Skocz do zawartości

Delta Optical Extreme - BA8 w nowej odsłonie


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecane fotki:

 

Na pierwszej (kolor) sprawność wydaje się być bliska 100% ;) takie foty niewiele wnoszą...

Na drugiej - zdjęcie BW + dodatkowo fragmenty obrazu z soczewki i tła (te samo miejsce) poddałem

dokładnie temu samemu rozjaśnieniu w PS (levels - wzrost o dokładnie 50%).

Jeśli drugą fotkę w dwóch jaśniejszych paskach można w przybliżeniu przyjąć za odwzorowanie sprawności

to wynosi ona ok 90% +_ 2-3 jednostki, trudno to na "oko" precyzyjnie oceniać...

Świadczy to o dobrym szkle w BA8 i niezłych warstwach MC (czy FMC - nie wiadomo...)w całym układzie optycznym.

 

 

Tak btw ale w temacie bino a nawet nieco w temacie BA8:

jestem niepoprawnym marzycielem - a marzy mi się bino o sprawności rzędu 98% .Obecnie w mojej graciarni mam 3 szt. zdezelowanych lornet 28x110

(wadliwie wykonane obejmy środkowych prowadnic-była taka partyjka tych lornet...sprzęt niekolimowalny). Postanowiłem ATMowo wykonać "astrobino" 38x110 z dwoma

kątówkami o sprawnościach 99% wykorzystując niezłe jakościowo obiektywy - obraz niestety będzie "do góry nogami"...Mam zamiar włożyć tam (na stałe) 2 okulary ES 14mm po 82st.

oraz wreszcie popatrzeć na niebo czymś co mnie może w końcu wgniecie w fotelik :):) Prace w toku, Mitek wykonuje adaptery, relacja wkrótce :)

 

Szykuję też szczegółowy artykuł na temat przeróbek refraktorów via nasadki bino - przede wszystkim do tzw. d-sów, temat na przykładzie refraktora 150/910 okazał się

tematem skomplikowanym ale sukces jest bliski (?).

 

Prawdopodobnie po urzeczywistnieniu tych pomysłów moja "lorneteczka" 28x110 trafi na giełdę, a miało być już na zawsze...;)

 

 

 

 

do1.jpg

do2.jpg

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej (kolor) sprawność wydaje się być bliska 100% ;) takie foty niewiele wnoszą...

Na drugiej - zdjęcie BW + dodatkowo fragmenty obrazu z soczewki i tła (te samo miejsce) poddałem

dokładnie temu samemu rozjaśnieniu w PS (levels - wzrost o dokładnie 50%).

hmmm, pierwsza fotka rzeczywiście niewiele mówi o transmisji, kanał R przepalony, a na pozostałych nierównomierność oświetlenia tła jest większa niż różnica obrazu w okularze i poza nim, więc "odpowiednio" dobierając próbki można równie dobrze obliczyć transmisję 110% ^_^

przy drugiej to nie jestem pewien czy takie podciąganie jasności z prawie czarnego zdjęcia da prawidłowy wynik, zwłaszcza że jeszcze dochodzi korekcja gamma, której parametrów w aparacie nie znamy dokładnie (chyba że to był raw? to wtedy możemy znać)

 

ale w sumie to nie szkodzi - chyba wkrótce sam będę mógł ocenić transmisję bo podoba mi się ta lornetka i zamierzam ją kupić :) dzięki za twoje recenzje!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Będąc zainteresowany i przeglądając oferty lornetek 15x70 ze stajni Ba8, bardzo zastanowiło mnie oznaczenie ED dla modelu dla DO Extreme.

Jak się okazuje model DO praktycznie niczym nie wyróżnia sie od modeli tej lornety pod innymi nazwami. Biorąc pod uwagę cenę tej lornety, wdawało się to oczywiste. Ale, musiałem trochę czasu poświęcić aby się upewnić, że tak właśnie jest. Szkoda, że DO ucieka do zabiegów jakie stosuje się w bazarowych lornetkach, t.j. celowo podaje się wabik, w postaci nazwy imitującej wyróżniający parametr techniczny, którego tak naprawdę nie ma. Nieświadomy klient jest wprowadzony w błąd - celowo i z zamiarem.

