Skocz do zawartości

Słońce w H-α


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsze Słońce - mała składanka która wyszła w miarę akceptowalnie i tarcze które pozostawiają niedosyt sad.png jednak rozdzielczość 640x480 nawet z drizzle i pixel 5,6um to nie to (za mała rozdziałka i za duży piksel)

Muszę uzbierać na Chameleona 3 biggrin.png

 

attachicon.gifSłońce składanka bw.jpg attachicon.gifSłońce składanka kol.jpg

 

attachicon.giftar bw copy.jpg attachicon.giftar1.jpg attachicon.giftarcza 3 bw.jpg

 

 

Czemu masz tak nierównomiernie naświetloną tarcze słońca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecudna tarcza Warpalu, taka jak lubię. Głęboki ukłon! Aż mi się odechciało składać moją. Dziś u mnie warunki były jak zawsze - czyli dalekie od ideału. Materiału sporo ale większość słabej jakości.

Zrobiłem na razie 11min animacji bo to najszybciej. To nie moja specjalność ale wrzucam, ponadto kilka zdjęć z soboty.

 

 

Dzięki!

Składaj, składaj!

 

Zestawienie rożnych pasm bardzo fajne.

 

I dzisiaj - seeing koszmarny:

17354689926_3aa8d5dabc_o.jpgSun_05052015 by pawel.warchal, on Flickr

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kwestia sprzętu - pasmo etalonu + kamera

na pojedyńczej klatce na środku masz jaśniej a na brzegach ciemniej (tu jest invert więc będzie odwrotnie)

a ponieważ to jest składanka to z kilku zdjęć to masz takie "ciapy"

 

BTW

@Warpal, czego używasz do składania mozaiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te regularne ciemniejsze i jaśniejsze rejony na większości tarczy? Słońce "tak ma" czy to coś od sprzętu?

 

W miniaturce to dobrze widać:

 

attachicon.gif17214271787_b238b65918_o.jpg

 

 

to kwestia sprzętu - pasmo etalonu + kamera

na pojedyńczej klatce na środku masz jaśniej a na brzegach ciemniej (tu jest invert więc będzie odwrotnie)

a ponieważ to jest składanka to z kilku zdjęć to masz takie "ciapy"

 

BTW

@Warpal, czego używasz do składania mozaiki?

 

Łukasz odpowiedział - dzięki!

Może kiedyś zrobię "crop'y", ale na razie nie ma na to warunków. Musiałbym pewnie robić 30 klatek zamiast 16 jak obecnie.

 

Do składania używam funkcji w PS - Photomerge. Można jeszcze coś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne foty! Przy okazji gratuluję kolegom miejsc na podium w konkursie Proxima. Ja załapałem się na 4 miejsce ;). Co do ciapek to mi dokładnie tak samo wychodziło z Coronado SM90. Da się to poprawić w Photoshopie na warstwach ale to syzyfowa praca.

 

Warpal jakiej kamerki używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to poprawić w Photoshopie na warstwach ale to syzyfowa praca.

 

Ależ wystarczy zrobić skutecznego flata. Kol. Michael Wilkinson z Solarchat pisał, że robi flaty metodą przesłaniania obiektywu rozpraszającą folią (kiedyś robił też przez rozogniskowanie). Czasem to nie wystarcza i flat trzeba jeszcze rozmyć gaussowsko z dużym promieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne foty! Przy okazji gratuluję kolegom miejsc na podium w konkursie Proxima. Ja załapałem się na 4 miejsce ;). Co do ciapek to mi dokładnie tak samo wychodziło z Coronado SM90. Da się to poprawić w Photoshopie na warstwach ale to syzyfowa praca.

 

Warpal jakiej kamerki używasz?

Dzięki!

 

Ponad 2 lat Basler ACE acA-1300gm

 

 

Ależ wystarczy zrobić skutecznego flata. Kol. Michael Wilkinson z Solarchat pisał, że robi flaty metodą przesłaniania obiektywu rozpraszającą folią (kiedyś robił też przez rozogniskowanie). Czasem to nie wystarcza i flat trzeba jeszcze rozmyć gaussowsko z dużym promieniem.

 

Może spróbuję, ale robienie tego 16 razy jakoś nie napawa mnie entuzjazmem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.