Skocz do zawartości

Avikowanie EOSami


Nowok76

Rekomendowane odpowiedzi

Technicznie zawsze można. Praktycznie rzadko kto wybiera lustrzankę do tego. Chcesz to próbuj :)

 

Wybrać EOS'a do tego to faktycznie rzadko, ale mieć EOS'a i nie mieć innych kamerek specjalnych (i drogich) jak najbardziej możliwe i zadowalające.

Od czegoś trzeba zacząć.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć.

 

a nie prościej zacząć od kamerki internetowej za 100 zł lub PGR FireFly za 200zł zamiast lustrzanki za 10 tys.?

te kamerki nie kompresują klatek więc sprawdzą się nie gorzej, a pewnie nawet lepiej

PGR oferuje też gigantyczne prędkości ponad 100 fps, jest lżejsza itd.

lustrzanka do fotografii planetarnej nadaje się tak samo jak telefon ... da się coś pstryknąć ale bez większych szans na dobre rezultaty ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eos to chyba zły pomysł dla planet. Zdjęcia da się robić w ograniczonych seriach np. do 100zdjęć, nie wiem jak w modelach lepszych, pełnoklatkowych itp. A do avikowania polecam EOS Camera Movie Record.

 

EOS movie record służył do nagrywania filmów aparatom, które nie posiadały funkcji nagrywania m.in 40D. Z tego co napisał Nowok76 to posiada 7D i 5D MK3 (one potrafią nagrywać).

Osobiście używałem funkcji nagrywania "Movie Crop" czyli wycinku kadru 640x480 w 60D - nie wiem, czy ta funkcja jest dostępna z poziomu 7D i 5D M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOS movie record służył do nagrywania filmów aparatom, które nie posiadały funkcji nagrywania m.in 40D. Z tego co napisał Nowok76 to posiada 7D i 5D MK3 (one potrafią nagrywać).

Osobiście używałem funkcji nagrywania "Movie Crop" czyli wycinku kadru 640x480 w 60D - nie wiem, czy ta funkcja jest dostępna z poziomu 7D i 5D M3.

 

Jak potrafią nagrywać to co innego, sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko spytam: A nie jest problemem, że Canony nagrywają filmy w formacie MOV? W jakim programie to stakować? Registax np. nie obsługuje tego formatu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to format do AVI, co oczywiście mija się z celem, bo jakość leci na głowę. Moim zdaniem lepiej strzelać i stackować pojedyncze klatki. Może ktoś mnie wyprowadzić z błędu, jeżeli się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest żadnym problemem konwersja do innego formatu ale w większości są to kodeki stratne wiec stackowanie niewiele daje bo detalu nie przybywa. Zmniejszy się szum ale niewiele uda się wydobyć. Z tego powodu tylko niektóre kamerki są polecane do avikowania planet ... właśnie te kodujące bezstratnie

 

ponadto te kamerki mają wsparcie w programach astro, co w znacznym stopniu ułatwia akwizycję i obróbkę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to format do AVI, co oczywiście mija się z celem, bo jakość leci na głowę.

 

nie wiem czy akurat pliki od canona nie są jakieś nietypowe, ale zwykle da się zmieniać plik MOV w AVI (i odwrotnie) bez ponownej kompresji a tylko przez skopiowanie klatek, wtedy jakość się nie zmienia, bo to prawie jak skopiowanie pliku bez ruszania jego zawartości.

program który wczytuje AVI musi wtedy obslugiwać kompresje wideo taką jaka była w oryginalnym pliku MOV. gdyby jednak nie obsługiwał, to można też przekonwertować MOV do nieskompresowanego AVI, co również gwarantuje że jakość pozostanie identyczna i dodatkowo że każdy program będzie umiał tak plik wczytać, niestety kosztem bardzo dużej wielkości pliku.

 

programy (darmowe) ktore potrafią robić takie zmiany to na przykład virtual dub, avidemux, vlc media player

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avikowanie EOS - pisałem wyżej - jak najbardziej słuszne. Jedynie z zastrzeżeniem żadnych VOB z nowych pudełek. No i potrzebne połączenie z laptopem po USB.

 

Spróbuj użyć Agatek i inni zainteresowani tego programu :

http://valexvir.narod.ru/

 

Kompresja MJPEG bezstratna prawie. Zapis AVI bez problemu , obróbka w Registaxie itp programach także. Jowisze , Saturny, Urany Księżyce itp wychodzą ekstra.

Dostępne rozdziałki - 450D - 848x560, на 40D, 50D, 5D Mark II и 1Ds Mark III - 1024x680, на 1000D - 768x512

 

Jakość w stosunku do "kamerki internetowej za 100zł" to nie ma o czym pisać.

 

Oczywiście nijak ma się to do avikowania dedykowanymi kamerami ATIK itp. z filtrami koloru itp, ale jak już masz EOS a nie chcesz na razie wywalać kasy na inny sprzęt to korzystaj.

O to chyba chodziło rozpoczynającemu wątek.

 

Andrzej

 

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten program. Choć na razie nie było okazji potestować.

Zdecydowałem sie jednak kupić webcam Microsoftu.

Na razie do planet i guidingu musi starczyć .

 

EOEsy używam zawodowo więc wolę ich nie ruszać.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę bezchmurnych nocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.