Skocz do zawartości

Jasne gwiazdy - jakie powinny być?


Adam_Jesion

Która wersja jasnych gwiazd bardziej Ci odpowiada?  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która wersja jasnych gwiazd bardziej Ci odpowiada?

    • Lewa (1)
    • Prawa (2)
    • Nie widz? ró?nicy.
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Admiral, oni na tego typu zdjęcia nich nie szukają. Przecież nie po to powstał ten projekt, żeby robić ładne zdjęcia. Zdjęcia tego typu albo powstają jako odprysk badań, albo wykonywane są w celach promo (jest kilka takich), żeby podatnicy chętniej wydawali kasę na naukę. I chwała im za to, bo dzięki temu projektowi ludzi zainspirował kosmos do bardzo ważnych osiągnięć. Być może gdyby nie fotki z hubble nawet wielu z nas nie zainteresowałoby się astrofotografią.

 

Tak czy siak, to nie naukowcy obrabiają te zdjęcia i one same też niewiele z nauką mają wspólnego. Często robią to astrofotografowie, dostając surowy materiał od ekipy Hubble. Ot taka ciekawostka :D

Tu masz np. te obrabiane przez Roberta Gendlera:
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wizualowcem. Natomiast z fotkami astrofotografów mam na razie tylko tyle wspólnego, że lubię je oglądać.

Jednak w obydwu przypadkach dążę do osiągnięcia gwiazd ostrych. Tak samo jak podczas obserwacji, tak i oglądając fotki, chce się aby gwiazdy były ostre, jak szpileczki. Takie mają być przecież. A nie miękkie "kuleczki". Jeszcze ktoś je pomyli z gromadami kulistymi w małym powiększeniu, w 3-calowym teleskopie ^_^

Jak dla mnie lewa.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dominuje lewa str. Gwiazdy postrzegam jako punkty : "ostre" białe punkty odcinające się od czarnego nieba . W przypadku lewej str. tak właśnie jest , prawa natomiast jest zbyt mdła .

To jest tylko moje zdanie . Czyli kogoś niezwiązanego z astro-foto . Oceniam wygląd , na "rasowaniu" się nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie też lewa fotka. Co prawda duże gwiazdy na dole wyglądają naturalniej na prawej, natomiast centrum galaktyki i jasne obiekty wokół niego na prawej są niefajne, może to złudzenie, ale tak odbieram. Gwiazdy też lubię na ostro, jak w wizualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.