Skocz do zawartości

NGC7331 - Hickson 92 listopad-2013


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy Binn 1x1 i Binn 2x2 ??

Bin 1x1 oznacza wykonanie fotki z pełną rozdzielczością matrycy.

Bin 2x2 oznacza tryb sczytania matrycy , gdzie ładunek czterech sąsiednich pixeli jest sumowany. W efekcie daje to dwukrotnie mniejszą rozdzielczość przy teoretycznie czterokrotnie większej czułości.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny obiekt. Jest tego sporo na niebie, niestety nie na mój setup. Wychodzą takie maleństwa że nic nie widać...

 

No właśnie Wessel . U mnie też to zauważyłem po zmianie setup'u.

Zeby pokazac to na przykladzie od lewej :>

AP155 0,786m teleskopem z FF AP155 1,048m teleskopem bez FF

Sbig 16803 wielkość piksela 9 Celestron FX wielkość piksela 4,75

 

M33 por1.jpg

 

M33 por2.jpg

 

Jak można zauważyć (pomijając niedokładny fokus i obrobienie materiału)

Detal z małym pixelem jest dużo dużo lepszy . Nasuwa się pytanie > Czy nie lepiej stosować 1,2-1,5metra teleskop + kamera z małym pixelem , zamiast 2,5-3,5m teleskop z dużym chipem i pixelem.

W jednym i drugim jest walka z seeing'em, ale ciężar, koszty itp - przemawiają za małym setupem.

Mowa cały czas o obiektach odległych ... a nie rozległych jak mgławice ...

------------------

 

 

Świetna fotka. Czyżby koniec z winietowaniem? :) Jedyne co można się przyczepić to takie dziwne kilka ciemnych kropek i moim zdaniem za mało niebieskiego (ale moim zdaniem :) )

Niestety dalej jest - to jest tylko kadr ... wiem szkoda ... ale co najlepsze - dostałem adaptery ,po 2 tygodniach produkcji ... przy skręcaniu adaptera z kołem i FF tak się zakleszczył , że nie można tego teraz odkręcić i wszystko znalazło się u fachowca ... - Gwint był źle dopasowany ... no comments...

 

Te ciemne kropki pozostały po filtrze -minimalny .. przeoczyłem .

Co do kolorów się nie wypowiem .... bo nie mam skalibrowanego monitora ... (kalibrator dojeżdża)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postów na forum wynika że czym więcej darków tym leprze tło. Mniej zaszumione itp. ??

Klatki, klatki i jeszcze raz klatki :-) Tak jak Ilu napisał :-)

 

W tych zdjęciach w ogóle nie stosowałem darków , biasów i flatów

Naski, na Twojej kamerze nie są potrzebne, ale Nowok76 ma Canona, a tam są potrzebne.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się pytanie > Czy nie lepiej stosować 1,2-1,5metra teleskop + kamera z małym pixelem , zamiast 2,5-3,5m teleskop z dużym chipem i pixelem.

W jednym i drugim jest walka z seeing'em, ale ciężar, koszty itp - przemawiają za małym setupem.

 

mały piksel ma to do siebie, że ma małą studnię - szybko się nasyca i jest bardzo wymagający odnośnie jakości optyki,

więc najlepiej wszystko mieć duże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.