Skocz do zawartości

Słońce w H-α


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję :)

 

Super animacja :). Zdradzisz na czym polega ta modyfikacja i czy mojego solarmaxa 40 też da się tak wykorzystać?

 

Na razie założyłem wątek „w toku” tutaj: http://solarchat.natca.net/viewtopic.php?f=9&t=13382

Opiszę i u nas, gdy już będę mógł triumfalnie pokazać, jak wszystko śmiga bez zarzutu. Na razie mam winietę, halo i podejrzanie niski kontrast (po przejściu na dłuższe soczewki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

 

Na razie założyłem wątek „w toku” tutaj: http://solarchat.natca.net/viewtopic.php?f=9&t=13382

Opiszę i u nas, gdy już będę mógł triumfalnie pokazać, jak wszystko śmiga bez zarzutu. Na razie mam winietę, halo i podejrzanie niski kontrast (po przejściu na dłuższe soczewki).

 

 

Oryginalnie Lunt 35 ma etalon przed obiektywem więc w modyfikacji gdy etalon znajduje się w stożku światła musiałeś użyć dodatkowych soczewek przed i za etalonem. Być może w nich leży przyczyna słabego kontrastu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie diagnozowania. Być może to stosunkowo brudna soczewka ujemna, a być może jakieś dodatkowe odbicia (np. od ERFa Lunta). Na przyszły sezon chyba doprowadzę do porządku :) Jak napisałem w powyższym wątku, pierwsza próba z parą soczewek o krótszych ogniskowych dała cudowny efekt (ale z racji ich krótkości był wyraźny „sweetspot”).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna! Jakie to odstępy czasowe?

 

Sam nie mogłem nakręcić, seeing miałem fatalny. Ale chyba zdiagnozowałem problemy z modem (wystarczyło odsunąć soczewkę ujemną do tyłu, żeby etalon dostawał nieco zbieżne wiązki), niech no tylko się atmosfera w któryś weekend ustabilizuje...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno tu nic nie wrzucano. Dziś dotarłem późno do obserwatorium i w ostatniej chwili złapałem jeszcze Słońce nad horyzontem. Jakość kiepska ale takiej glisty dawno nie było więc nie bacząc na warunki zrobiłem fotkę.
Coronado 90mm DS z reduktorem 0,5x, kamera Basler acA1300

Sun_2015-02-08.jpg

Edytowane przez Karol W.
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gruba protuberancja z dzisiejszego popołudnia - połączona z dość długim filamentem (animacja)

Udało mi się połączyć rejestrację detali z tarczy z protuberancją kosztem detalu z tarczy (wyższa gamma = niższy kontrast)

 

anigif s.gif

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się jeszcze raz materiałęm z ostatniej sesji przy wykorzystaniu programu ImPPG

Jestem pozytywnie zaskoczony efektami :)

 

Dodałbym gifa w większej rozdziałce ale waży wtedy ponad 5MB a nie wiem czym go bardziej skompresować :hmmm:

 

anigif v23.gif

 

bb jpg.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że program się sprawdza.

 

 

Dodałbym gifa w większej rozdziałce ale waży wtedy ponad 5MB a nie wiem czym go bardziej skompresować

 

Rób jak ja, tj. publikuj na Astrobin.com (GIF o rozmiarze 20 MB? 30? 80? – nie ma sprawy), a tu wklejaj tylko link do obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a tu teleskopik :D za jakiś czas wrzucę trochę technikaliów odnoścnie tego projektu.

 

 

 

zgodnie z obietnicą wrzucam opis mojej przygody z ATMem słonecznym :)

 

http://astropolis.pl/topic/35959-lukasz83-obserwacje-pod-prawie-wiejskim-niebem/?p=568802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.