Skocz do zawartości

Leo Trio i inne testy Astronomika LP 36mm z miasta


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając alternatywy dla wyjazdów pod ciemne niebo chciałem sprawdzić jak będzie się sprawował filtr LP astronomika. Chyba jako jedyni produkują fi 36mm któy jest wymagany dla kamerek ST8300 z dedykowanym kołem . Myślałem o IDASie ale oni nie mają takiego krążka w ofercie.

 

Padło na trio.

 

25x5min

 

Mam jeszcze kilka innych obiektów więc dodam do wątku jak obrobie.

 

 

 

leo_trio_2012_astronomik.jpg

Edytowane przez MarcinPc
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręć sobie 2" do noska przed koło - takie mają:yes:

 

 

Szukając alternatywy dla wyjazdów pod ciemne niebo chciałem sprawdzić jak będzie się sprawował filtr LP astronomika. Chyba jako jedyni produkują fi 36mm któy jest wymagany dla kamerek ST8300 z dedykowanym kołem . Myślałem o IDASie ale oni nie mają takiego krążka w ofercie.

 

Padło na trio.

 

25x5min

 

Mam jeszcze kilka innych obiektów więc dodam do wątku jak obrobie.

 

 

 

leo_trio_2012_astronomik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, wygląda hm..nieźle ale nie jest to chyba dobra alternatywa:). Męczyłem Leo Trio bez żadnych filtrów FSQ i STLem no i wiesz, coś tam widać ale to zupełnie nie to :). No niestety , jesteśmy w miastach skazani na narrowband i tyle.

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem właśnie z kolorem są największe problemy. 90% swoich zdjęć w LRGB robię z miasta i o ile luminancja jakoś wychodzi (choć pod dobrym niebem wychodzi znacznie szybciej) to kolor to jedna wielka porażka. I niestety dłuższe naświetlanie niewiele tutaj pomaga.

Używam IDASa. Poniżej moje najnowsze "dzieło"

h44.jpg?disposition=download

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeba to mogę zrobić, tylko na razie nie mam dobrej pogody. Natomiast jeszcze z czasów "Canonowych" pamiętam, że użycie filtra przyciemniało mi tło ok. dwukrotnie, przy nieznacznym osłabieniu obiektów. Obecnie z teleskopem f/8 robię typowo klatki 900s. ale spokojnie mógłbym robić też dłuższe, ale nie chcę.

Z drugiej strony z tego co pisałeś wynika, że raczej potrzebny byłby filtr od autobusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie jakieś bezpośrednie porównania zdjęć z filtrem LP i bez filtra. Ten sam obiekt, w tym samy miejscu i z tym samym czasem

tak żeby wyłapać tą różnice co daje taki filtr i czy warto w niego inwestować.

Ja tylko pogoda sie zrobi i nie bedzie wyrywało krzaczkow z korzeniami to dokładnie będe chciał zrobic kilka pojedynczych klatek: czyste L i Astronomik ktory posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a macie jakieś bezpośrednie porównania zdjęć z filtrem LP i bez filtra. Ten sam obiekt, w tym samy miejscu i z tym samym czasem

tak żeby wyłapać tą różnice co daje taki filtr i czy warto w niego inwestować.

 

Mam kilka klatek M66 z filtrem IDAS i bez. Zdjęcia robione dzień po dniu. Dla przykładu 400s bin2 kanał R (filtr Baader), jedna klatka obróbka tylko poziomy i krzywe.

M66-R  IDAS.jpg

M66-R bez IDAS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.