Skocz do zawartości

Wrocław-Maślice relacja


ZbyT

Rekomendowane odpowiedzi

byłem bardzo zdziwiony, że Cię nie będzie

chociaż zjawisko było widoczne tylko częściowo to jednak zrobiło na mnie znacznie większe wrażenie niż tranzyt Wenus z 2004 czy tranzyt Merkurego z 2003. Podczas tamtych pogoda była równie znakomita ale jednak ten wschód Słońca ...

 

IMG_4078.JPG IMG_4089.JPG IMG_4109.JPG

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, nawet nie wiesz, jak żałuję. Przegapić takie zjawisko. Teraz walę głową w ścianę i myślę, że mogłem zrobić tak samo, jak Ty - litr kawy do termosa i można przetrwać dzień.

 

Tranzytu Merkurego na pewno nie ominę. Mam nadzieję, że niedługo trafią się ciekawe zjawiska, teraz czekam na Perseidy.

 

Irek, świetne zdjęcia, a w szczególności to nocne ze stadionem, i z mostem Rędzińskim o wschodze Słońca :)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały dzień siedzę nad materiałem i końca nie widać ... a jeszcze nawet nie zgrałem z laptopa avików robionych Maczkiem :D

na razie kilka panoramek

jeszcze przed wschodem Słońca

 

przedswitem.jpg

 

i już po tranzycie

 

potranzycie1.jpg

 

potranzycie2.jpg

 

te dwie ostatnie panoramy miały być jedną ale robi się z nich dziwaczny tasiemiec więc podzieliłem B)

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Kuba. Tyle że ja miałem jechać, ale datę budzika pomyliłem o jeden dzień. Nic to, za sto lat powtórka. :D

 

Exec, nie wiem, co gorsze. Źle ustawić budzik, czy wybierać między dwiema ważnymi rzeczami. :szczerbaty:

Cóż, może uda nam się dożyć kolejnego tranzytu Wenus, kto wie :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucam kilka fotek autorstwa mojego brata, który jako mniej zafrapowany tematami astro znalazł trochę czasu by uwiecznić nas podczas obserwacji :)

 

"W jasną księżycową noc" i "wśród nocnej ciszy"...

 

DSC_2731.jpgDSC_2746.jpg

 

wataha astro... hm... bywalców przed obserwacjami ćwiczy :)

 

DSC_2766.jpgDSC_2772.jpg

dowód na to, że najprostsze rowzwiązanie prowadzą też do celu.

 

DSC_2780.jpg

nie ma chwili do stracenia - Zbyszek w natarciu...

 

DSC_2773.jpg

Gdzie diabeł nie może, tam Synta da radę :)

 

DSC_2767.jpg

"Dziedzic" przy "masakratorze" (niezły mezalians sprzętowy - tak przy okazji)

 

DSC_2786.jpg

...astro-Tair - na chwil kilka zaprzyjaźnił się z bagnetem Nikona... by popróbować zgoła innego światła

 

ech... było minęło, czas skrycie zbroić się na zakrycie ;]

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam kilka fotek autorstwa mojego brata, który jako mniej zafrapowany tematami astro znalazł trochę czasu by uwiecznić nas podczas obserwacji :)

 

post-5506-0-43520000-1340051117_thumb.jpgpost-5506-0-45771000-1340051132_thumb.jpg

dowód na to, że najprostsze rowzwiązanie prowadzą też do celu.

 

 

A JUREK SIEDZI I ZAWIJA W SREBERKA ... LORNETKE :szczerbaty:

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.