Widziałem kiedyś lornetkę o nazwie 60x90, która na pierwszy rzut oka wydała się parametrami lornetki, a z którymi tak naprawdę nie ma nic wspólnego. Ale to był akurat bazarowy badziew. Jako potencjalny klient, czuję się trochę traktowany, przez poważną, znaczącą na rynku przecież firmę, jak głupi baranek, który niby ma polecieć na tego typu zabiegi. Oczywiście uważam, że lorneta jest świetna. Chodzi tu tylko o nazwę, która może wprowadzać w błąd. Prawda i tak wyjdzie prędzej czy później. Taka refleksja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Będąc zainteresowany i przeglądając oferty lornetek 15x70 ze stajni Ba8, bardzo zastanowiło mnie oznaczenie ED dla modelu dla DO Extreme.

Jak się okazuje model DO praktycznie niczym nie wyróżnia sie od modeli tej lornety pod innymi nazwami. Biorąc pod uwagę cenę tej lornety, wdawało się to oczywiste. Ale, musiałem trochę czasu poświęcić aby się upewnić, że tak właśnie jest. Szkoda, że DO ucieka do zabiegów jakie stosuje się w bazarowych lornetkach, t.j. celowo podaje się wabik, w postaci nazwy imitującej wyróżniający parametr techniczny, którego tak naprawdę nie ma. Nieświadomy klient jest wprowadzony w błąd - celowo i z zamiarem.

Widziałem kiedyś lornetkę o nazwie 60x90, która na pierwszy rzut oka wydała się parametrami lornetki, a z którymi tak naprawdę nie ma nic wspólnego. Ale to był akurat bazarowy badziew. Jako potencjalny klient, czuję się trochę traktowany, przez poważną, znaczącą na rynku przecież firmę, jak głupi baranek, który niby ma polecieć na tego typu zabiegi. Oczywiście uważam, że lorneta jest świetna. Chodzi tu tylko o nazwę, która może wprowadzać w błąd. Prawda i tak wyjdzie prędzej czy później. Taka refleksja.

 

Dzisiaj każda branża tak działa dlatego dziwi mnie ,ze traktujesz "Business" jako wprowadzanie w błąd... :icon_neutral:

Liczy się tylko ilość sprzedany egzemplarzy :Loveit:

 

Ale z drugiej strony to producenci/sprzedawcy maja trochę tez racji... :flirt:

Szukamy b.dobrej jakości za mala kasę ,wydaje się nam ze jesteśmy cwani ,firmy wystawiają wiec wspomniany przez Ciebie wabik i czekają na " sprytnego klienta". :rofl:

Sprzedawca -powie Ci wszystko co chcesz gdyż jego celem jest jedynie sprzedaż za wszelką cenę,trudno się tez dziwić bo w końcu z tego żyje :)

 

Wiadoma jest rzeczą ,ze jeśli chcesz coś naprawdę dobrego to musisz swoje zapłacić a jeśli się godzisz na zamienniki to miej gł. pretensje do siebie . :yes:

Często wmawiamy sobie tylko ,ze zamiennik będzie taki same później gdy znajdujemy wady szukamy winnego. :rtfm:

 

Wspomniane tu lornetki nie sa zły pomyślmy tylko,ze 15 lat temu nie było ich u nas a teraz mamy wybór zarówno cenowy jak i jakościowy. :g:

 

Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro mowa o lornetce którą nie tak dawno kupiłem :) to zabiorę głos, bo aż żal patrzeć gdy praktyki bazarowe przenikają do niby poważnej firmy. mnie akurat nie oszukali tym ED bo jak się czyta forum to się wie ^_^ ale takie nazywanie jest oszustwem i nawet jeżeli są jakieś triki prawne, gwiazdki i drobny druk, dzięki którym można się z tego wywinąc bez odszkodowań to i tak nie wypada

:whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. ze seria lornetek BA8 o tych samych parametrach (15x70) ma w obiektywach szkło niskodyspersyjne ED, czy tylko DO Extreme ED :uhm: to mnie akurat ciekawi

 

a co do samej lornetki to jest Swietna i ogolnie godna polecenia, kometa Panstarrs (C/2011 L4) swego czasu wygladala w niej cudnie ...

 

Edytowane przez lukkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.