do była faktycznie super.

Oby jak najwięcej takich premier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, co za zbieg okoliczności, ja też spotkałem kogoś kogo nie widziałem parę dobrych lat ;)

 

A co do imprezy do była faktycznie super.

Oby jak najwięcej takich premier.

 

 

Jak to mówią: Bez vodki nie rozbieriosz ;)

 

Tak sobie myślę że integracja środowiska powinna być nadrzędną kwestią :) dla nas wszystkich.

 

Obserwując z lotu ptaka (smutne ale: brak czasu) - widzę po różnych objawach że pacjent nazwijmy go

Środowiskiem Astronomii Amatorskiej zdrowieje :) POWOLI ale jednak.

 

Tzw. wspomnienia niełatwych początków porosły mchem który wykruszył się po

naciskiem nowych technologi i wyzwań sprzętowych. Cieszę się że udało mi się

spotkać kolegów z tamtych jak teraz to oceniam - ...dość szczenięcych lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia dla Pana Przemka - dawno nie byłem w Delta Optical - jak tam wchodzę to wychodzę z opuszczoną głową :Cry: - też chcę mieć takie zabawki

 

Ja wpadam tylko na chwilę , a jak mi proponoują że może bym coś zjadł to sie orientuję że parę godzin i mówię że muszę juz lecieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: Bez vodki nie rozbieriosz ;)

 

Tak sobie myślę że integracja środowiska powinna być nadrzędną kwestią :) dla nas wszystkich.

 

Obserwując z lotu ptaka (smutne ale: brak czasu) - widzę po różnych objawach że pacjent nazwijmy go

Środowiskiem Astronomii Amatorskiej zdrowieje :) POWOLI ale jednak.

 

Tzw. wspomnienia niełatwych początków porosły mchem który wykruszył się po

naciskiem nowych technologi i wyzwań sprzętowych. Cieszę się że udało mi się

spotkać kolegów z tamtych jak teraz to oceniam - ...dość szczenięcych lat ;)

Pewnie masz racje. Skoro mowisz ze bez wodki tego nie rozbierze to w Odernym nadrobimy zaleglosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.