Skocz do zawartości

Słońce w H-α


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku póki nie dorobię się własnej fotki Słoneczka, to Twoja ląduje na tapecie :D - poza tym, piknie wyszło.

 

Na razie próby, jest trochę mankamentów, eksperymentuje na razie z parametrami, jeszcze muszę się podszkolić w tej tematyce.

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku jeżeli dobrze widzę w opisie to robisz w double stacku? Jeżeli tak to spróbuj tak zorientować etalony względem siebie żeby nie było pociemnień po prawej i lewej stronie. w Single stacku ten problem jest o wiele mniejszy.

 

Właśnie z tym mam na razie problem, jak zorientuję że nie ma pociemnień to ginie detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie z tym mam na razie problem, jak zorientuję że nie ma pociemnień to ginie detal.

 

Popytaj Pablito, z tego co wiem u niego wszystko idealnie śmiga. Ja niestety nie mam doświadczenia. Na OZMA XVII w 2013 roku w Niedźwiadach robiłem zdjęcia teleskopem słonecznym coronado 90 w duble stacku. Było dość spore zainteresowaniem tym sprzętem więc nie kombinowałem i nie ustawiałem etalonów. Pociemnienia oczywiście wyszły ale po zabawie w photoshopie na warstwach większość udało mi się usunąć. Poniżej opisywana fotka.

panorama1pkolor.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dzisiaj zrobić całą tarczę, niestety malutka bo blackfly ma mniejszy pixel niż chameleon ale za to cała mieści się w kadrze. Fotki robiłem na statywie foto bez prowadzenie ;). Nie było czasu na rozstawianie G11, ponieważ nadciągały chmury. Zauważyłem też, że najprawdopodobniej kątówka Coronado BF10 nie obsługuje w pełni tak dużej matrycy jak imx249, na skrajach kadru obraz Słońca ulega bardzo mocnemu pociemnieniu. Jak obrobię fotki to na pewno wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamerskie pytanie - jak wkleić link z astrobin, aby animacja była widoczna na forum? Jakoś mi się to nie udaje :/

 

 

Rób jak ja, tj. publikuj na Astrobin.com (GIF o rozmiarze 20 MB? 30? 80? – nie ma sprawy), a tu wklejaj tylko link do obrazka.

 

Edytowane przez warpal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam moje pierwsze Słońce z kamerki blackfly z imx249. Skala dość mała, ponieważ Sony IMX249 ma sporo większy pixel niż chameleon. Musiałbym zrobić zdjęcia z soczewką barlowa. Może jeszcze uda mi się zrobić coś przed zaćmieniem bo potem sprzęt wędruje na giełdę. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu tj Solarmax 40 + Blackfly, jeżeli dam radę zrobić fotkę z powermatem 2,5x to może być super fotka :). Matryca IMX249 ma sporą rozdzielczość, dzięki czemu można bardzo szybko zrobić mozaikę całej tarczy.

 

Fotka została wykonana 9 marca 2015r. Godzina 13:06.

 

Sprzęt: Coronado Solarmax 40 + Coronado BF10, Sky-Watcher 80/400, Blackfly z IMX249, statyw fotograficzny benro, głowica manfrotto 410, generalnie fotki bez prowadzenia ;). Wprowadzałem delikatne korekty głowicą manfrotto. Trzeba to robić bardzo precyzyjnie, żeby obraz mocno nie drgał. Ogólnie jestem bardzo zadowolony :).

slonce1finalkolor.jpg

slonce1final.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.