Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trzeba :) Wystarcza ze 2 razy krótsza i wtedy wciąg jest tylko bardziej wysunięty.

Mateusz trzeba, bo jak się przyjrzysz to zobaczysz, że tam brakuje jednej części na wyciągu od SW80/400. Dzięki takiemu zabiegowi wykluczyłem jedno połączenie gwintowe i zwiększyłem sztywność. O połowę mniejsza tuleja by nie wystarczyła w takim układzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - to informacja jak wyświetlić obraz, czyli jak przerobić wartości RGB pikseli, żeby były poprawnie zbalansowane.

Akurat przykładowo DSS bierze pod uwagę balans bieli zdjęć, dlatego też ważne jest, aby plik miał ten balans przynajmniej sensowny.

 

Zależy, co masz ustawione w oknie RAW/FITS Settings. U mnie obie opcje są odznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej nie jest to, co powinno być. Przykładowo tak wygląda u mnie surowy stack otwarty w Maximie. Zwróć uwagę, jak wygląda ten stretch. Tutaj jest M33, więc jest sporo jasnego, ale przy mniejszych galaktykach albo mgławicach jest on jeszcze bliżej lewego krańca. I żeby nie było, po prostym rozciągnięciu histogramu obraz też jest cały czerwony.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużka jest lepszym rozwiązaniem niż wysuwanie wyciagu. Inna rzecz że ja bym ją podparł jeszcze gdzieś obok kamery. W końcu ostrość guidera ustawia się raz na rok :D

Materiał jest z nieznanych mi powodów nie do użycia. Po raz pierwszy poddałem się, jest fatalny. No ale tu koledzy od DSLR może coś podpowiedzą.

A poza tym gratuluję inwencji. Sprzętu za trochę tyś. Pln i sznurek. Myślałem że to prima aprilis.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej nie jest to, co powinno być. Przykładowo tak wygląda u mnie surowy stack otwarty w Maximie. Zwróć uwagę, jak wygląda ten stretch. Tutaj jest M33, więc jest sporo jasnego, ale przy mniejszych galaktykach albo mgławicach jest on jeszcze bliżej lewego krańca. I żeby nie było, po prostym rozciągnięciu histogramu obraz też jest cały czerwony.

To może mam prześwietlony obraz?

maxim-klatka.jpg

Myślałem, że trzeba ciągnąć jak najbliżej prawej strony by mieć więcej materiału

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój setup, twoje problemy. Tylko potem nie płacz że Ci się guider źle sprawuje.

:D no dobrze :D zdejmę ten sznurek :D

ale zwróć uwagę, że ze sznurkiem też dobrze guidowało

 

 

Pytanie:

Czemu DSS nie otwiera plików fits z maxima??? czy trzeba je jakoś konwertować? czy może fits fitsowi nie jest równy? Chciałem zestakować cały materiał z maxima w DSS i niestety nie mogę

 

W maxim jest *.fit a w DSS jest *.fits - hym może to jednak inne formaty (zamiana rozszerzeń nic nie daje)

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :D :D też ze sznurkiem :D :D

 

Wysyłam fitsy z maxima na serwer

Spodziewałem się że wrzucisz poszczególne klatki, a tu niespodzianka - stack zapisany w jakiś fikuśny sposób :)

Z tego też nie potrafię nic wyciągnąć. Darek a dla eksperymentu - wrzuć pls z 5-10 lightów na serwer, zrobię stacka z tego i zobaczę jak wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że wrzucisz poszczególne klatki, a tu niespodzianka - stack zapisany w jakiś fikuśny sposób :)

Z tego też nie potrafię nic wyciągnąć. Darek a dla eksperymentu - wrzuć pls z 5-10 lightów na serwer, zrobię stacka z tego i zobaczę jak wygląda.

Ok jak wejdą na serwer to dam namiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy cokolwiek się da z tym zrobić. Na moje oko materiał jest fatalny. Dla porównania znowu, jak wygląda surowa klatka u mnie (z Canona 350D, który ma 12-biotwy przetwornik, więc surówka ma tylko zakres do 4096). Zwróć uwagę, na położenie piku histogramu.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należy robić w CR2 by nie było problemów

Może w fit coś się złego dzieje

 

Co jest nie tak z moim materiałem że nic w nim nie ma??? przecież to nie jakaś filozofia by zrobić zdjęcie - surowy plik

 

Nie używam Maxima do robienia zdjęć, więc nie podpowiem ustawień. Nie wiem, co jest nie tak, ale przy 200 sekundach klatka nie powinna być taka jasna. No chyba, że robiłeś z centrum miasta, w co wątpię.

Poza tym zejdź z ISO do 800, max. 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, masz poziom czerni na 58000! To niby z czego ma być ten sygnał? I co ma do tego Maxim?

 

Edit: błąd odczytu- mój błąd faktycznie to jest tylko !!!!! 42000 !!!!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, zjedź z ISO. Wartość 3200 jest co najmniej dwa razy za duża.

teraz wiem że wykres trzeba ustawiać w centrum lub z lewej strony i wówczas można zejść z iso nawet do 1000

 

na przykładzie księżyca z aparatu (cr2) wychodzi tak jak na załączonym zrzucie

moon.jpg

 

Dziś sprawdzę jak będzie wyglądać plik przy wykresie zaczynającym się z lewej strony.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.