Skocz do zawartości

Słońce w H-α


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Pojedynczy Etalon. Lecz na chwilę obecną to mam dość kombinacji w DS. Nasyciłem się DS z Mini Luntów i nie mam już parcia na taki układ Etalonów ;). Trochę to jest jednak irytujące, ciągłe likwidowanie pasów. Myślę, że liczba szczegółów tarczy będzie dla mnie wystarczająca z pojedynczego Etalonu.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do gry :yahoo: ! Lecz najpierw Duże Podziękowania dla Pablito za pomoc, gdyż trochę "zabawy" było ;). Dzięki Pablito :)!

 

Zestaw Lunt LS50FHa/B1200 został kupiony w USA. Po dotarciu do mnie okazało się, że z etalonem coś nie tak. Został wysłany do Niemiec do serwisu. Okazało się, że rzeczywiście był zdekontaktowany. Dali mi dwie opcje, wysyłają do USA na naprawę albo za niewielką dopłatą dostaję całkiem nowy etalon. Napisałem za niewielką dopłatą, ponieważ koszt naprawy a koszt nowego etalonu niewiele się różnił. Więc wybrałem tą drugą opcję. Czy zakup z USA się opłacał. Dla mnie tak, gdyż nawet po dopłacie za nowy etalon, na zakup tego zestawu w Europie nie było by mnie stać. Patrząc na filtr B1200, że jest w idealnym stanie, mogę napisać, że mam całkiem nowy zestaw. Całą tą sytuację jednak traktuję, również jak małą lekcję - chyba na pewno nie pokuszę się więcej na kupowanie czegokolwiek z USA ;).

 

Dzisiejsze Słońce. Pierwsze podejście z nowym zestawem. Było pochmurnie, więc niewiele materiału udało się zebrać, lecz wystarczająco, żeby zaspokoić pierwszą ciekawość. Etalon z adapterem trochę się kiwał, co też miało znaczenie na obraz, powstawały przejaśnienia. Po przerobieniu już tego nie będzie. Obraz Słońca jest lepszy niż z Mini Lunta, jest mniej "płaski" .

 

Lunt LS50FHa/B1200 ,TS Individual ED 70/420 2" OTA, EQ2, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL,

FireCapture v2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Paint, Corel PaintShop Pro X5,

 

 

SunHa_20130829_140242a.jpg

SunHa_20130829_140242aa.jpg

SunHa_20130829_140355.jpg

00002.MTS_20130829_144330.168.jpg

00003.MTS_20130829_144630.375.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz dopiero mój LS50 jest naprawdę 50 mm. Lunt chyba już tak ma, że zmniejsza średnicę czynną filtra o kilka mm. Tu jest tak samo jak miałem w etalonach mini Lunta. Podkładka między ERF a pierścieniem dociskowym ma średnicę wew. 47,5 mm! natomiast goły etalon ma aż 53 mm, jednak tych 3 mm nie da się wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.