Skocz do zawartości

Bąbel na pożeganie astrofoto


philips

Rekomendowane odpowiedzi

Philips, fotka zacna.

Ja z nostalgią wspominam Twoje techniczne forum (na którym trochę moderowałem) - pamiętasz ?

 

Pamiętam, a jak !

Haha, zabawy z katalogami USNOA ładowanymi do MySQLa żeby wgrać do GOTO Leszka J wygenerowane listy obiektów.... masakra !

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam jak stawiałem pierwsze kroki w astrofoto i uczyłem się z Twojego tutorialu jak nastawiać na polarną przy użyciu kamerki internetowej...to był czad umysłowy dla mnie - każde zdanie czytałem po dziesięć razy...Teraz chce mi się z tego śmiać, ale wtedy był to dramat...

Nadal pamiętam, jak gdzieś na forum opisywałeś jak triumfujesz ze swojego zautomatyzowanego setupu, który robi wszystko za Ciebie oprócz obróbki.

 

Myślę, że i tak wrócisz - tego nie da się tak po prostu zostawić i odejść. Powodzenia w swojej nowej roli!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam, to nie pożegnanie, a urlop. Zobaczysz. Kiedyś wrócisz. Nie mniej - wszystkiego dobrego na nowej drodze życia, czymkolwiek ona jest. Powodzenia! Wpadaj czasami.

 

Twoje słowa są o tyle prorocze, że tak naprawdę nie osiągnałem celu jaki sobie kiedyś postawiłem pod wplywem zajawki Hansa na egzoplanety. W gruncie rzeczy moje dotychczasowe doświadczenia kończą się na astrofoto estetycznym i przez to pozostawiają spory niedosyt..... ale.... to było po prostu zajebiście fajne !

 

Dlatego kropki nad "i" nie stawiam i samego obserwatorium na razie nie sprzedaje.

Siąsiad już pytał czy w kopule gołębnik będzie mógł zrobić. Ja dla odmiany mam w planach tam hodować maryśkę... lampy są, automatyka jest, trzeba tylko przeprogramować sterownik na śledzenie słońca i otwieranie przy deszczu ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dłuższe przerwy? W sumie, jakbym 6 msc temu rzucił astronomię, to i tak bym nic nie stracił :D Pogoda skutecznie nas ogranicza.

 

Ale przynajmniej przez te kilkanaście lat się już naoglądałeś, nafociłeś i w ogóle nacieszyłeś. Co mają powiedzieć ci, którzy mają sprzęt od niedawna i tylko chmury mogą sobie pooglądać? A jak już jest czyste niebo, to temperatury -15/-20 *C. Za jakie grzechy, ja się pytam.

 

A tak na handlowo: jest jeszcze popyt na sprzęt do astro w takim okresie jak obecnie? Mając solidny sprzęt (nie mam) wahałbym się wystawiać na giełdę teraz...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki stanowczy. Ja już kilka razy oddalałem się od astro, najdłużej na jakieś dwa lata, ale w końcu gdzieś wysoko w górach zobaczyłem takie niebo, że urywało dupę ;) I wtedy człowiek sobie myśli, że da się żyć bez astro, ale co to za życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na handlowo: jest jeszcze popyt na sprzęt do astro w takim okresie jak obecnie? Mając solidny sprzęt (nie mam) wahałbym się wystawiać na giełdę teraz...

 

pzdr

 

Szczerze? Jakoś trudno skorelować zakupy astro z pogodą. A jeżeli nawet - to pewnie w czasie braku pogody ludzie kupuję więcej sprzętu, bo po pierwsze, mają więcej czasu na kombinowanie i wymyślanie nowych konfiguracji, a po drugiej, traktują to jako formę terapii przeciw fatalnej pogodzie.

 

Głównym aspektem decyzji zakupowych astro są jednak pieniądze (cóż za odkrycie ;)). Czyli jak wszyscy uwierzymy w kryzys, to nie będzie zakupów.

 

A jeżeli pytasz o rynek sprzętu premium, to... nie dostrzegam w nim żadnych prawidłowości. Jak jest klient, to jest - niezależnie od koniunktury, czy pogody (bo np. ma obserwatorium poza Polską i pogoda nie ma znaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.