Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Darek.

Jeśli się nie uda, to zamiast utylizować górę sprzętu, zutylizuj kamerkę guidującą i kup coś innego. Nie psuj sobie (i nam) radochy poddawaniem się. Chcemy Ci asystować przy kolejnych męczarniach...

Trzymam kciuki za nowego/starego lapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek.

Jeśli się nie uda, to zamiast utylizować górę sprzętu, zutylizuj kamerkę guidującą i kup coś innego. Nie psuj sobie (i nam) radochy poddawaniem się. Chcemy Ci asystować przy kolejnych męczarniach...

Trzymam kciuki za nowego/starego lapka.

Muszę mieć pewność, że to jest uwalona kamerka nim ją wymienię. Obawiam się, że firma astrolumia nie będzie moim faworytem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sukces ! Przeglądarka działa! Oj chyba twój setup doczeka RODOS, w końcu to tylko dwa miesiące :D

Jeszcze nie działa. Nie mogę platformy ascoma zainstalować bo się czepia o jakieś net framework, które jest na dysku. Mam windowsa xp home + SP3 + net framework 3.5 SP1.

Zgodnie z wytycznymi.

instalacja-ASCOM.jpg

Czy ja zawsze muszę mieć pod górkę?

 

 

A co do RODOS to wszystko ku temu zmierza :D

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma zainstalowanego ASCOM Platform 6.0 Service Pack 1 na komputerze z windows XP SP3 ???

 

Bo u mnie ASCOM Platform 6.0 Service Pack 1 w takiej konfiguracji nie chce się zainstalować mimo, że komputer jest zaktualizowany i posiada net framework 3.5 SP1.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sprawdzam w EQMod gdzie powinna być gwiazda polarna uwzględniając oczywiście odbicie wynikające z właściwości optyki lunetki i tak ustawiam
Darek jeśli w ten sposób ustawiasz polarną to na bank ustawienie jest schrzanione. Nie linkowałem Ci przypadkiem instrukcji ustawiania na polarną metodą EQMOD? Było tam gdzieś cokolwiek o uwzględnianiu _oczywiście_ odbicia?? NIC nie uwzględniasz, lecisz z instrukcji krok po kroku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, to jest dużo. Jakieś 1,5 arcsec na piksel. Twój montaż ma ze 30 arcsec periodic error (prawdopodobnie więcej). Moim zdaniem żadnych szans, żeby bez guidingu poprowadzić taką ogniskową przez 200 sekund. Aparat na barana i szkło do 200mm maks.

 

Chyba się pogubiłem. Loki twierdzisz że EQ6 nie pociągnie 800mm z guidingiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma zainstalowanego ASCOM Platform 6.0 Service Pack 1 na komputerze z windows XP SP3 ???

 

Bo u mnie ASCOM Platform 6.0 Service Pack 1 w takiej konfiguracji nie chce się zainstalować mimo, że komputer jest zaktualizowany i posiada net framework 3.5 SP1.

U mnie był zainstalowany taki ASCOM, jakiś czas temu zaktualizowałem go do SP3. Też miałem problemy z net, ale już nie pamiętam, co pomogło. W każdym razie taką konfigurację da się zainstalować na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma zainstalowanego ASCOM Platform 6.0 Service Pack 1 na komputerze z windows XP SP3 ???

 

Bo u mnie ASCOM Platform 6.0 Service Pack 1 w takiej konfiguracji nie chce się zainstalować mimo, że komputer jest zaktualizowany i posiada net framework 3.5 SP1.

Sciągnij net framework z chomika Zdzicha Kołtka,u mnie poszło na tych bibliotekach.

http://chomikuj.pl/Alien7101/Programy/Mount/NET+Framework

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem. Bez gudingu to inna rozmowa.

Gaiding bedzie ale jeszcze nie dziś. Łukasz wysyłałeś mi instrukcję al eteraz walczę z XP. Stary lapek to i procesor się grzeję a że to celeron 2 rdzeniowy to zwalnia. Jak cos pobiera z sieci przez modem U|SB to nawet kursor nie chce chodzić nie wspomnę o aktualizacjach :D. Jak zykle ja muszę mieć problemy :D. Ale już piszę z nowego 9starego) lapka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już wszystko jasne

Kamera na windows XP Home pracuje identycznie jak na windows 8, czyli obraz jest podzielony jak na wcześniejszych ilustracjach

Sterowniki zarówno ascoma jak i kamery zainstalowane są z oryginalnej płyty dostarczonej z kamerką.

Maxim widzi kamerę jako Ascom > QHY5T więc tak jak opisuje instrukcja która tez jest dostarczona z kamerką.

 

Nie wiem, która wersja net framework pomogła bo zainstalowałem dziś 4 rożne :D.

Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie w sterowniki i komentarze

 

Jutro dzwonię do deltyoptical i proszę uruchomienie kamery a jeśli nie uruchomią to postaram się ją oddać i kupić coś lepszego co pracuje pod win8.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda dobrze. Mi się tak dziwnie nieraz zachowywał obraz w Chameleonie, ale ponowne podłączenie kabla rozwiązywało problem. Takie dzielenie jest prawdopodobnie spowodowane przesunięciem przekazywanego obrazu względem ramki w który jest wpakowany. Obraz zaczyna się gdzieś u góry na środku zamiast w lewym górnym rogu, a reszta, która się ucina z prawej jest przerzucana na lewą stronę. Skoro na różnym sprzęcie się to powtarza, to ja bym obstawiał niestety na wadę kamery :( Teoretycznie na takim obrazie da się guidować, ale musi on być stabilny (w Chameleonie taki obraz miał tendencję do "skakania", czyli co jakiś czas przesuwał się o kilkadziesiąt pikseli, co rozwalało guiding).

 

Jak wygląda obraz w oprogramowaniu od QHY5 (o ile dodają coś takiego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglądają zdjęcia z kamery ALccd5T na windows xp (są podobne do wcześniejszych), które były wykonane w Maxim DL zarówno dla kamery ustawionej w tryb exspozycji jak i tryb gaidingu. W PHD jest podobnie.

test2.jpgtest1.jpg

test3.jpgtest4g.jpg

test5g.jpg

 

Oczywiście sporadycznie uda się zrobić zdjęcie (ok 1 na 10szt - czasami)

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym programie jest dobrze (QGVideo5T)

 

Tak jak kiedyś pisałem - ze swoja musiałem się ostro nagimnastykować, musiałem instalować specjalne drivery aby pracowała z programami do guide - moja teraz pracuje na cmos guider a ty pewnie dalej na ascom ? Jak chcesz to możemy się wieczorem umówić na TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kiedyś pisałem - ze swoja musiałem się ostro nagimnastykować, musiałem instalować specjalne drivery aby pracowała z programami do guide - moja teraz pracuje na cmos guider a ty pewnie dalej na ascom ? Jak chcesz to możemy się wieczorem umówić na TV.

Tylko u mnie na cmos guider nie wykrywa kamery i nie nawiązuje połączenia.

A co do sterowników to już chyba wszystkie miałem zainstalowane.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.