Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ożesz kurde, co to jest? Bo jak co jakiś czas masz źle sczytaną klatkę z kamery, to będzie problem. Próbowałeś użyć tego pluginu, co podał Paweł albo PHD?

Kuba może dziś jak dopisze pogoda sprawdzę ten plagin. Wczoraj zależało mi na sprawdzeniu czy montaż sam w sobie dobrze chodzi i się okazało, że tak. Dodam, że na QGVideo5T (programie dedykowanym pod kamerkę) chodzi wszystko idealnie natomiast w Maxim-ie klatki są sczytywane w dziwaczny sposób np. pół klatki i to dość nieregularne są te klatki, a czasem są zupełnie czarne i to przez kilkanaście minut.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba masz odpowiedź, bo jeśli klatki nie są sczytywane poprawnie, to maxim może głupieć.

 

Można bardzo prosto sprawdzić, czy Maxim poprawnie komunikuje się z montażem i wysyła dobre korekty. W zakładce guide masz przycisk Move. Tam w obszarze Manual Control możesz ręcznie kazać montażowi wykonać korektę o zadaną liczbę sekund. Wykonaj np korektę 1 s w każdą ze stron i sprawdź, czy obraz z kamery się poprawnie przesuwa. Pamiętaj o luzach w osi dec. Przy zmianie kierunku w tej osi będziesz pewnie musiał wykonać więcej niż jedną korektę, żeby pokonać luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypomnij sobie co schrzaniłeś potem :D

No właśnie nic. Tez nie chciał wystartować ale wystartował. W pewnym momencie przestało działać. Jak dobrze pamiętam wystartował na ST4, a później za radą przewód ST-4 odłączyłem. Ale już wcześniej były problemy. Wczoraj sprawdzałem na ST-4 i objawy są identyczne.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wspaniała nocka ;) i kolejne walki z gaidingiem :)

Odpaliłem maxima i czas na jedna zmianę w EQMod :) czyli parametr Minimum Pulse Width na 50

 

EQMod20140226.jpg

 

Wcześniej ustawiony montaż na Batelgeza

1 - expozycja - przeszło idealnie

2 - kalibracja przeszło idealnie

3 - gaiding - o qr... poszło :)

 

wykres-gaidingu20140226.jpg

 

Sobie myślę: "zaraz zadzwonię do Maćka i Pawła by się pochwalić, że poszło" :D

 

cd. nastąpi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że chciałem fotografować M81 i M82 przestawiłem teleskop.

1- ekspozycja - hym....(chyba są słabe gwiazdy w tej okolicy) no nic kilka zmian w ustawieniach i są gwiazdki

2- kalibracja - czemu mnie to nie dziwi :( znów nie działa) komunikat, ze nie wykryto gwiazdy lub gwiazda nie przesuwa się o 5px

3- o prowadzeniu można zapomnieć

 

Co qr...a jest grane?????????????????????????

 

gaiding20140226v1.jpg

gaiding20140226v2.jpg

gaiding20140226v3.jpg

 

No nic, czas na PHD trzeba sprawdzić co tam się dzieje....

 

gaiding20140226v4.jpg

 

pewnie znów dupa z tego bo ekran podzielony jakoś dziwnie przez kamerkę ale co mi leży zaznaczam gwiazdkę ledwo widoczna i co się dzieje???....

 

PHD PRZEPROWADZA CAŁĄ KALIBRACJĘ BEZ ZAJĄKNIĘCIA I PROWADZI MONTAŻ NA TAK KIEPSKIEJ FOTCE teraz to ja już nic nie rozumiem.... :(

Wielokrotnie sprawdzamy z Łukaszem czy chodzi i zero problemów poza tym, że polarna troszkę źle ustawiona przez co wykres jednej z osi ucieka cały czas w dół.

 

 

Czy to oznacza że PHD jest lepszy??? widocznie tak skoro nic mu nie przeszkadza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) po 75 stronach walki wreszcie sukces :drinks:

 

W jakich jednostkach jest ten wykres guidingu? I jeśli to piksele to ile to sekund? Ciekaw jestem jak ten nowy eq6 prowadzi w porównaniu do mojego opaskowanego szaraka :)

Z tego co kojarzę to sekundy są.

Czytaj cd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - gaiding - o qr... poszło :)

 

No to idźmy za ciosem - teraz trzeba uruchomić kamerę w Maximie może ktoś ma ALccd 5T i może opisać jak to zrobić ?

Ja mam QHY5 i wiem ze bez specjalnych zabiegów z Maximem nie działa:

http://astropolis.pl/topic/29331-alccd5-maximdl-459-problem/

http://astropolis.pl/topic/38292-qhy5-guiding-w-maximie/

http://www.qhyccd.com/astrosoftbe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHD nie jest lepszy. Lepiej pracuje z QHY 5 :) i tyle

 

Tutaj bym się kłócił, ale tą rozmowę zostawię na jakiś zlot :P

Darek, sprawdź sobie jeszcze PHD2. Ja jeszcze nie korzystałem, ale słyszałem, że jest lepszy od pierwszej wersji, w tym ma chyba dodatkowo zaimplementowane ustawianie na polarną metodą dryfu. Oczywiście w przypadku, gdybyś nie doprowadził Maxima do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, sprawdź sobie jeszcze PHD2. Ja jeszcze nie korzystałem, ale słyszałem, że jest lepszy od pierwszej wersji, w tym ma chyba dodatkowo zaimplementowane ustawianie na polarną metodą dryfu. Oczywiście w przypadku, gdybyś nie doprowadził Maxima do porządku.

Przy okazji sprawdzę bo pobrałem ze strony

 

PS Okazuje się, że jednak trzeba mieć alternatywne oprogramowanie w zapasie :)

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.