Skocz do zawartości

Zamawiamy Atlas Księżyca!!


tranox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na forumastronomicznym.pl powstała idea stworzenia Atlasu Księżyca!! Trwają zapisy chętnych. Zgodnie z prośbą admina (Ignisdei) proszę chętnych aby dopisywali się na liście tutaj: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2764.msg32002;topicseen#msg32002 również tam można przeczytać całą ideę stworzenia Atlasu. Zapraszam wszystkich chętnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawy pomysł. Jestem za, ale zamim wydam stówkę proszę mi wyjaśnić:

- czy będziecie ratować kolory? To są skany z plansz, które mają prawie 50 lat i ostał się tylko zielony z niebieskim. Może wydruk w szarościach byłby i ładniejszy i tańszy.

- czy sprawdzaliście czytelność opisów w tak małym wydruku? Oryginalnie plansze miają 22x29 cali ...

- czy ten samizdat nie nadszarpnie jakiś kopyrajtów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sprawdzaliście czytelność opisów w tak małym wydruku? Oryginalnie plansze miają 22x29 cali ... - czy ten samizdat nie nadszarpnie jakiś kopyrajtów?
wydruki mają być robione w profesjonalnej drukarni więc zakładam, że sprawa czytelnosci została rozwiązana

co do praw autorskich to obecnie chyba każdy zdaje sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji ich omijania więc ta sprawa też nie powinna budzić wątpliwości ... mam nadzieję

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przy I wydaniu mieliśmy bodajże 15 chętnych, a cena to 120zł. Atlas jest drukowany dwustronnie i zalaminowany. Robert i Mariusz swoją wersję zabindował (7 złotych) i wygląda to tak:

Ja swojego nie binduje, trzymany w teczce A3 (bo taki jest format Atlasu). Też prawie z niego zrezygnowałem, ale w chwili gdy otworzyłem przesyłkę w jednej chwili rozwiały się wszelkie wątpliwości. Jednym słowem- warto! Jeśli macie jakieś pytania natury technicznej to proszę je kierować do Jacka ( jacek2 ), ja tylko kieruje info na innych Forach. Tak jak poprzednio jeśli ktoś nie chce się rejestrować na FA to mogę go dopisać do listy. Pozdrawiam, Filip!

atlas 001.jpg_thumb.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.