Skocz do zawartości

A może zlot poza granicami kraju ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiałem , czy może jesteście zainteresowani opuszczeniem kraju i oddalonym o okolo 1200-1500km zlotem w północnych Alpach ?

Mogę pomóc przy organizacji.

 

Suedtirol

http://www.suedtirol.info/pl/Jak-spedzac-czas/Val-dEga--Eggental/Collepietra--Steinegg.html

 

Obserwatorium

http://www.sternwarte.it/main.php?pg=2&l=1

 

Przykładowy hotel

http://www.zirm.it/hotel-zirm/hotel/umgebung/sternwarte.html#

 

Region - przepiękny , baza hotelowa ogromna od 2 gwiazdek 30Euro za noc do ...

 

Co o tym sądzicie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety odległość i cena wielu zdyskwalifikuje.

Policz ile by kosztował zlot 3 dniowy z noclegami i wyżywieniem dla 70-90 osób.

Zadzwoń tam i zapytaj jaką by cenę zrobili dla takiej grupy.

30 euro to za sam nocleg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już za granicę to chyba zrobić to porządnie . Raz a dobrze - chyba najlepiej na Kanarach albo na Cyprze gdzie możnaby połączyć zlot z rodzinnym wakacjami. Jednak z drugiej strony logistyka przenoszenia sprzętu na takie odległosci chyba by była dosć trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdźe co rok po Europie ze sprzętem - Chorwacja, Grecja ( Kreta). Zestaw astrofoto to 6 paczek, razem 54 kg.

Bez samochodu to albo uproszczony zestaw mobilny typu Astrotrac ( do Namibii panowie kupowali małe montaże np.) albo ersatz na ktory nie warto wywalać kasy.

Poza tym jako że 60% jedzie po 40% wyłącznie, to jednak taniej napic się w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Taki urlop powyżej warstwy chmur z pewnym niebem, załóżmy 7-14 dni, zapewniłby mi radość na pół roku.

Dwie osoby na samochód, robi się całkiem ciekawa cena, jeśli chodzi o dojazd do miejsca.

Co do jedzenia zawsze można wziąć konserwy ;)

Nawet mały zlot na 10-15 osób też może być ciekawy. Nie pojadą Ci dla których, taniej jest napić się w kraju ;)

Edytowane przez m_jq2ak
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już za granicę to chyba zrobić to porządnie . Raz a dobrze - chyba najlepiej na Kanarach albo na Cyprze

 

Kanary! Dlaczego?

- sprawdzone miejsce wypoczynkowe (zadowolone żony/dziewczyny/kochanki), sprzyjający klimat.

- teren UE (mniej stresów kulturowych czy z przewożeniem tego i owego)

- spore tradycje astronomiczne (może można pozwiedzać, wypożyczyć sprzęt) - to do wyguglania jeszcze :D

- ok 25* bliżej równika niż W-wa co daje kawał południowego nieba (dla mnie najważniejszy argument przy zagranicznych wojażach - jeśli jechać to po coś czego nie ma w Polsce). Skorpion w całości, cała ta rozróba w Pannie znacznie wyżej, w Strzelcu też, Omega Centauri do zaliczenia...

Powód powyżej skłania mnie do propozycji terminu wczesno-majowego (może nawet z wykorzystaniem "długiego weekendu")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Panowie , nie spodziewałem się takiego zainteresowania , z którego niezmiernie się cieszę !!!!

 

Jeszcze nie miałem możności uczestniczyć w waszych zlotach ... ale mam nadzieję ,że dam rade przyjechać - o ile termin zlotu będzie dużo wcześniej podany! Będzie mi niezmiernie miło poznać zacne grono formuowiczów LIVE.

 

Do meritum :

 

Faktycznie, na organizacje zlotu poza granicami - to byłoby wyzwanie - może za wcześnie i tak jak pisze Adam - kameralnie dla grupy 5-20 osób będzie łatwiej coś zorganizować .

 

Dodam , że od 15 osób zaczynają sie już ceny grupowe !!! - a czasami jak sie dobrze pohandluje i wcześniej zarezerwuje to i dla 10 osób robią. Można wziąść HP - śniadanio-kolacje.

 

Mogę podjechać sfotografować jakiś rejon , co by uwiarygodnić ofertę pensjonatów , Hoteli ... wiecie jak to jest , na reklamówkach zawsze to pięknie wszystko jest ubarwione !

 

Z mojej strony mogę dodać ,że pogoda naprawdę jest tu niesamowita. Czy to zima - mnóstwo śniegu , czy lato słonecznie (230dni słoneczne w roku), jest tu zjawiskowo. (chociaż ten rok jest wyjątkowy - jakieś anomalie pogodowe mamy- z resztą słyszeliście ,że w Hiszpanii śnieg niedawno spadł).

 

Wielu rodaków wybiera Alpy w zimie, bo jest tu gwarancja śniegu , świetnie zorganizowanej bazy noclegowej , stoki narciarskie , w lato przepiękne tereny do wycieczek, kanioning itp. A ceny - chyba byście się zdziwili - nie jest tak drogo jak sobie wyobrażacie , chociażby w porównaniu do Zakopanego!- lub Pomorza. -- Tak , tak - do Polski dotarły już dawno zachodnie ceny , tylko wszystko inne zostało polskie (mam na myśli zarobki)

 

Reasumując - Jeżeli ktoś się wybiera w te rejony , lub macie ochotę na mini (kameralny) zlot, bardzo chętnie pomogę.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.